Księżna Meghan, książę Harry
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Zaskakujące odkrycie mediów. Książę Harry i księżna Meghan są spokrewnieni?!

Zbadano ich drzewa genealogiczne

Gabriela Czernecka 25 kwietnia 2020 09:50
Księżna Meghan, książę Harry
Fot. Getty Images

Wiedzieliście, że księżna Meghan i książę Harry są spokrewnieni? Zaskakująca informacja wyciekła do mediów w 2017 roku, gdy para zaczęła się spotykać. Wówczas dokładnie przeanalizowano drzewa genealogiczne przyszłych małżonków. Niewielu wiedziało, że parę łączą więzy krwi. Ta wiadomość na tyle wstrząsnęła Brytyjczykami, że sądzono iż para odwoła ślub! Poznajcie szczegóły.

Meghan i Harry są spokrewnieni 

Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się już w październiku 2017 roku, ale dopiero rok później genealodzy zdołali ustalić wspólnego przodka. Choć urodzili się i wychowali na dwóch kontynentach, a wśród ich bliskich krewnych próżno szukać więzów rodzinnych, badacze doszukali się u przyszłych małżonków wspólnych przodków! Ich wspólnym przodkiem jest jeden z angielskich królów. Zaskakujące prawda? Warto jednak dodać, że Meghan i Harry nie są jedynymi członkami rodziny królewskiej, których łączą więzy krwi. 

Poznaj szczegóły
Fot. Getty Images

Podobnie jest w przypadku Kate i Williama: „Pradziadek Kate, Noel Middleton, ożenił się z panną z towarzystwa Olive Lupton, córką bogacza Francisa Luptona, i to jemu j ego młynom rodzina zawdzięczała majątek. Francis Lupton miał trzech synów i dwie córki. Niestety, wszyscy chłopcy zginęli podczas pierwszej wojny światowej, a nieszczęsny ojciec do końca życia nie potrafił pogodzić się z tą stratą. Po śmierci Francisa majątek został podzielony między córki. Część, która przypadła Olive, dzisiaj byłaby warta około dziesięciu milionów funtów. Przez Luptonów Kate jest spokrewniona z księciem Williamem. Oboje pochodzą z linii sir Thomasa Fairfaksa, członka parlamentu i naczelnego dowódcy z czasów angielskiej wojny domowej w XVII wieku. William jest z nim spokrewniony od strony matki, Kate - poprzez ojca, a to oznacza, że są kuzynami piętnastego stopnia”, pisze  Marcia Moody w książce Kate. Księżna Cambridge.

Spokrewnieni są także hrabina Wessex, Zofia i książę Edward. Zofia jest kuzynką swojego męża w jedenastym stopniu. Warto zaznaczyć, że królowa Elżbieta II i książę Filip również są spokrewnieni - są dalekimi kuzynami i mają wspólnego przodka - imperatorową Indii królową Wiktorię. Wiedzieliście o tym?  

Fot. Instagram

Księżna Meghan, książę Harry, Meghan i Harry
Fot. Rex Features/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!