Książę Harry, Książe Harry o narodzinach royal baby
Fot. Andrew Parsons / i-Images/i-images/East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Harry po raz pierwszy skomentował skandal związany z prywatnym lotem na Ibizę

Opowiedział też o nowym wspólnym projekcie z Meghan Markle

Ksenia Krasko 4 września 2019 11:21
Książę Harry, Książe Harry o narodzinach royal baby
Fot. Andrew Parsons / i-Images/i-images/East News

Książę Harry przedstawił w Amsterdamie nowy projekt Travalyst, którego głównym celem jest promocja ekoturystyki na całym świecie. Nowa inicjatywa księcia i księżnej Sussex przyciągnęła dużą uwagę opinii publicznej – zwłaszcza w świetle niedawnego skandalu związanego z podróżą młodej rodziny królewskiej na Ibizę. Parę skrytykowano za użycie prywatnego samolotu, który zanieczyszcza środowisko zdecydowanie bardziej niż zwykłe linie pasażerskie.

Książę Harry komentuje podróże prywatnym samolotem

Chociaż głównym tematem spotkania był Travalyst, pierwszy projekt Sussex Royal Foundation, książę Harry odniósł się też do ostatnich zarzutów o rozrzutność i brak poszanowania dla ekologii. Podczas swojego przemówienia zauważył, że każda osoba jest odpowiedzialna za środowisko, ale jednocześnie wyjaśnił, że najważniejsza jest właściwa równowaga.

„Nikt nie jest doskonały, ale każdy z nas jest odpowiedzialny za szkody, wyrządzone światu. Cała sprawa polega na tym, czy potrafimy odnaleźć właściwą równowagę w tym wszystkim”, wytłumaczył książę Harry. „Przyleciałem tu samolotem pasażerskim. 99% życia spędzam podróżując po świecie samolotami pasażerskimi. Czasami jednak okoliczności zmuszają mnie do korzystania z prywatnych odrzutowców, aby zapewnić bezpieczeństwo mojej rodzinie. Dlatego, jak powiedziałem wcześniej, równowaga jest bardzo ważna”. Dodał, że „zawsze równoważy CO2” i że jest to „słuszne”.

Czym więc jest Travelyst? Według profilu księcia i księżny Sussex na Instagramie, jest to „globalna inicjatywa dążąca do zmiany wpływu podróży [na środowisko]”. Powstała we współpracy z takimi portalami, jak Booking.com, TripAdvisor i Visa.

Travalyst dąży do tego, aby podróże były bardziej zrównoważone, aby pomóc chronić miejsca docelowe i przynosić korzyści społecznościom w dalekiej przyszłości, oraz aby umożliwić konsumentom dokonywanie bardziej przyjaznych dla środowiska wyborów podczas podróży”, czytamy na profilu @SussexRoyal.

Pomimo niepewnych głosów krytyki, wielbiciele pary z Sussex zapewniają, że nowy projekt Meghan Markle i księcia Harry’ego ma wskazać najbardziej przyjazne dla środowiska trasy, a nie zniechęcać do podróży w ogóle. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

We are excited to announce the launch of ‘Travalyst’, a global initiative striving to change the impact of travel, for good. Partnering alongside key travel industry giants @Bookingcom, #Ctrip, @Skyscanner, @TripAdvisor and @Visa_US, our aim is to spark a movement to transform the future of travel, putting communities at the heart of the solution. We believe in the power and importance of travel. We also have a shared responsibility to our planet and to each other. • “I want to start with a little bit of background as to specifically why I’m here today, because as you may know, I am not a tourism or business expert, but through my travels I have observed the unique relationship between community and environment, and have noticed something alarming. There wasn’t the symbiosis or connection there needed to be and I wanted to understand why. I am one of those people fortunate enough to have a platform and I want to use it to tackle hard problems, in the hope of finding solutions…and that’s how Travalyst was born” - The Duke of Sussex The name #Travalyst comes from The Duke and partners viewing our role in sustainable travel as catalysts to accelerate positive changes in travel. Travel + catalyst = Travalyst #Travalyst aims to make travel more sustainable, to help protect destinations and benefit communities long into the future, and to enable consumers to make more environmental friendly choices whilst traveling. The Duke of Sussex, having invited the founding partners to start the conversation, believes that the organisations - with operations in nearly every country, hundreds of millions of customers that use their products every day, and business relationships around the world - have sufficient influence and the critical mass necessary to catalyse real system change in the travel industry, for the benefit of destinations, communities and ecosystems. To discover more about the new initiative, visit www.Travalyst.org

Post udostępniony przez The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal)

książę Harry, księżna Meghan, premiera Króla Lwa 2019
Fot. Getty Images

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?