EN_01321191_9166, książę Harry
Fot. action press/Reporter/EAST NEWS
Królewskie życie

Książę Harry wyznał, kim Archie chce zostać w przyszłości. Jakie ma podejście do wychowania syna?

Stara się przekazać mu najważniejsze wartości

Marta Nawacka 19 lipca 2022 06:52
EN_01321191_9166, książę Harry
Fot. action press/Reporter/EAST NEWS

Ta miłość do dziś wywołuje wiele emocji. Książę Harry w 2018 roku poślubił Meghan Markle. Już rok później na świat przyszedł ich synek Archie, zaś w czerwcu 2021 roku urodziła się córeczka, której nadali imiona Lilibet Diana. Mimo że już od ponad dwóch lat nie wypełniają obowiązków związanych z byciem członkiem rodziny królewskiej, wciąż pozostają aktywni medialnie – głównie w USA, gdzie się przeprowadzili. W trakcie niedawnych igrzysk Invictus Games, których młodszy z synów księżnej Diany Sussex jest organizatorem, książę otworzył się w temacie wychowania swojego syna.

Książę Harry – rodzina

Gdy młodszy z wnuków królowej Elżbiety II miał zaledwie 12 lat, w wypadku samochodowym stracił ukochaną mamę, księżną Dianę. Ta śmierć wstrząsnęła księciem Harrym, który był bardzo związany z królową ludzkich serc oraz jego starszym bratem, księciem Williamem. Dziś książę Sussex jest dorosłym mężczyzną, który założył własną rodzinę. W 2018 roku poślubił ukochaną, Meghan Markle, a rok później para doczekała się pierwszego dziecka, synka Archiego. W 2021 roku do chłopca dołączyła siostra, która otrzymała imiona Lilibet Diana, na cześć prababci, królowej, oraz tragicznie zmarłej babci.

Z czasem okazało się, że świeżo upieczona księżna, żona księcia Harry'ego, była źle traktowana w rodzinie królewskiej. Z tego powodu małżonkowie zdecydowali się na odejście z dworu i wyprowadzkę do Stanów Zjednoczonych, by tam rozpocząć życie z dala od królewskich zasad.

Czytaj też: Książę Harry z żoną na inauguracji Invictus Games. Meghan nawiązała swoim strojem do księżnej Diany

Księżna Meghan i książę Harry, Invictus Games, 17.04.2022
Fot. Patrick van Katwijk/Getty Images

Księżna Meghan i książę Harry, Invictus Games, 17.04.2022

Książę Harry opowiedział, kim w przyszłości chce zostać Archie

Wiosną tego roku w mediach zaczęły pojawiać się informacje, że od czasu wyprowadzki z Wielkiej Brytanii książę Harry i księżna Meghan prawie w ogóle nie pojawiają się publicznie razem, a w ich związku pojawił się kryzys. Chwilę później małżonkowie wspólnie wybrali się w podróż do Holandii na igrzyska Invictus Games, których młodszy z wnuków królowej Elżbiety II jest organizatorem. To wydarzenie sportowe skierowane jest do żołnierzy i weteranów wojennych. Na otwarciu pojawili się Sussexowie i było to ich pierwsze wspólne wyjście od dłuższego czasu.

Otwarcie igrzysk zaczęło się od przemówienia księcia Harry'ego. Wnuk monarchini postanowił opowiedzieć co nieco o swoim synu, Archiem, co nie zdarza mu się zbyt często. Okazuje się, że chłopiec ma już pomysł na to, kim chce zostać w przyszłości. „Kiedy rozmawiam z moim synem Archiem o tym, kim chciałby zostać, gdy dorośnie, czasami mówi mi, że chciałby być astronautą, innym razem pilotem – oczywiście pilotem helikoptera”, wyjaśnił książę Sussex. Dodał także, że uświadamia swojego pierworodnego, iż nie jest ważne to, kim zostanie, ale to, jakim będzie człowiekiem. „Regularnie przypominam mu: bez względu na to, kim chcesz zostać, gdy dorośniesz, najważniejszy jest twój charakter. Jesteśmy z niego bardzo dumni i marzymy, żeby zawsze miał taki charakter, jaki widzimy dziś przed nami”, wyznał.  

Zobacz także: Księżna Charlene na rodzinnym portrecie wielkanocnym z mężem i dziećmi. Jak zmieniła się po chorobie?

książę Harry, księżna Meghan, książę Archie
Fot. Toby Melville/Press Association/East News

Książę Harry, księżna Meghan i Archie, 2019 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.