EN_01449988_6250, Książę Harry, książę Karol
Fot. Doug Peters/EMPICS Entertainment/Press Association/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Książę Harry pogodzi się z ojcem? Ich kontakty nie są najlepsze... 

W ten sposób próbuje naprawić relacje z księciem Karolem

Olga Figaszewska 10 listopada 2021 17:51
EN_01449988_6250, Książę Harry, książę Karol
Fot. Doug Peters/EMPICS Entertainment/Press Association/East News

Relacje księcia Harry’ego z rodziną osłabły, kiedy wraz z Meghan Markle opuścił Wielką Brytanię, rezygnując z pełnienia obowiązków. Dla królowej Elżbiety II był to potężny cios, poczuła, że rodzina sie rozpada. Decyzja Harry’ego pogorszyła także jego kontakty z ojcem. Zdaniem ekspertów brytyjskiej monarchii, książę Karol nie może wybaczyć synowi, że w rozmowie z Oprah Winfrey uderzył w royalsów i opowiedział o swoim życiu. Czy ich relacje uda się naprawić? Jak donoszą zachodnie media, Harry ma zamiar pogodzić się z ojcem.

Książę Harry i ksiażę Karol naprawią swoje relacje?

W głośnej rozmowie z Oprah Winfrey, książę Harry i jego małżonka nie tylko opowiedzieli o zasadach panujących w rodzinie królewskiej. Meghan Markle wyznała, że czuła się osamotniona, pozostawiona bez żadnego wsparcia w trudnych chwilach. Zarzuciła Windsorom nie stawali w jej obronie w walce z mediami i oskarżyła o rasizm. Z kolei książę Harry zdradził, jak wyglądają jego relacje z rodziną królewską. Podkreślił, że nie żałuje rezygnacji z pełnienia swoich funkcji i teraz czuje się szczęśliwy. „Musiałem to zrobić dla dobra własnej rodziny. To nie powinno być dla nikogo żadnym zaskoczeniem. Smutne jest to, że to zaszło tak daleko, ale musiałem to zrobić dla zdrowia psychicznego mojej żony, Archiego i mojego, bo widziałem, dokąd to wszystko zmierza”, wyznał.

Sprawdź też: Książę Harry w wywiadzie z Oprah uderza w ojca. Tej rozmowy będzie mocno żałował...

Harry opowiadał, że jeszcze mieszkając w Kanadzie odbył z babcią i ojcem kilka rozmów. ,,Jeszcze przed tym jak przestał odbierać ode mnie telefony”, wyjaśnił. Na pytanie dziennikarki, czy ma znów kontakt z księciem Karolem, odpowiedział: ,,Musimy jeszcze sporo popracować nad tą relacją. Czuję się zawiedziony, ponieważ wiem, że przechodził przez coś podobnego (...). Zawsze będę go kochał, au zdrowienie naszej relacji jest moim priorytetem”.
Zobacz także:  Jakim ojcem jest książę Karol? Sekrety przyszłego króla ujawniają w wywiadzie jego synowie

Książę Karol w filmie dokumentalnym o księciu Filipie
Fot. BBC/Ferrari Press/East News

EN_01494563_2351, Książę Harry, księżna Meghan
Fot. Roy Rochlin/Getty AFP/East News

Kiedy książę Harry przyjechał do ojczyzny, by pożegnać ukochanego dziadka, wielu uważało, że wykorzysta swój pobyt w Wielkiej Brytanii i po pogrzebie porozmawia z ojcem... Media donosiły, że jeszcze przed pożegnalną uroczystością chciał skontaktować się księciem Karolem. Podobno do spotkania nie doszło, ale Harry zostawił dla niego list. The Mirror podawał, że opisał w nim, dlaczego zrezygnował z pełnienia królewskich obowiązków.

Królowa Elżbieta II pogodzi księcia Harry’ego z ojcem?

Okazuje się, że relacje księcia Harry'ego i księcia Karola nadal nie należą do najlepszych. Królowa Elżbieta II ma już dość całej sytuacji i postanowiła działać. Uważa, że nie zostało jej już zbyt wiele czasu.

Monarchini niedawno miała problemy zdrowotne, a lekarze zalecili jej odpoczynek. To dlatego nie pojawiła się na kilku oficjalnych wystąpieniach. Elżbieta II wzięła sobie do serca sugestie medyków. Jak podają media, królowa nie odpuści sobie udziału w bożonarodzeniowych uroczystościach. Już przygotowuje się do świąt i pragnie, by wszyscy zasiedli do stołu. W rozmowie z Harrym miała nalegać, by przybył do Wielkiej Brytanii wraz z rodziną i postawiła jeden warunek.

„Królowa powiedziała Harry’emu, że czuje, że to może być jej ostatnie Boże Narodzenie i chce poznać swoją prawnuczkę. Jest oczywiście jeden warunek – Harry musi pogodzić się ze swoim ojcem”, podał New Idea. Monarchini liczy na to, że to przyjazd poprawi także relacje między nim, a księciem Williamem.

Czy jej plan się powiedzie? 

Zobacz też: Tajemnica księcia Harry'ego wyszła na jaw. Tak próbuje pogodzić się z ojcem

 Książę Harry, książę Karol
Fot. Keith Mayhew/SOPA Images/REX/Shutterstock/EAST NEWS

 Książę Harry, książę Karol
Fot. materiały prasowe

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.