Co powiedziała?

Monika Katarzyna Krupska 15 listopada 2018 11:00

Na te urodziny czekali wszyscy Brytyjczycy. 14 listopada książę Karol skończył 70 lat! Choć urodziny następcy brytyjskiego tronu były świętowane od maja, to główna i zarazem prywatna impreza odbyła się dopiero w listopadzie. Specjalnie z tej okazji królowa Elżbieta II wygłosiła piękny toast na cześć syna. Co powiedziała? 

Królowa świętuje urodziny Karola 

„To niesamowity przywilej dla każdej matki, móc wznieść toast na 70. urodzinach swojego syna”, zaczęła królowa. „To oznacza, że żyłaś na tyle wystarczająco długo, aby widzieć jak twoje dziecko dorasta. Używając analogii, którą wszyscy rozumieją, to jest jak sadzenie drzewa i przyglądanie się, jak wyrasta”, mówiła Elżbieta II. 

„Moja matka widziała mnie w dniu moich 70. urodzin. Podobno powiedziała, że 70 lat to wiek, w którym liczba świeczek nareszcie przerasta oddech, który trzeba wziąć, by zdmuchnąć je wszystkie”, kontynuowała.

Odniosła się też do małżeństwa Karola z Kamilą, którego wcześniej nie akceptowała. „Przez 70 lat ja i Filip obserwowaliśmy, jak Karol staje się mecenasem sztuki, liderem na polu charytatywnym. Oddanym i szanowanym dziedzicem tronu, którego można porównać z każdym minionym królem oraz cudownym ojcem. Przede wszystkim, wspierany przez swoją żonę, Camillę, jest mężczyzną z pasją i kreatywnością. Tym toastem życzę ci wszystkiego najlepszego, mój synu, Karolu, księciu Walii”, zakończyła. 

My również przyłączamy się do życzeń! Myślicie, że Karol zostanie kiedyś królem? Zobaczcie zdjęcia w naszej galerii z młodości Karola. Rodzina Królewska udostępniła je na swoich mediach społecznościowych.  

1/5
Książę Karol
Copyright @instagram@clarencehouse
1/5

Książę Karol urodził się w 1948 roku 

2/5
Książę Karol
Copyright @instagram@clarencehouse
2/5

Jego pełne imię brzmi Karol Filip Artur Jerzy

3/5
Książę Karol
Copyright @instagram@clarencehouse
3/5

Książę Karol jest pierwszy w kolejce do brytyjskiego tronu 

4/5
Książę Karol
Copyright @instagram@clarencehouse
4/5

Z małżeństwa z księżną Dianą ma dwóch synów: księcia Harry'ego i księcia Williama 

5/5
Książę Karol
Copyright @instagram@clarencehouse
5/5

W 2005 roku, osiem lat po śmierci swojej żony księżnej Diany poślubił Camillę 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.