Jerzy Stuhr, Viva! grudzień 2014
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Krystyna Janda ujawniła prawdę o stanie zdrowia Jerzego Stuhra

Jak czuje się aktor?

Redakcja VIVA! 18 lipca 2020 11:04
Jerzy Stuhr, Viva! grudzień 2014
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Jerzy Stuhr kilka dni temu trafił do szpitala. Jeden z najbardziej znanych polskich aktorów filmowych i teatralnych miał udar. Znajduje się pod opieką lekarzy w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Z każdym dniem czuje się coraz lepiej. O tym poinformowała teraz Krystyna Janda.

Krystyna Janda o stanie zdrowia Jerzego Stuhra

Wszyscy obawiali się o jego zdrowie. „Sytuacja jest trudna, ale pacjent szybko wraca do formy. Najbliższe dni okażą się kluczowe, zatem prosimy o dobre myśli i o uszanowanie naszej prywatności w tym trudnym momencie ”, napisała w oświadczeniu medialnym kilka dni temu rodzina aktora.

W niedzielny wieczór 12 lipca Jerzy Stuhr trafił do szpitala w Nowym Targu. Stamtąd został przetransportowany do krakowskiego szpitala helikopterem. Liczyła się każda minuta. W przypadku udarów czas udzielonej pomocy ma to ogromne znaczenie. Inaczej doprowadza do nieodwracalnych zaburzeń.

Na szczęście Jerzy Stuhr jest pod stałą obserwacją. Cały czas czuwają przy nim najbliżsi. Wygląda na to, że jego stan poprawia się z dnia na dzień. Tę radosną wiadomość przekazała w najnowszym wywiadzie Krystyna Janda, która przyjaźni się z aktorem.

„Jerzy Stuhr trafił do szpitala. Martwiliśmy się wszyscy bardzo ten jeden dzień. W ogóle wszystko zawisło w środowisku, ponieważ to była tak straszna wiadomość. Już następnego dnia zadzwonił do domu, a dzisiaj do mnie przysłał SMS-a: „Zrobiłem pierwszy spacer korytarzem szpitala”. Wszystko jest dobrze ”, mówiła w programie Rezerwacja Onet.pl.

Aktorka w trakcie rozmowy nie ukrywała swojego oburzenia. Krystyna Janda wspomniała, że synowi Jerzego Stuhra od kilku dni zdarza się otrzymywać pełne nienawiści wiadomości dotyczące zdrowia aktora.

„Ilość telefonów, obrzydliwych artykułów i wiadomości na telefon Maćka o treści: "Niech zdycha", "Umrze ci ojciec"... To jest straszne. Co to jest za naród? Co to są za ludzie? Co to za okrutnicy, bez uczuć i honoru?. Rozmawiałam przed chwilą z agentem Maćka. Ludzie, którzy odbierają w jego imieniu te telefony, są wstrząśnięci ”, podkreślała w rozmowie z Katarzyną Janowską.

Panu Jerzemu Stuhrowi życzymy dużo zdrowia!  

Krystyna Janda, Viva! 25/2018
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.