GettyImages-1487933666 księżniczka Charlotte, książę Louis, koronacja Karola III,  6 maja 2023
Fot. Photo by Karwai Tang/WireImage
Królewskie życie

Koronacja Karola III: Księżniczka Charlotte i książę Louis skradli całe show!

Te kadry zachwyciły fanów brytyjskiej monarchii

Olga Figaszewska 6 maja 2023 13:55
GettyImages-1487933666 księżniczka Charlotte, książę Louis, koronacja Karola III,  6 maja 2023
Fot. Photo by Karwai Tang/WireImage

Na uroczystą koronację Karola III i Camilli przybyli goście z całego świata, a także najbliżsi. Oczywiście nie mogło zabraknąć najmłodszych członków brytyjskiej rodziny. U boku księcia Williama i księżnej Kate pojawili się: księżniczka Charlotte, książę Louis i książę George, który miał wyjątkowe zdanie!

Koronacja Karola III – wnuki króla skradły całe show!  

Cały świat śledzi to historyczne wydarzenie. W sobotę, 6 maja Karol III został oficjalnie koronowany na króla Wielkiej Brytanii. Około 2200 osób wzięło udział w tym nadzwyczajnym wydarzeniu. To 40. taka ceremonia w Opactwie Westminsterskim i pierwsza od 70 lat.

Wśród gości nie zabrakło najbliższych króla Karola III oraz królowej Camilli. Uwagę fotoreporterów i fanów brytyjskiej monarchii zwrócili najmłodsi royalsi. Pociechy księżnej Kate i księcia Williama skradli serca widzów i całe show!

Czytaj też: Wielka Brytania: Koronacja Karola III. Kto pojawił się na uroczystości?

Księżna Kate, księżniczka Charlotte, książę Louis, koronacja Karola III,  6 maja 2023
Fot. Karwai Tang/WireImage

GettyImages-1252743481 księżniczka Charlotte, książę Louis, koronacja Karola III,  6 maja 2023
Fot. Phil Noble - WPA Pool/Getty Images

Książę George pełnił podczas ceremonii ważną funkcję pazia honorowego. Z tej okazji pojawił się w specjalnym czerwonym mundurze ze zdobieniami. Z kolei Charlotte i Louis zajęli miejsca obok rodziców. Wyglądali cudownie w uroczystych stylizacjach. Księżniczka miała na sobie sukienkę zaprojektowaną przez   Alexandra McQueena. Całość dopełniała delikatna tiara. A Louis wystąpił w granatowym mundurku od Savile Row.

Najpierw najmłodsi z uwagą słuchali mszy i uczestniczyli w ceremoniale. Jednak pięicoletni książę szybko pokazał swój charakter i zaprezentował zgromadzonym festiwal uroczych min. Zdjęcia szybko obiegły sieć i stały się prawdziwym hitem! 

Sami zobaczcie! 

Czytaj też: Tak dziś wygląda najmłodszy syn księżnej Kate i księcia Williama! Książę Louis to wykapana siostra

Książę George, koronacja Karola III
Fot. Andy Stenning/Associated Press/East News

księżniczka Charlotte, książę Louis, koronacja Karola III,  6 maja 2023
Fot. Yui Mok - WPA Pool/Getty Images

Koronacja Karola III
Fot. Toby Melville/Press Association/East News

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?