Książę Harry podpadł przyjaciołom z wojska. Chodzi o jego książkę
Fot. Jon Bond - WPA Pool/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Harry podpadł kolegom z wojska. Nie życzą sobie, żeby o nich pisał w swojej książce

Pamiętniki wnuka królowej wzbudzają kontrowersje

Ksenia Krasko 2 sierpnia 2021 10:25
Książę Harry podpadł przyjaciołom z wojska. Chodzi o jego książkę
Fot. Jon Bond - WPA Pool/Getty Images

Wiadomość, że książę Harry wyda książkę, która będzie zbiorem jego wspomnień, od początku budzi wiele kontrowersji. Ciekawscy wielbiciele Sussexa z pewnością czekają na publikację, ale nie brakuje też opinii, że nie jest to dobry pomysł. Eksperci sugerują, że taki ruch może zniszczyć wizerunek monarchii i Elżbiety II, a według brytyjskich mediów, nie tylko bliscy księcia są negatywnie nastawieni. Przyjaciele Harry’ego, z którymi zna się od dawna, mówią wprost, że jego zachowanie jest „obłudne”.

Harry podpadł przyjaciołom sprzed lat. Reakcja na książkę księcia

O nieporozumieniach między Harrym i jego kolegami donosi „Daily Mail”. Jak wynika z informacji portalu, poprosili oni księcia Sussex, aby nie wspominał o nich w swojej książce. „Istnieją obawy, że ujawni zbyt wiele szczegółów swojej burzliwej młodości, co – według niektórych – może zaszkodzić ich karierze i życiu osobistemu”, tłumaczy informator.

Zobacz też: Książę Harry napisze kilka książek. Jedna z nich ma ukazać się zaraz po śmierci Elżbiety II. Według mediów, wnuk królowej otrzyma za nie fortunę

To osoby, które Harry poznał w Eton College i Royal Military Academy Sandhurst.

Książę Harry podpadł przyjaciołom z wojska. Chodzi o jego książkę
Fot. Matt Cardy/Getty Images

Młode lata Harry’ego były burzliwe. Książę często trafiał na pierwsze strony gazet, a niektóre skandale z nim w roli głównej przeszły do historii – na przykład słynne zdjęcia z imprezy w Las Vegas, kiedy paparazzi przyłapali go nago, lub fotografie z imprezy kostiumowej, na której książę pojawił się w przebraniu nazisty.

Zobacz też: Dziś przykładny mąż i ojciec, ale kiedyś... O buncie księcia Harry’ego mówił cały świat. Pamiętacie te królewskie skandale?

To oczywiste, że nie wszystkie młodzieńcze wybryki Sussexa trafiły do ​​prasy, dlatego jego przyjaciele mogą obawiać się, że ujawni szczegóły, które powinny pozostać tajemnicą. „Postępowanie Harry’ego jest bardzo obłudne, biorąc pod uwagę fakt, że sam skreślił niektóre osoby z listy znajomych z powodu ich kontaktów z mediami”, stwierdził informator „Daily Mail”, komentując decyzję księcia o napisaniu pamiętnika.

Przyjaciele księcia Harry’ego nie chcą, żeby o nich pisał

Z informacji „Daily Mail” wynika również, że znajomi księcia Harry’ego planują mu się „odwdzięczyć”, jeśli Sussex napisze o nich cokolwiek, co mogłoby zaszkodzić ich reputacji. „Przyjaciele księcia zapowiedzieli, że opowiedzą swoją wersję wydarzeń, jeśli Harry rozpowszechni o nich zbyt dużo informacji”, czytamy.

Zobacz też: Książę Harry walczy z kompleksem „rezerwowego”. Dlatego boi się dzieci brata

Relacje Harry’ego ze znajomymi sprzed lat są dość napięte w ostatnich latach, zwłaszcza przez fakt, że nie zaprosił niektórych osób na swój ślub z Meghan Markle. Większość z nich ma też znacznie mniejszy kontakt z księciem po jego przeprowadzce do Kalifornii.

Według informatora „Daily Mail”, prośby kolegów pozostały jak dotąd bez odpowiedzi księcia, co nie budzi zbyt pozytywnych emocji... 

Książę Harry w ogniu krytyki. Za co tym razem?
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?