Książę Harry
Fot. Chris Jackson/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Harry pogodzi się z bratem? Chce wrócić do Wielkiej Brytanii bez zgody Meghan

Sensacyjne doniesienia zachodnich mediów

Ksenia Krasko 19 listopada 2020 17:54
Książę Harry
Fot. Chris Jackson/Getty Images

O konflikcie królewskich braci mówiło się już od jakiegoś czasu, ale wydaje się, że wyprowadzka Harry’ego do Stanów Zjednoczonych znacznie pogorszyła ich relację. Media sugerowały, że William jest rozczarowany zachowaniem młodszego brata, a w szczególności jego decyzją o ślubie z Meghan Markle, której następca tronu nigdy nie zaakceptował. Podobno synowie księcia Karola nie utrzymują kontaktu od kilku miesięcy, ale jak informuje jeden z tabloidów, wszystko może się zmienić.

Książę Harry wróci do Wielkiej Brytanii

Magazyn New Idea zapewnia, że książę Harry zamierza powalczyć o odzyskanie zaufania swojej rodziny. O ile na początku roku był pewien, że rezygnacja z obowiązków królewskich i wyprowadzka do USA wraz z żoną i synem to doskonały pomysł, o tyle teraz jest coraz bliższy stwierdzenia, że popełnił duży błąd.

Informator tabloidu twierdzi, że Harry poczuł się szczególnie sfrustrowany w ostatnich dniach, ponieważ nie mógł pojawić się na corocznej uroczystości, celebrującej Dzień Pamięci. „Był zdruzgotany, kiedy powiedziano mu, że nikt nie złoży w jego imieniu tradycyjnego wieńca”, przekazuje osoba z kręgu royalsów.

Co więcej, Harry poczuł się głęboko urażony, gdy dowiedział się, że książę William przeszedł zakażenie koronawirusem, ale zachował to w tajemnicy. Podobno po ujawnieniu prawdy zauważył, jak zła jest jego relacja ze starszym bratem i zdecydował, że musi to naprawić. Z artykułu New Idea wynika też, że Harry desperacko chciał wrócić do domu w okolicach 14 listopada, aby zaskoczyć ojca w dniu jego urodzin.

„Harry musi zrozumieć to, co powiedziała mu królowa. Nie może być i w rodzinie królewskiej, i poza nią. Spalił za sobą mosty, ale wygląda na to, że nie może zaakceptować konsekwencji swoich czynów”, tłumaczy informator tabloidu. „Chciałby pojawić się na obchodach urodzin swojego ojca i na świętach Bożego Narodzenia, ale prawdopodobnie nie wróci do domu aż do przyszłego lata, kiedy zostanie odsłonięty pomnik jego matki, Diany. To będzie rzadka szansa dla niego i Williama, aby zawrzeć pokój”, dodaje.

Źródło New Idea informuje też, że księżna Meghan absolutnie nie jest zainteresowana naprawą relacji z rodziną męża. „Najważniejsze pytanie brzmi, co zrobi Meghan, gdy Harry zdecyduje się wrócić. Jeśli zostanie w Stanach Zjednoczonych z Archiem, kryzys między nimi będzie się pogłębiał”, mówi informator.

Na okładce tabloidu pokazano fotografię Williama i Harry’ego, która mogłaby sugerować ich niedawne spotkanie, ale tak naprawdę to zdjęcie z 2015 roku, więc zapewnieniom New Idea nie należy ufać. Harry wciąż przebywa w USA, a o tym, czy i kiedy zobaczy się z rodziną, prawdopodobnie wie tylko on sam. 

Książę Harry, książę William

Książę Harry, książę William
Fot. Mark Cuthbert/UK Press via Getty Images

Książę William, księżna Meghan, książę Harry

Książę Harry, książę William, księżna Meghan
Fot. Eddie Mulholland - WPA Pool/Getty Images

Książę Harry, książę William, okładka New Idea
Fot. Mat. prasowe

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.