Książę Karol, 22.06.2022
Fot. Chris Jackson/Getty Images
Królewskie życie

Książę Karol niezadowolony z tego, jak ukazano go w serialu „The Crown”. „W ogóle nie jestem taki”

Odmienne zdanie o produkcji ma książę Harry...

Maria Elas 19 sierpnia 2022 12:05
Książę Karol, 22.06.2022
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Książę Karol w końcu wypowiedział się na temat popularnego serialu „The Crown”, nadawanego przez Netflix. Serial ten przedstawia losy brytyjskiej rodziny królewskiej, jednakże jak ostatnio na jednej z imprez w Edynburgu wypowiedział się następca brytyjskiego tronu, nie wszystko, co dzieje się w serialu jest zgodne z prawdziwą historią Windsorów. Jak dodał, sposób, w którym go przedstawia serial, wcale nie jest bliski prawdzie.

Książę Karol nie jest zadowolony z tego jak ukazano go w serialu „The Crown”

Hit Netflixa, który zadebiutował w 2016 r. ma już cztery sezony. Serial zdobył szerokie grono fanów i został doceniony przez szereg krytyków, co potwierdzić można wieloma nagrodami, takimi jak siedem Złotych Globów czy aż 21 statuetek Emmy! Mimo to, według niektórych, narracja w serialu mija się z prawdą, a historyczna dokładność została porzucona na rzecz wzbogacenia fabuły.

Jak niedawno ujawnił dla Daily Mail polityk Anas Sarwar, lider partii pracy, obecny na spotkaniu poprzedzającym zeszłoroczne otwarcie szkockiego parlamentu książę Karol przedstawił się grupie polityków w zaskakujący sposób. Według świadków miał on powiedzieć: „Witam, miło mi was wszystkich poznać”, po czym kontynuował: „Zaznaczę, że w ogóle nie jestem taki, jak przedstawiają mnie na Netflixie”. Sarwar później dodał, że obawia się teraz, że będzie miał kłopoty, ponieważ protokół parlamentu zabrania politykom ujawniać, co mówią im członkowie rodziny królewskiej.

Czytaj też: Książę William opracował plan, by pozbyć się wuja i ciotki. Pomógł mu... chrzestny syna

Książę Karol, 27.07.2022
Fot. Chris Jackson - WPA Pool/Getty Images

Książę Karol, 27.07.2022

„The Crown” - prawda czy fikcja?

Pomimo pytań ze strony dziennikarzy ani Pałac Buckingham, ani Clarence House nie zamierzają komentować wypowiedzi księcia, tłumacząc, że nie były to słowa publiczne, lecz prywatna rozmowa księcia Karola. Publicznie wypowiedział się jednak książę Harry. Jako gość w programie „The Late Late Show with James Corden” przyznał, że oglądał serial. Według niego „The Crown” „trafnie pokazuje ten specyficzny styl życia, który stawia służbę i obowiązki wyżej niż rodzinę czy cokolwiek innego”.

Jeszcze w tym roku wydany ma być kolejny, już piąty sezon „The Crown”. Skupiać się będzie na latach 90., prawdopodobnie najbardziej burzliwych czasach w historii rodziny królewskiej. To właśnie wtedy rozpadły się aż trzy małżeństwa: najpierw doszło do separacji księcia Andrzeja i Sarah Ferguson, następnie księżniczka Anna rozwiodła się z kapitanem Markiem Phillipsem, aż w końcu następca tronu, książę Karol, ogłosił swoją separację z księżną Dianą. Prócz tego, w tym samym roku na zamku w Windsorze wybuchł pożar. Wszystko to jednak przechodzi w niepamięć, gdy w 1997 roku w tragicznym wypadku ginie Lady Di...  

Zobacz także: Kolejny kryzys w związku Alberta i księżnej Charlene? Książę wybrał się sam na pokaz burleski

Książę Karol i księżna Camilla, 27.07.2022
Fot. Chris Jackson - WPA Pool/Getty Images

Książę Karol i księżna Camilla, 27.07.2022

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.