Katarzyna Dowbor, Nasz nowy dom
Fot. materiały prasowe Polsat
O TYM SIĘ MÓWI

Nasz nowy dom: Pierwszy raz w historii programu Katarzyna Dowbor nie wyremontowała domu!

Co się stało? Prezenterka wpadła na inny pomysł

Rafał Kowalski 30 kwietnia 2021 12:58
Katarzyna Dowbor, Nasz nowy dom
Fot. materiały prasowe Polsat

Program Nasz nowy dom już od ośmiu lat niesie potrzebującym rodzinom pomoc w postaci generalnych remontów. Dzięki kilku dniom ciężkiej pracy udało się odnowić już ponad 230 mieszkań. Dociekliwi widzowie zastanawiali się jednak wiele razy w sieci, czy prowadząca powie kiedyś bohaterom programu, że z jakiegoś powodu nie wyremontuje im domu. Choć dokładnie te słowa nie padły w ostatnim odcinku hitu Polsatu, to Katarzyna Dowbor faktycznie nie mogła wprowadzić architekta do dotychczasowych czterech kątów pana Grzegorza i jego syna  Kubę. Co więc wymyśliła?

Katarzyna Dowbor zmieniła stodołę w mieszkanie

Tydzień temu w programie Nasz nowy dom poznaliśmy ojca samotnie wychowującego ośmiolatka. Mama dziecka o imieniu Kuba zmarła dwa lata temu na złośliwy nowotwór płuc. Pan Grzegorz załamał się po śmierci żony, a wkrótce okazało się, że stary drewniany dom we wsi Mamino, który zajmowali jeszcze jako pełna rodzina, nie nadawał się już do zamieszkania. Problemem były spróchniałe deski, nieszczelne okna i dach i zarwana podłoga w salonie. Poza tym dom nie miał łazienki, ciepłej wody, ani kanalizacji.

Ojciec i syn musieli się więc przenieść do tymczasowego mieszkania socjalnego. Ekipa programu Polsatu, która zjawiła się na działce należącego do pana Grzegorza uznała, że jest w tragicznej sytuacji. „Grozi wam bezdomność i to mnie po prostu przeraża (...) Ten dom nie nadaje się do remontu" , mówiła przed kamerami Kasia Dowbor. Obok domu-ruiny znajdował się jednak jeszcze murowany budynek gospodarczy. Bez podłączeń, mediów, ścianek działowych, sufitu, a nawet podłogi – był bowiem w przeszłości stodołą.

Ale właśnie owa stodoła uratowała los pana Grzegorza i jego syna. Producenci i architekci programu uznali, że to z niej można w 5 dni zrobić piękny dom. W ostatnich scenach odcinka dwuosobowa rodzina niekryta wzruszenia, a pracowników budowy nazwano cudotwórcami. Zobaczcie, jak zmieniono stodołę w przepiękne cztery kąty idealne do zamieszkania.

Bohaterom Nasz nowy dom życzymy mnóstwo szczęścia. 

Zobacz też: Katarzyna Dowbor na co dzień odnawia domy innych... A jak wyglądają jej cztery kąty?

Dom w stodole. Nasz nowy dom
Fot. materiał promocyjny Polsat

Katarzyna Dowbor, zmieniła stodołę w dom
Fot. materiały prasowe Polsat

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.