Katarzyna Dowbor, Nasz nowy dom
Fot. materiały prasowe Polsat
O TYM SIĘ MÓWI

Nasz nowy dom: Pierwszy raz w historii programu Katarzyna Dowbor nie wyremontowała domu!

Co się stało? Prezenterka wpadła na inny pomysł

Rafał Kowalski 30 kwietnia 2021 12:58
Katarzyna Dowbor, Nasz nowy dom
Fot. materiały prasowe Polsat

Program Nasz nowy dom już od ośmiu lat niesie potrzebującym rodzinom pomoc w postaci generalnych remontów. Dzięki kilku dniom ciężkiej pracy udało się odnowić już ponad 230 mieszkań. Dociekliwi widzowie zastanawiali się jednak wiele razy w sieci, czy prowadząca powie kiedyś bohaterom programu, że z jakiegoś powodu nie wyremontuje im domu. Choć dokładnie te słowa nie padły w ostatnim odcinku hitu Polsatu, to Katarzyna Dowbor faktycznie nie mogła wprowadzić architekta do dotychczasowych czterech kątów pana Grzegorza i jego syna  Kubę. Co więc wymyśliła?

Katarzyna Dowbor zmieniła stodołę w mieszkanie

Tydzień temu w programie Nasz nowy dom poznaliśmy ojca samotnie wychowującego ośmiolatka. Mama dziecka o imieniu Kuba zmarła dwa lata temu na złośliwy nowotwór płuc. Pan Grzegorz załamał się po śmierci żony, a wkrótce okazało się, że stary drewniany dom we wsi Mamino, który zajmowali jeszcze jako pełna rodzina, nie nadawał się już do zamieszkania. Problemem były spróchniałe deski, nieszczelne okna i dach i zarwana podłoga w salonie. Poza tym dom nie miał łazienki, ciepłej wody, ani kanalizacji.

Ojciec i syn musieli się więc przenieść do tymczasowego mieszkania socjalnego. Ekipa programu Polsatu, która zjawiła się na działce należącego do pana Grzegorza uznała, że jest w tragicznej sytuacji. „Grozi wam bezdomność i to mnie po prostu przeraża (...) Ten dom nie nadaje się do remontu" , mówiła przed kamerami Kasia Dowbor. Obok domu-ruiny znajdował się jednak jeszcze murowany budynek gospodarczy. Bez podłączeń, mediów, ścianek działowych, sufitu, a nawet podłogi – był bowiem w przeszłości stodołą.

Ale właśnie owa stodoła uratowała los pana Grzegorza i jego syna. Producenci i architekci programu uznali, że to z niej można w 5 dni zrobić piękny dom. W ostatnich scenach odcinka dwuosobowa rodzina niekryta wzruszenia, a pracowników budowy nazwano cudotwórcami. Zobaczcie, jak zmieniono stodołę w przepiękne cztery kąty idealne do zamieszkania.

Bohaterom Nasz nowy dom życzymy mnóstwo szczęścia. 

Zobacz też: Katarzyna Dowbor na co dzień odnawia domy innych... A jak wyglądają jej cztery kąty?

Dom w stodole. Nasz nowy dom
Fot. materiał promocyjny Polsat

Katarzyna Dowbor, zmieniła stodołę w dom
Fot. materiały prasowe Polsat

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.