Korona Królów, Kazimierz Wielki, TVP, nowy serial TVP o Kazimierzu Wielkim
Fot. Marcin Makowski
ZE ŚWIATA TELEWIZJI

Nowa produkcja TVP w ogniu krytyki! Internauci wytykają błędy w serialu „Korona Królów”

Damian Duda 2 stycznia 2018 17:00
Korona Królów, Kazimierz Wielki, TVP, nowy serial TVP o Kazimierzu Wielkim
Fot. Marcin Makowski

 

Serial „Korona Królów’’ miał być polską odpowiedzią na „Wspaniałe Stulecie’’. Niestety, produkcja TVP nie tylko nie dorównuje tureckiemu serialowi, ale również zawiera błędy, które wytykają twórcom „Korony Królów’’ internauci. Dlaczego historyczny serial jest krytykowany?

 

Zobacz też: TVP, Polsat czy TVN? Wyniki oglądalności mówią same za siebie! Czy wykonawca hitu „Despacito” podbił serca widzów i dlaczego jego występ wywołał ogromne kontrowersje?

oraz: Robert Gonera ostro odpowiada hejterom: „Korona królów” jest hejtowana, a jednak obejrzały ją cztery miliony widzów. Podobnie jak „M jak miłość”

 

Krytyka „Korony Królów’’

Błędy merytoryczne, czyli brak spójności faktów, to podstawowy zarzut ze strony widzów. „Korona Królów’’ zaczęła się od modlitwy, która powstała... 200 lat później. Niestety, kolejnym błędem, który zszokował internautów, to msza odprawiona w języku polskim. To kolejna niespójność, gdyż msze w ojczystym języku wprowadzono dopiero... w XX wieku. Suchej nitki na produkcji nie zostawiła Karolina Korwin Piotrowska. „Golizna z odcinka pierwszego nie uratuje całości. Trzeba było zamiast wydawać pieniądze na wesołego pana, który w Zakopanem zaśpiewał z playbacku (...) wydać je na scenografię, kostiumy i kogoś od dobrych, energetycznych dialogów’’, napisała na Facebooku dziennikarka. To nieostatni głos krytyki pod adresem producentów „Korony Królów’’, Widzowie serialu zauważyli, że w serialu został ukazany taniec, który wówczas nie był znany na polskim dworze. „Podobało mi się, że na dworze Łokietka tańczono do włoskiego Saltarello della Pioggia, utworu, którego pierwsza pisemna wersja pochodzi z toskańskiego rękopisu z końca XIV/początku XV wieku. Tacy światowi nasi byli...’’, pisze jedna z internautek.

Ilona Łepkowska o serialu „Korona Królów’’

Zdaniem Ilony Łepkowskiej serial ten ma szanse stać się hitem. „Nie jest to wyłącznie moja opinia. Telewizja zleciła bowiem badania focusowe i oceny były bardzo dobre. Widzowie mieli poczucie, że to coś innego, nowego na tle współczesnych telenowel, które wszystkie w gruncie rzeczy są do siebie podobne. Przekonanie twórców, że zrobiliśmy coś całkiem dobrego jakoś się więc zobiektywizowało. Mam więc wrażenie, że „Korona” powinno się podobać. Oczywiście, opinie na temat telewizji publiczne są dziś w wielu kręgach niepochlebne. Sama czytałam na swoim Facebooku wpisy: „Lubię Panią i Pani seriale, ale nie oglądam obecnie TVP.” Takich głosów było sporo, nawet wśród moich znajomych. Ale wiedziałam to angażując się w ten projekt. Trudno, trzeba więc wziąć to na klatę’’, powiedziała Łepkowska.

 

Korona Królów, Kazimierz Wielki, TVP, nowy serial TVP o Kazimierzu Wielkim
Fot. Marcin Makowski

 

Korona Królów, Kazimierz Wielki, TVP, nowy serial TVP o Kazimierzu Wielkim
Fot. Marcin Makowski

 

Zobacz też: Skandal w „Sprawie dla reportera”! Pierwszy raz w historii programu wszyscy goście opuścili studio i musiała interweniować ochrona. Jak do tego doszło?

 

TAGI #TVP

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.