Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014
Fot. Zuza Krajewska
O TYM SIĘ MÓWI

Kryzys w małżeństwie Joanny Kulig? Zeszły rok był sprawdzianem dla jej związku...

„Nie jest łatwo w tych zawodach…”

Rafał Kowalski 5 czerwca 2020 12:53
Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014
Fot. Zuza Krajewska

Czternaście lat związku i jedenaście małżeństwa – tyle są ze sobą Joanna Kulig i jej mąż Maciej Bochniak. Para doczekała się w zeszłym roku synka Jana, ale ostatnich kilkanaście miesięcy przyniosło zakochanym także wiele trudności. Aktorka nie ukrywa, że związek artystki z artystą wymaga wiele cierpliwości, rozmów i kompromisów. Czy małżonkom udało się zażegnać kryzys?

Joanna Kulig o mężu i kryzysie w związku

Polka w ostatnich miesiącach zaskarbiła sobie sympatię nie tylko rodzimej, ale i światowej publiczności. Rola Zuli w Zimnej wojnie dała jej otwarte drzwi do Hollywood i produkcji europejskich. Joanna Kulig musiała jednak godzić  pracę z rozpoczynającym się dla niej czasem macierzyństwa. Nawet przesłuchanie do serialu Netfliksa The Eddy odbywało się w specyficznym czasie. „Casting wygrałam w dniu, w którym miałam wyznaczony poród mojego syna – 7 lutego. Powiedziałam, że przyjadę na przesłuchanie, jeśli akurat nie będę w szpitalu. Udało się dojechać w mocno zaawansowanej ciąży, zaśpiewałam, a 3 godziny później miałam tę rolę”, opowiadała nam aktorka w jednym z wywiadów.

Okazuje się, że tak intensywny czas wcale nie służył małżeństwu Joanny Kulig i Macieja Bochniaka. Aktorka więcej czasu, niż w Polsce, spędzała przecież na planie zdjęciowym w Paryżu. Polka zabrała też ze sobą na zdjęcia kilkumiesięcznego synka… „Nie ukrywam, że nie jest łatwo w tych zawodach nieustannie utrzymywać się w radości. Szczęśliwie nie rozpadliśmy się, wróciłam do domu i pozytywnie wszystko się zakończyło”, powiedziała dla Na Żywo Joanna Kulig. Najlepszą receptą na kryzys okazała się wyrozumiałość partnerów… „Czytałam taki artykuł, że pary małżeńskie lepiej radzą sobie z kryzysami i łatwiej je pokonują niż pary żyjące w wolnych związkach. Małżeństwo scala. Dla mnie to symbol, coś ważnego”, mówiła przed laty aktorka w wywiadzie dla Urody Życia. „Nie ma tak, że zakochujesz się raz na zawsze. To ciężka praca i dzięki niej uczucie staje się niezwykłe, wartościowe. Pokonywanie trudności w związku powoduje, że uczucie nabiera jeszcze większej mocy”, dodawała.

Przypomnijmy, że mąż gwiazdy Maciej Bochniak jest reżyserem i scenarzystą. Stworzył między innymi film dokumentalny Miliard szczęśliwych ludzi oraz jeszcze bardziej znany kinowy hit Disco polo. Para poznała się w 2006 roku na planie filmu Środa, czwartek rano, a już 3 lata później Joanna i Maciej byli po ślubie.

Małżonkom życzymy wszystkiego, co najlepsze. 

Joanna Kulig i jej mąż, Maciej Bochniak
Fot. East News

Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014, 20/2014
Fot. Zuza Krajewska

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.