Pogrzeb księcia Filipa, 17.04.2021 rok, rodzina królewska w kondukcie żałobnym, książę Harry, książę William
Fot. Gareth Fuller/WPA Pool/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Tajemnica księcia Harry'ego wyszła na jaw. Tak próbuje pogodzić się z ojcem

Czy w końcu dojdzie do porozumienia między księciem Karolem i księciem Harrym?

Gabriela Czernecka 20 kwietnia 2021 09:25
Pogrzeb księcia Filipa, 17.04.2021 rok, rodzina królewska w kondukcie żałobnym, książę Harry, książę William
Fot. Gareth Fuller/WPA Pool/Getty Images

Relacje księcia Harry’ego z rodziną wciąż nie są najlepsze. Książę pojawił się na pogrzebie Filipa, ale jego wizyta w Wielkiej Brytanii nie wyleczyła ran. Syn księcia Karola zdobył się na wielki gest. W ten sposób próbuje naprawić relacje z ojcem.

Relacje księcia Harry’ego z ojcem wciąż nie są najlepsze

Tak jak się spodziewano, po pogrzebie księcia Filipa brytyjska prasa bacznie przyjrzała się zachowaniu księcia Harry’ego, który po raz pierwszy pojawił się w kraju po tym, jak zrezygnował z pełnienia królewskich funkcji. Książę musiał spojrzeć w oczy całej rodzinie po tym, jak w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji rzucił względem Windsorów oskarżenia o rasizm, brak wsparcia czy obojętność wobec złego samopoczucia Meghan. Wielu zadawało sobie pytanie, czy na pogrzebie księcia Filipa dojdzie do wielkiego pojednania. Nic bardziej mylnego.

ZobaczPogrzeb księcia Filipa: rodzina królewska pożegnała męża Elżbiety II

Cała rodzina tego dnia skupiła się na pożegnaniu się z księciem Filipem, a nie na rozwiązywaniu problemów z Harrym. Choć po całym nabożeństwie mieliśmy okazję zobaczyć, że bracia idą razem, a obok nich podąża Kate i wszyscy pogrążeni byli w rozmowie, to nikt nie przypuszcza, by w ciągu kilkuminutowego spaceru udało się braciom dojść do porozumienia. A jak wyglądają relacje Harry’ego z ojcem?

pogodzili sie harry i william
Fot. Getty Images Entertainment

Tak Harry chce pogodzić się z ojcem

Według brytyjskiej prasy, Harry’emu szczególnie zależało, by jeszcze przed pogrzebem skontaktować się z Karolem. Niestety nie udało mu się to. Można spekulować czy to kwestia tego, że Karol po prostu zerwał kontakt z synem, a może zwyczajnie zagłębił się w organizacje pogrzebu własnego ojca i w tym trudnym dla niego czasie konflikt z synem zszedł na dalszy plan. 

Zobacz także:  Jakim ojcem jest książę Karol? Sekrety przyszłego króla ujawniają w wywiadzie jego synowie

Jak podaje The Mirror, książę Harry nie miał okazji, by zamienić z ojcem nawet paru słów, więc postanowił napisać do niego osobisty list. Jak ujawnia źródło magazynu, Harry w liście wytłumaczył ojcu czarno na białym powody odejścia z rodziny królewskiej. Ze szczegółami miał opisać dlaczego przestał być pracującym członkiem rodziny. Dodał jednak, że zamierza szanować „Firmę” i jej działalność. A na tym podobno w obecnej sytuacji najbardziej zależy Karolowi. Wygląda na to, że zarówno Harry, jak i Karol chcą dojść do porozumienia. Kiedy do niego dojdzie? Nie wiadomo, ale mamy nadzieję, że będziemy mieli jeszcze okazję zobaczyć całą rodzinę w komplecie...  

Książę Karol, książę Harry
Fot. Getty Images

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.