KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Królowa Elżbieta II wzniosła toast za księcia Karola! Jej przemówienie zapamięta każdy

Co powiedziała?

Monika Katarzyna Krupska 15 listopada 2018 11:00

Na te urodziny czekali wszyscy Brytyjczycy. 14 listopada książę Karol skończył 70 lat! Choć urodziny następcy brytyjskiego tronu były świętowane od maja, to główna i zarazem prywatna impreza odbyła się dopiero w listopadzie. Specjalnie z tej okazji królowa Elżbieta II wygłosiła piękny toast na cześć syna. Co powiedziała? 

Królowa świętuje urodziny Karola 

„To niesamowity przywilej dla każdej matki, móc wznieść toast na 70. urodzinach swojego syna”, zaczęła królowa. „To oznacza, że żyłaś na tyle wystarczająco długo, aby widzieć jak twoje dziecko dorasta. Używając analogii, którą wszyscy rozumieją, to jest jak sadzenie drzewa i przyglądanie się, jak wyrasta”, mówiła Elżbieta II. 

„Moja matka widziała mnie w dniu moich 70. urodzin. Podobno powiedziała, że 70 lat to wiek, w którym liczba świeczek nareszcie przerasta oddech, który trzeba wziąć, by zdmuchnąć je wszystkie”, kontynuowała.

Odniosła się też do małżeństwa Karola z Kamilą, którego wcześniej nie akceptowała. „Przez 70 lat ja i Filip obserwowaliśmy, jak Karol staje się mecenasem sztuki, liderem na polu charytatywnym. Oddanym i szanowanym dziedzicem tronu, którego można porównać z każdym minionym królem oraz cudownym ojcem. Przede wszystkim, wspierany przez swoją żonę, Camillę, jest mężczyzną z pasją i kreatywnością. Tym toastem życzę ci wszystkiego najlepszego, mój synu, Karolu, księciu Walii”, zakończyła. 

My również przyłączamy się do życzeń! Myślicie, że Karol zostanie kiedyś królem? Zobaczcie zdjęcia w naszej galerii z młodości Karola. Rodzina Królewska udostępniła je na swoich mediach społecznościowych.  

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.