Książę Harry i książę William
Fot. Forum
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Konflikt między Williamem i Harrym nie słabnie. Co na to królowa?

Czy spróbuje ich pogodzić?

Weronika Kostyra 5 lipca 2019 06:45
Książę Harry i książę William
Fot. Forum

O konflikcie pomiędzy parami książęcymi Cabrigde i Sussex mówi się od dawna. Najpierw dało się zauważyć napięcie między Kate a Meghan. Williamowi nie podobało się jednak nowoczesne postępowanie żony brata, które często jest sprzeczne z zasadami etykiety i wielowiekową tradycją. W konsekwencji nie tylko panie są ze sobą pokłócone, ale ochłodziły się także relacje między ich mężami, czyli braćmi. Obie pary książęce starają się wzajemnie unikać. Co na to głowa rodziny, czyli królowa Elżbieta II?

Konflikt Williama i Harry’ego

Konflikt trwa jednak nadal. Najpierw Harry i Meghan wyprowadzili się z pałacu Kensington, a później oddzielili się od wspólnego i założyli własne konto na Instagramie. Odeszli też z Fundacji Williama i Kate, zaczynając własną działalność. Cała rodzina królewska z niepokojem obserwuje rozwój wydarzeń, ale najbardziej zmartwiona jest babcia książąt. Wie, że wnukowie zawsze byli ze sobą blisko, świetnie się dogadywali i zawsze mogli na siebie liczyć. Początkowo myślała, że konflikt jest chwilowy. Teraz widzi jednak, że sytuacja nie ulega poprawie i bardzo ją to smuci.

Ingrid Seward, ekspertka pisząca o rodzinie królewskiej, zapewnia, że mimo to królowa nie zamierza interweniować. „Królowa nie dba o rzekomy spór. Bardzo zasmuciłoby to Jej Wysokość, ale nie wtrącałaby się do ich życia”, powiedziała w rozmowie z The Sun.

W międzyczasie królowa, która dotąd często spotykała się z synami księcia Karola, spędza więcej czasu z pozostałymi wnukami. Dobrze czuje się w towarzystwie Zary Tindall i jej męża Mike’a, ponieważ łączy ją miłość do koni. Poza tym para trzyma się z daleka od mediów i skandali, co Elżbiecie II bardzo odpowiada. 

Książę William, książę Harry, księżna Meghan, księżna Kate, Dzień pamięci
Fot. Pool Daily Telegraph/East News

królowa Elżbieta II
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.