książę William, księżna Kate
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Gdy ta informacja wyszła na jaw, chciano odwołać ślub księcia Williama i księżnej Kate!

Tego nikt się nie spodziewał...

Gabriela Czernecka 24 marca 2020 17:49
książę William, księżna Kate
Fot. Getty Images

Wiedzieliście, że księżna Kate i książę William są spokrewnieni? Zaskakująca informacja wyciekła do mediów ponad dziesięć lat temu, a jako pierwsi opublikowali ją dziennikarze The Daily Mail. Okazuje się, że niewielu wiedziało, że parę łączą więzy krwi. Ta wiadomość na tyle wstrząsnęła Brytyjczykami, że sądzono iż książę William i Kate Middleton odwołają ślub! Poznajcie szczegóły.

Książę William i księżna Kate są spokrewnieni

Niewielu pamięta, że początki związku Kate Middleton z księciem Williamem wcale nie były takie łatwe. Wielokrotnie pisano, że królowa Elżbieta II nie do końca zadowolona jest z wybranki wnuka. 28-letnia Kate Middleton w tym czasie nie dawała zbyt wiele powodów do tego, by monarchini zapałała do niej sympatią. Dziennikarze opublikowali artykuł o tym, jak wygląda dzień przyszłej księżnej Kate, która od kilku lat nie pracowała, tylko „wydawała pieniądze rodziców”: „Rano śniadanie w ogrodzie, później siłownia w jednym z najbardziej prestiżowych klubów w Londynie, a na koniec spotkanie ze znajomymi”, pisano. Kate szybko stała się ulubienicą mediów, pisano o niej niestworzone historie. To nie przypadło do gustu królowej. Monarchini nie mogła zrozumieć, dlaczego partnerka wnuka nie znalazła sobie normalnej pracy i nie realizuje się zawodowo.

Podobno Kate przerażona niechęcią królowej zaoferowała swoją pomoc rodzicom i rozpoczęła pracę w ich firmie Party Pieces. Później zajęła się fotografią, która od zawsze była jej wielką pasją. Gdy  wydawało się, że Kate zyskuje w oczach Elżbiety II do mediów wyciekły informacje na temat wujka Middleton. Gary Goldsmith dał się poznać jako diler narkotykowy, a w jego domu wielokrotnie gościł sam William. Podobno monarchini wzięła wówczas wnuka na rozmowę i ostrzegła go, że po wydarzeniach związanych z Dianą kolejny skandal nie jest nikomu potrzebny i czas najwyższy, by jego partnerka zaczęła wieść bardziej rozsądne życie. 

Księżna Kate i książę William są kuzynami

Kate jako przyszła księżna postanowiła nie dawać królowej więcej powodów do tego, by jej nie lubiła. Usunęła się w cień i zaczęła intensywnie pracować nad swoim wizerunkiem. Spotykała się ze stylistą, uczyła się zasad etykiety i dworskich przyzwyczajeń, gdy brytyjskie media postanowiły po raz kolejny prześledzić jej przeszłość. Okazało się, że Kate i William są spokrewnieni!

Szczegółowo więzy ich krwi opisała Marcia Moody w książce Kate. Księżna Cambridge: „Pradziadek Kate, Noel Middleton, ożenił się z panną z towarzystwa Olive Lupton, córką bogacza Francisa Luptona, i to jemu j ego młynom rodzina zawdzięczała majątek. Francis Lupton miał trzech synów i dwie córki. Niestety, wszyscy chłopcy zginęli podczas pierwszej wojny światowej, a nieszczęsny ojciec do końca życia nie potrafił pogodzić się z tą stratą. Po śmierci Francisa majątek został podzielony między córki. Część, która przypadła Olive, dzisiaj byłaby warta około dziesięciu milionów funtów. Przez Luptonów Kate jest spokrewniona z księciem Williamem. Oboje pochodzą z linii sir Thomasa Fairfaksa, członka parlamentu i naczelnego dowódcy z czasów angielskiej wojny domowej w XVII wieku. William jest z nim spokrewniony od strony matki, Kate - poprzez ojca, a to oznacza, że są kuzynami piętnastego stopnia”, czytamy.

I choć ta wiadomość wydawała się wówczas wstrząsająca i sądzono, że para odwoła ślub to szybko okazało się, że nie są jedynymi członkami rodziny królewskiej, których łączą więzy krwi Hrabina Wessex, Zofia, żona księcia Edwarda jest kuzynką swojego męża w jedenastym stopniu. Warto zaznaczyć, że królowa Elżbieta II i książę Filip również są spokrewnieni - są dalekimi kuzynami i mają wspólnego przodka - imperatorową Indii królową Wiktorię. Wiedzieliście o tym?  

Księżna Kate w garniturze z sieciówki
Fot. East News

książę William, księżna Kate
Fot. Getty Images

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.