KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Królowa Elżbieta II wzniosła toast za księcia Karola! Jej przemówienie zapamięta każdy

Co powiedziała?

Monika Katarzyna Krupska 15 listopada 2018 11:00

Na te urodziny czekali wszyscy Brytyjczycy. 14 listopada książę Karol skończył 70 lat! Choć urodziny następcy brytyjskiego tronu były świętowane od maja, to główna i zarazem prywatna impreza odbyła się dopiero w listopadzie. Specjalnie z tej okazji królowa Elżbieta II wygłosiła piękny toast na cześć syna. Co powiedziała? 

Królowa świętuje urodziny Karola 

„To niesamowity przywilej dla każdej matki, móc wznieść toast na 70. urodzinach swojego syna”, zaczęła królowa. „To oznacza, że żyłaś na tyle wystarczająco długo, aby widzieć jak twoje dziecko dorasta. Używając analogii, którą wszyscy rozumieją, to jest jak sadzenie drzewa i przyglądanie się, jak wyrasta”, mówiła Elżbieta II. 

„Moja matka widziała mnie w dniu moich 70. urodzin. Podobno powiedziała, że 70 lat to wiek, w którym liczba świeczek nareszcie przerasta oddech, który trzeba wziąć, by zdmuchnąć je wszystkie”, kontynuowała.

Odniosła się też do małżeństwa Karola z Kamilą, którego wcześniej nie akceptowała. „Przez 70 lat ja i Filip obserwowaliśmy, jak Karol staje się mecenasem sztuki, liderem na polu charytatywnym. Oddanym i szanowanym dziedzicem tronu, którego można porównać z każdym minionym królem oraz cudownym ojcem. Przede wszystkim, wspierany przez swoją żonę, Camillę, jest mężczyzną z pasją i kreatywnością. Tym toastem życzę ci wszystkiego najlepszego, mój synu, Karolu, księciu Walii”, zakończyła. 

My również przyłączamy się do życzeń! Myślicie, że Karol zostanie kiedyś królem? Zobaczcie zdjęcia w naszej galerii z młodości Karola. Rodzina Królewska udostępniła je na swoich mediach społecznościowych.  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?