królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Królowa Elżbieta II nie obejrzy wywiadu Meghan i Harry'ego z Oprah. Wiadomo, dlaczego

Internauci nie są zaskoczeni jej decyzją

Gabriela Czernecka 7 marca 2021 20:29
królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images

Królowa Elżbieta II nie obejrzy wywiadu Harry’ego i Meghan z Oprah Winfrey. Choć w dwugodzinnym materiale stacji CBS Sussexowie z pewnością opowiedzą wiele szczegółów na temat tego jak wyglądało ich życie w rodzinie królewskiej, to brytyjska królowa nie zamierza oglądać wywodów pary. Dlaczego? Powód ujawnia brytyjska prasa.

Wywiad Harry'ego i Meghan u Oprah

Już w niedzielę wieczorem, czyli około 5 rano w poniedziałek polskiego czasu, w stacji CBS wyemitowany zostanie wywiad z książęcą parą Sussex. Małżeństwo po raz pierwszy udzieliło wspólnego wywiadu, ujawniając własne stanowisko w kwestii życia w rodzinie Windsorów i rezygnacji z pełnienia królewskich funkcji. Odkąd rok temu zdecydowali się opuścić monarchię, unikali wywiadów i starali się wieść życie z dala od mediów. To się zmieniło, gdy 14 lutego para ogłosiła, że spodziewa się drugiego dziecka. Od tamtej pory małżeństwo chętnie pojawia się publicznie i udziela wywiadów.

Harry skorzystał m.in. z zaproszenia Jamesa Cordena - opowiedział dziennikarzowi o tym, dlaczego podjął taką, a nie inną decyzję: „To było bardziej usunięcie się na bok niż zrezygnowanie. Jak wiele osób zauważyło, to było bardzo trudne środowisko. Wszyscy wiemy, jaka potrafi być brytyjska prasa i ona po prostu niszczyła moje zdrowie psychiczne. Doszedłem do wniosku, że to toksyczne”, wyznał wprost, dodając, że decyzję o przeprowadzce podjął, by chronić swoich najbliższych. Książę ma poczucie, że nie uciekł od swoich obowiązków, bo pomagać można każdemu i na całym świecie: „Robiłem więc to, co zrobiłby każdy mąż i ojciec, chciałem zabrać stamtąd moją rodzinę. Nigdy nie odeszliśmy i jeśli o mnie chodzi, niezależnie od decyzji po tej stronie, ja nigdy nie odejdę. Zawsze będę pomagać, ale moje życie jest służbą publiczną, więc gdziekolwiek na świecie będę, to zawsze będzie wyglądało tak samo”, wyjawił.

Meghan i Kate relacja
Fot. Getty Images

Chwilę później w mediach pojawiła się zapowiedź wywiadu, jakiego małżonkowie udzielili Oprah Winfrey, którego emisja odbędzie się już za kilka godzin. Książę Harry i jego żona zdecydowali się ujawnić wiele intymnych szczegółów swojego życia w Wielkiej Brytanii. „Moją największą obawą było to, że historia się powtórzy. Po prostu czuję ulgę i jestem szczęśliwy, że siedzę tutaj, rozmawiam z tobą, z moją żoną u boku. Nie mogę sobie wyobrazić, jak to musiało być trudne dla niej, gdy przechodziła przez ten proces sama, te wszystkie lata temu. Było to niewiarygodnie trudne dla nas dwojga, ale przynajmniej mieliśmy siebie nawzajem”, mówił książę Harry w jednym ze zwiastunów. Meghan wyznała z kolei jak wyglądało życie w pałacu: „Firma odgrywa aktywną rolę w utrwalaniu kłamstw na nasz temat”, wyznała Meghan. 

„Jesteśmy po drugiej stronie wielu doświadczeń życiowych, które się wydarzyły. Doceniamy to, że mamy możliwość dokonywania własnych wyborów w sposób, w jaki nie mógłabym wtedy powiedzieć ci „tak”. To wyzwalające mieć prawo i przywilej móc powiedzieć „tak” i samodzielnie dokonać wyboru”, dodała. 

Meghan i Harry odchodzą z rodziny królewskij
Fot. Getty Images

Królowa nie obejrzy wywiadu Meghan i Harry'ego

Podczas gdy cały świat z zapartym tchem i ogromną niecierpliwością czeka na wywiad pary, królowa już zapowiedziała, że nie obejrzy rozmowy wnuka z żoną. DLaczego? Jak donosi Daily Mail monarchini chce skupić się na „poważnych problemach, jakimi żyją dziś Brytyjczycy”, twierdzi serwis. Jak widać, wywiad książęcej pary mocno naruszający wizerunek monarchii nie jest jednym z nich.

Jak podaje serwis, zarówno królowa, jak i Brytyjczycy w dużej mierze skupią się na powrocie brytyjskich dzieci do szkół po wielomiesięcznym lockdownie, o otrzymaniu szczepionki czy powrocie księcia Filipa ze szpitala: „Większość z tego, co zostało powiedziane, zaginie we mgle czasu. Historia uczy nas, że tylko prowadzący wywiad wygrywa na tych programach”, mówią przedstawiciele królewskiego dworu w rozmowie z Daily Mail. I choć królowa nie zasiądzie przed monitorem telewizora bądź komputera, by obejrzeć wywiad pary, to z pewnością zrobią to jej doradcy, by z samego rana poinformować monarchinię o tym, co najważniejsze. Czy królowa zdecyduje się podjąć jakieś konsekwencje względem wnuka? Dowiemy się już niebawem...  

królowa Elżbieta II, Meghan, Harry

królowa Elżbieta II nie obejrzy wywiadu Meghan i hArry'ego
Fot. Getty ImagesGetty Images
 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.