Ksenia Sobczak, Xenia Sobchak, Konstantin Bogomolov, ślub
Fot. instagram.com/xenia_sobchak
O TYM SIĘ MÓWI

Ksenia Sobczak, chrześnica Władimira Putina, wzięła ślub w iście carskim stylu!

O tym wydarzeniu mówi cała Rosja...

Redakcja VIVA! 14 września 2019 06:53
Ksenia Sobczak, Xenia Sobchak, Konstantin Bogomolov, ślub
Fot. instagram.com/xenia_sobchak

Ksenia Sobczak, uważana za chrześnicę prezydenta Rosji, została żoną znanego w Polsce reżysera Konstantina Bogomołowa. Państwo młodzi zadbali o najdrobniejsze szczegóły ceremonii i przygotowali wiele niespodzianek dla swoich znanych gości. O tym wydarzeniu mówi cała Rosja!

Ksenia Sobczak i Konstantin Bogomołow wzięli ślub

Media śledzą życie Ksenii Sobczak właściwie od zawsze. Jest córką znanego polityka, Anatolija Sobczaka, który sprawował urząd mera w Sankt Petersburgu. Na początku nastolatka była znana jedynie z tego, że pojawiała się na salonach, ale po śmierci ojca zafascynowała ją polityka. Korzystając z udanej kariery dziennikarskiej, Ksenia zaczęła komentować działania władzy, i z tego właśnie powodu w 2012 roku straciła swoją pozycję, a także posadę w państwowej telewizji. W 2017 roku postanowiła zmierzyć się z Władimirem Putinem w walce o przywództwo Rosji. Przegrała z kretesem.

Konstantin Bogomołow wyreżyserował jeden z głośniejszych spektakli Teatru Narodowego – Lód, oparty na światowym bestsellerze Władimira Sorokina. Para zna się od dawna, ale dopiero w tym roku oficjalnie potwierdzili doniesienia o swoim związku. W 2018 roku zarówno Sobczak, jak i Bogomołow rozwiedli się ze swoimi ówczesnymi partnerami.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Konstantin Bogomolov (@konbog75)

Ślub dziennikarki i reżysera wzbudzał wiele kontrowersji od samego początku. Każde kolejne doniesienie o ceremonii jest szeroko komentowane w całej Rosji, głównie ze względu na szokujące wybory państwa młodych. Para wzięła ślub cywilny w urzędzie w centrum Moskwy, a w pobliżu budynku czekał na nich... czarny karawan z napisem „dopóki śmierć nas nie rozłączy”. To nie wszystko. Świadkiem panny młodej był jej przyjaciel, artysta i projektant Andrey Bartenev. Jak wyglądał? Zobaczcie sami...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Konstantin Bogomolov (@konbog75)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Газета Metro (@gazetametro)

Po sesji zdjęciowej w pobliżu głównych zabytków Moskwy, państwo młodzi udali się do Cerkwi Wniebowstąpienia Pańskiego, aby wziąć ślub cerkiewny. Po drodze Ksenia i Konstantin zmienili środek transportu – karawan zastąpiła bogato zdobiona karoca, ciągnięta przez konie. Parze towarzyszyła rodzina i jedynie najbliżsi przyjaciele.

Wesele miało odbyć się w modnej restauracji Bosco Cafe, jednak na kilka dni przed imprezą Sobczak zmieniła miejsce świętowania z powodu nadmiernej uwagi mediów i fanów. W rezultacie goście zebrali się w Muzeum Historii Moskwy. Chociaż do środka nie wpuszczali nikogo liczni ochroniarze, nie jest tajemnicą, że na wydarzeniu pojawiły się najgłośniejsze nazwiska Rosji – artyści, aktorzy, dziennikarze, osoby związane z biznesem, politycy, a nawet Dmitrij Peskow, rzecznik prasowy Władimira Putina.

Ksenia Sobczak zdecydowała się na trzy różne suknie ślubne. W pałacu ślubów pojawiła się w dopasowanej kreacji domu mody Costarellos, odsłaniającej plecy. Sukienka została ozdobiona koronką i tiulem, a krój podkreślał figurę panny młodej. W cerkwi wyglądała już inaczej – wybrała skromniejszą, ale równie widowiskową suknię rodzimej marki Edem. Na weselu bawiła się w kremowej kreacji, wartej około 100 tysięcy złotych.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ксения Собчак (@xenia_sobchak)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ксения Собчак (@xenia_sobchak)

Państwo młodzi z wyprzedzeniem sporządzili listę prezentów, na której znajdują się głównie przedmioty dekoracyjne i meble, ponieważ budują luksusowy dom na przedmieściach stolicy Rosji. To jeden z najdroższych ślubów ostatnich lat! Szacuje się, ze Ksenia Sobczak i Konstantin Bogomołow wydali co najmniej 16 milionów rubli – około 1 miliona złotych – na samo wesele. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.