Andrzej Duda, Agata Kornhauser-Duda, koronacja króla Karola III, 6 maja 2023
Fot. Ben Stansall - WPA Pool/Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda pojawili się na koronacji. Stylizacja pierwszej damy wywołała poruszenie

„W dyplomacji umiar zawsze jest na plus”

Olga Figaszewska 7 maja 2023 13:10
Andrzej Duda, Agata Kornhauser-Duda, koronacja króla Karola III, 6 maja 2023
Fot. Ben Stansall - WPA Pool/Getty Images

To był historyczny dzień! W sobotę 6 maja Karol III został oficjalnie koronowany na króla Zjednoczonego Królestwa. Na zaproszenie monarchy do Wielkiej Brytanii przybyli przedstawiciele poszczególnych państw. Na liście gości nie zabrakło prezydenckiej pary – Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy. Jak eksperci ocenili ich stylizacje? Kreacja pierwszej damy wywołała ogromne emocje.

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda na koronacji Karola III

W sobotę 6 maja w Opactwie Westminsterskim odbyła się uroczysta koronacja Karola III. Obchody związane z tym wydarzeniem będą trwały trzy dni.  Wśród zaproszonych gości  pojawili się przedstawiciele większości europejskich państw, a także rodzin królewskich: królestw Belgii, Bhutanu, Danii, Hiszpanii, Holandii, Japonii, Jordanii, Liechtensteinu, Luksemburga, Malezji, Monako, Norwegii oraz Szwecji. Wśród gości mogliśmy dostrzec prezydenta Polski Andrzeja Dudę wraz z żoną. Polityk miał okazję porozmawiać z Karolem III. O czym rozmawiali?

„Z wielką przyjemnością wzięliśmy wspólnie z Agatą udział w koronacji Króla Karola III i Królowej Kamili. W imieniu Narodu Polskiego i swoim złożyliśmy Ich Królewskim Mościom gratulacje oraz najlepsze życzenia”, pisał polityk na Twitterze.

Wiele uwagi poświęcono stylizacji prezydenckiej pary. Andrzej Duda pojawił się w eleganckim garniturze i białej koszuli, do których dobrał szary krawat. Z kolei Agata Kornhauser-Duda zaprezentowała się w kremowym komplecie – sukience i płaszczu. Całość stylizacji dopełniał fascynator w tym samym kolorze, niewielka torebka oraz beżowe szpilki.

Czytaj też: Koronacja Karola III: Księżniczka Charlotte i książę Louis skradli całe show!

Eksperci o stylizacji Agaty Dudy 

W rozmowie z Plotkiem, brytyjska stylistka postanowiła ocenić stylizację pierwszej damy. Ekspertka uważa, że stylizacja jest klasyczna, zachwowacza, ale zabrakło jej charakteru. Natalie Courtois zasugerowała, że kreacja prosiła się o odważną kolorystykę.

„Niestety stylizacji Agaty Dudy nie można nazwać udaną. Choć jest to klasyczny i ponadczasowy look to wydaje mi się, że polska pierwsza dama zagrała zbyt bezpiecznie i mogła sięgnąć po odważniejszą kolorystykę. Jasne odcienie nadają klimatu ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego. Kapelusz i buty są dla mnie nie do przyjęcia. Przepraszam Agata, obawiam się, że mogę dać maksymalnie 5/10”, mówiła w rozmowie z Marcinem Wolniakiem dla Plotka.  

Sprawdź też: Wzruszająca przysięga księcia Williama, książę Harry bez Meghan. To wydarzyło się podczas koronacji Karola III 

Kreacja Agaty Dudy wywołała ogromne emocje. Swoje zdanie na temat ubioru pierwszej damy wyraziła także ceniona projektantka, Ewa Minge. Według artystki żona Andrzeja Dudy prezentowała się elegancko i z klasą. Nie uważa też, że postawienie na monochromatyczność i zachowawcze kolory to błąd. Wręcz przeciwnie!  

„Wyglądała bardzo elegancko, stosownie do wydarzenia. Duży plus za jednolity kolor, który nadał całości klasy. Strój trochę zachowawczy jak na koronację, ale czasem lepiej być krok z tyłu, niż niepotrzebnie wybijać się nadmiarem, który zawsze może być dyskusyjny i niebezpieczny. W dyplomacji umiar zawsze jest na plus”, oceniła w komentarzu dla Plotka.

Zobacz, jak Agata Kornhauser-Duda prezentowała się podczas koronacji Karola III.   

Źródło: Plotek

Andrzej Duda, Agata Kornhauser-Duda, koronacja króla Karola III, 6 maja 2023
Fot. Ben Stansall - WPA Pool/Getty Images

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?