Katarzyna Dowbor, VIVA! styczeń 2018
Fot. Iza Grzybowska
O TYM SIĘ MÓWI

Nasz nowy dom znika z anteny Polsatu! Katarzynę Dowbor zastąpi inna gwiazda. Co się stało?

Powody są więcej niż zaskakujące...

Rafał Kowalski 21 maja 2021 14:00
Katarzyna Dowbor, VIVA! styczeń 2018
Fot. Iza Grzybowska

Tak smutnej informacji dla fanów programu Nasz nowy dom jeszcze nie mieliśmy. Okazuje się, że po 8 latach od emisji pierwszego odcinka, stacja Polsat postanowiła zrzucić hit stacji z anteny. O powodach tej decyzji opowiedziała sama Katarzyna Dowbor oraz redakcja jednego z dzienników. Czy to ostateczny koniec show, które pomagało najuboższym Polakom? Na szczęście nie…

Koniec programu Nasz nowy dom? Kulisy

Jak podała stacja Polsat i Super Express zniknięcie programu Katarzyny Dowbor z telewizji będzie tylko chwilowe. Nasz nowy dom ma wrócić do Polsatu pod koniec roku. Do tego czasu w czwartkowe wieczory emitowany będzie inny program – Wolni od długów. Stacja miała nie móc zmieścić w ramówce dwóch produkcji, stąd zdecydowano się na taki obrót spraw.

Nieoficjalnie mówi się jednak, że widzowie powinni odpocząć od złych emocji, jakie niesie za sobą Nasz nowy dom. Mowa o zazdrości, złości i poczucia niesprawiedliwości, które często okazywali sąsiedzi rodzin, którym pomagano. Katarzyna Dowbor wyznała, że zdarzały się po remontach zdarzały się przykre sytuacje – podpalanie mieszkań czy zrywanie elewacji…. „Są ludzie i ludziska, trudno. Choć oczywiście było mi przykro, a przede wszystkim żal tej kobiety, która nic złego nie zrobiła. Nikogo nie skrzywdziła. Ale co mogłam poradzić na tę sytuację? Po prostu niektórzy twierdzili, że to oni powinni mieć wyremontowany dom, a nie ta pani. Że to im się bardziej należało i w ten sposób odreagowali swoją”, mówiła o skandalu ze Szczytna Kasia Dowbor w rozmowie z serwisem Gazeta.pl.

Dodała też, że często jeszcze, gdy ekipa jest na planie, jej pracownicy otrzymują anonimowe donosy… „Często jeszcze nie zaczęliśmy remontu, a do redakcji już przychodzą maile, żeby nie robić komuś remontu... Każdy uważa, że ma gorzej i to on powinien otrzymać remont”, tłumaczyła w tym samym wywiadzie gwiazda Polsatu.

Ostatnie odcinki Naszego nowego domu przez długą przerwą zostały wyemitowane 19 i 20 maja.

Katarzyna Dowbor, VIVA! styczeń 2018
Fot. Iza Grzybowska

Katarzyna Dowbor, koniec programu Nasz nowy dom
Fot. materiał prasowy POLSAT

Anna Guzik w Polsacie – jaki program poprowadzi?

Na miejsce show Kasi Dowbor stacja postanowiła zrealizować inny ważny społecznie projekt. Losy ludzkich historii przedstawionych w najnowszym programie Polsatu Wolni od długów opowie nam kolejna znana osoba - aktorka Anna Guzik.

Nowa gwiazda słonecznej telewizji widzi między Naszym nowym domem a jej programem wiele podobieństw. „Te dwa programy łączy idea pomocy ludziom i mam wrażenie, że nasz program „Wolni od długów” jest naturalną konsekwencją programu Kasi. W naszej produkcji opowiadamy prawdziwe i momentami bardzo dramatyczne historie Polaków, którzy z różnych względów nie radzą sobie z finansami. Z nie swojej winy wpadli w spiralę długów. Są zrozpaczeni i nie widzą nadziei. Naszą rolą jest wyciągnięcie ich z kłopotów i pokazanie, jak mogą ustrzec się przed podobnymi problemami w przyszłości”, czytamy w informacji prasowej wypowiedź aktorki.

Będziecie oglądać? Pierwszy odcinek już 27 maja o 20:05. 

CZYTAJ TEŻ: Nasz nowy dom: Pierwszy raz w historii programu Katarzyna Dowbor nie wyremontowała domu! Co się stało?

Anna Guzik. Katarzyna Dowbor, Wolni od długów
Fot. materiał prasowy POLSAT

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.