Fot. Pool/Samir Hussein/WireImage
Królewskie życie

Wielka Brytania. Koronacyjny weekend króla Karola III podsumował specjalny koncert z udziałem gwiazd

Na wydarzeniu zabrakło jednak ulubieńca fanów...

Marcjanna Maryszewska 7 maja 2023 23:00
Fot. Pool/Samir Hussein/WireImage

Emocjonujący weekend brytyjskiej rodziny królewskiej powoli dobiega końca. W sobotę szóstego maja odbyła się uroczysta koronacja króla Karola III. Kolejnego dnia royalsi tłumnie zgromadzili się w zamku w Windsorze, gdzie odbył się wyjątkowy koncert z udziałem największych gwiazd. Chwilę wcześniej syn władcy wygłosił wzruszające przemówienie, z kolei rozżaleni fani zwrócili uwagę na nieobecność jednego z najmłodszych royalsów...

Koncert koronacyjny na cześć króla Karola III. Książę William pojawił się na scenie

Zwieńczeniem kilkudniowych uroczystości koronacyjnych Karola III jest wyjątkowy koncert w zamku w Windsorze. Na scenie pojawiło się wielu artystów, których ze specjalnie przygotowanej loży oglądała cała rodzina królewska. Wystąpiły gwiazdy światowego formatu tj. Katy Perry, Andrea Bocelli czy Olly Murs.

Pomiędzy kolejnymi występami na podeście pojawił się również książę William. Następca tronu odegrał szczególną rolę poprzedniego dnia w trakcie koronacji ojca poprzez złożenie uroczystej przysięgi. W niedzielę natomiast wygłosił przemówienie, które poprzedził żartem nawiązującym do utworu All Night Long, którą chwilę wcześniej zaśpiewał Lionel Richie. "W przeciwieństwie do Lionela, nie zajmę wam całej nocy", stwierdził, a zgromadzony tłum zaniósł się śmiechem.

Król Karol III, królowa Camilla, Koncert Koronacyjny w zamku Windsor, 7.05.2023

Fot. Yui Mok - WPA Pool/Getty Images

Główna część przemówienia była jednak zachowana w wyniosłym tonie. Książę William oddał ojcu hołd oraz wspomniał o Elżbiecie II. "Jak powiedziała moja babcia, kiedy została koronowana, koronacje są deklaracją naszych nadziei na przyszłość. I wiem, że jest tam na górze i czule nas obserwuje. Byłaby teraz bardzo dumną matką", podkreślił.

CZYTAJ TAKŻE: Wielka Brytania: Koronacja Karola III. Kto pojawił się na uroczystości? 

Wspomniana została również sobotnia ceremonia koronacji. "Pierwsze słowa mojego ojca po wstąpieniu wczoraj do Opactwa Westminsterskiego były obietnicą służby. To było zobowiązanie do dalszej służby" — mówił, dodając: "Bo od ponad 50 lat, w każdym zakątku Wielkiej Brytanii, w całej Wspólnocie Narodów i na całym świecie, poświęcił się służbie innym, zarówno obecnym, jak i przyszłym pokoleniom oraz tym, których pamięci nie wolno zaniedbywać".

Swoje przemówienie zakończył, zwracając się wprost do ojca. "Tato, jesteśmy dumni z ciebie!" — usłyszał król Karol III oraz zgromadzona publiczność. To szczególnie wzruszający moment dla całej rodziny królewskiej.

Książę William, Koncert Koronacyjny w zamku Windsor, 7.05.2023

Fot. Chris Jackson/Getty Images

Koncert koronacyjny. Zabrakło ulubieńca fanów

Ku rozpaczy entuzjastów rodziny królewskiej, na całym wydarzeniu zabrakło jednej z najważniejszych osób. Poprzedniego dnia mówiono o nim, że skradł całe show wraz z księżniczką Charlotte oraz księciem Georgem — chodzi oczywiście o księcia Louisa, czyli jednego z najmłodszych roylasów. Czym spowodowana była nieobecność 5-latka? Prawdopodobnie godzina wydarzenia była dla niego po prostu zbyt późna... Mimo wszystko fani nie kryli swojego zawodu. Liczyli bowiem, że i tym razem młody książę da popis rozbrajających, charakterystycznych dla niego min. 

Nie zawiódł za to jego starszy brat, czyli książę George! Zobaczcie, jak uroczy jest syn następcy tronu.  

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda pojawili się na koronacji. Stylizacja pierwszej damy wywołała poruszenie

Źródło: Plejada.pl

Książę William, książę George, Koncert Koronacyjny w zamku Windsor, 7.05.2023

Fot. Stefan Rousseau - WPA Pool / Getty Images

Król Karol III, królowa Camilla, Koncert Koronacyjny w zamku Windsor, 7.05.2023

Fot. Yui Mok - WPA Pool/Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.