Królowa Elżbieta II i książę Filip na ślubie Meghan Markle i księcia Harry'ego
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Królowa Elżbieta II nie akceptuje Meghan Markle?!

Pokazała to w bardzo subtelny sposób...

Weronika Kostyra 21 maja 2018 15:01
Królowa Elżbieta II i książę Filip na ślubie Meghan Markle i księcia Harry'ego
Fot. Getty Images

Przed królewskim ślubem Meghan Markle i księcia Harry’ego długo spekulowano, czy związek ten spotka się z aprobatą królowej Elżbiety II. Oficjalnie musiała ona wyrazić na niego zgodę, jednak królowa znana jest z tego, że swoją prywatną opinię potrafi przekazać na wiele subtelnych sposobów. Czy rzeczywiście nie akceptuje ukochanej wnuka?

Królowa Elżbieta II nie lubi księżnej Meghan?

Żona księcia na początku wydawała się mało obiecującą kandydatką na księżną. Jest amerykańską aktorką starszą  od swojego ukochanego, a co gorsza rozwódką. Poza tym, choć nie powinna to być przeszkoda, jest czarnoskóra. Takiej osoby jeszcze w brytyjskiej rodzinie królewskiej nie było. Królowa od lat słynie z konserwatywnych poglądów i stoi na straży porządku i tradycji. Musiała pójść na wiele ustępstw, żeby Meghan mogła wejść do ich rodziny. Nie jest jednak tajemnicą, że ma słabość do swoich wnuków i nie mogła odmówić Harry’emu. Czy zrobiła to nieszczerze?

W przeszłości zdarzało się, że królowa jako głowa Kościoła Anglikańskiego nie zjawiała się na ślubach osób rozwiedzionych. Nie była obecna nawet na ślubie własnego syna, księcia Karola z księżną Kamilą. Spekulowano, że z tego samego powodu nie przyjdzie na ślub wnuka. Mimo to była obecna. Spostrzegawczy twierdzą, że swoje niezadowolenie okazała w inny sposób – za pomocą ubioru. Elżbieta II miała na sobie płaszcz w jaskrawozielonym, limonkowym kolorze. Przez Amerykanów zostało to uznane za próbę odwrócenia uwagi od panny młodej. Z kolei Brytyjczyków zaniepokoiła zieleń kreacji królowej, ponieważ wedle przesądu kolor zielony przynosi pecha młodej parze. Poza tym przez całą ceremonię pozostawała bardzo poważna i skupiona.

Pierwszy zarzut można wytłumaczyć tym, że królowa zawsze nosi ubrania, które wyróżniają ją z tłumu. Wybiera jaskrawe kolory, bo musi być widoczna w tłumie. Nikt nie może mieć wątpliwości, że ma do czynienia z królową. Z tego samego powodu miejsce przed nią w kaplicy pozostało wolne. Miałe miejsce z najlepszym widokiem, by nic nie przesłaniało jej widoku i ona sama pozostała widoczna.

Nie byłby to pierwszy raz, kiedy królowa sugeruje coś za pomocą symboliki swojej kreacji. Do tej pory Elżbieta II na śluby najchętniej wybierała kreacje w odcieniach koloru niebieskiego. Na ślubie starszego wnuka, Williama, miała na sobie z kolei żółty kostium i kapelusz. Nie dało się też nie zauważyć, że była wtedy dużo bardziej pogodna niż na ślubie Meghan i Harry’ego.

Czy rzeczywiście nie darzy Meghan sympatią, a na ślub zgodziła się jedynie na prośbę wnuka i dobry wizerunek monarchii? 

Królowa Elżbieta II i książę Filip na ślubie Meghan Markle i księcia Harry'ego
Fot. Instagram @theroyalfamily

Królowa Elżbieta II i na ślubie Meghan Markle i księcia Harry'ego
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.