ksiądz
Fot. stock.adobe.com
O NIM JEST GŁOŚNO

Ks. Michał po trzydziestu latach zrezygnował z kapłaństwa dla kobiety

„Rozpoczynam nowy etap życia przy boku Justyny”

Olga Figaszewska 24 czerwca 2019 07:50
ksiądz
Fot. stock.adobe.com

Był proboszczem parafii Matki Bożej Królowej Aniołów w Wilkowyjach, dzielnicy miasta Tychy. W Boże Ciało podzielił się z wiernymi pewną informacją. Ksiądz Michał Macherzyński pozostawił stan kapłański dla kobiety.

Znany ksiądz porzucił stan kapłański

Był mocno zaangażowany w życie swoich parafian, brał udział w licznych akcjach charytatywnych i organizował zloty motocyklowe. O swojej motoryzacyjnej pasji opowiedział dwa lata temu w Pytaniu na śniadanie. A w środowisku motocyklistów ks. Michał Macherzyński znany jest pod pseudonimem Zahir.  

,,Zahir w języku arabskim oznacza osobę lub przedmiot, który zajmuje umysł do tego stopnia, że może to graniczyć z szaleństwem lub świętością", mówił.

Jego działalność została doceniona i niedawno został uhonorowany statuetką Integratora Roku 2018. Po trzydziestu latach od święceń kapłańskich postanowił odejść w stan świecki i zacząć swoje życie na nowo u boku kobiety.

„Kochani. Dziś rano odprawiłem ostatnią Mszę św. Pożegnałem się kapłaństwem. To były piękne lata mojego życia głównie dzięki Wam! Rozpoczynam nowy etap życia przy boku Justyny. Dziękujemy za tak liczne słowa wsparcia i serdeczności, które spływają w naszą stronę” , wyznał szczerze na Facebooku.

Chociaż większość internautów życzy mu jak najlepiej na tej nowej drodze, to nie wszyscy przyjęli jego decyzję z aprobatą. Wprost nazywają ją upadkiem kapłaństwa, złamaniem przysięgi celibatu. „W sercu czuję zmieszanie, jakby mi ktoś bliski odchodził. Sam mnie Ksiądz tej wrażliwości nauczył ”, napisała jedna z osób. Inni podkreślają, że nie należy go oceniać, ale docenić za prawdę, odwagę i szczerość. 

Źródło: Tychy.pl

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.