Kinga Rusin, Małgorzata Rozenek-Majdan
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM, Marlena Bielińska/MOVE
O TYM JEST GŁOŚNO

Rusin kontra Rozenek-Majdan: „Nie będę udawać, że pada deszcz, kiedy na mnie plują”

Konflikt gwiazd przybiera na sile

Gabriela Czernecka 12 września 2018 11:44
Kinga Rusin, Małgorzata Rozenek-Majdan
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM, Marlena Bielińska/MOVE

Kinga Rusin wystosowała oświadczenie na Instagramie, na którym ostro krytykuje Małgorzatę Rozenek-Majdan. O co poszło? Chodzi o słowa prezenterki na temat walki o prawa zwierząt „Walka o prawa zwierząt jest dla mnie bardzo ważna. Tylko ja nie wykorzystuję jej do promocji swoich kosmetyków, tak jak Kinga Rusin”, powiedziała Małgosia Rozenek-Majdan w jednym z wywiadów. Teraz Kinga Rusin postanowiła odpowiedzieć na komentarz prowadzącej Projekt Lady.

Konflikt gwiazd: Rozenek kontra Rusin

Na Instagramie Kingi Rusin pojawił się obszerny post, w którym dziennikarka Dzień Dobry TVN dosadnie odpowiada na słowa Małgorzaty Rozenek-Majdan. „Nie będę udawać, że pada deszcz, kiedy na mnie plują. Dosyć tego pseudo Wersalu. Nie pozwolę, żeby wypindrzona, sztuczna lala, wdzięcząc się do kamery przekreślała jednym koślawym zdaniem ideały, o które walczę od lat! Rozenek zarzuca mi wykorzystywanie w biznesie walki o prawa zwierząt. Co za żałosna próba obrony jej własnej hipokryzji! No i, pomijając bezczelność, gdzie tu logika!?”, zaczyna swój wpis.

„Właśnie ze względu na prawa zwierząt zrezygnowałam z olbrzymiej kasy w Chinach, nie wchodząc tam z moją marką mimo wielu propozycji z tamtej strony! Czy Rozenek zrezygnowała z reklamy, czyli pieniędzy, kiedy dowiedziała się, że marka, z którą podpisała kontrakt, testuje produkty na rynek chiński na zwierzętach?! Z tego co widzę, nie. Jedno mówi, a drugie robi. Widocznie dla niej nie istnieją wartości wyższe - liczy się kasa”, czytamy dalej. 

Kinga Rusin zarzuca Rozenek, że ta nie walczy o szczytne cele. „Co upoważnia Rozenek do oceniania mojej działalności społecznej? Jej własny dorobek? Jaki? Osiągnięcia? Jakie? Walka? O co? Czy walczyła tak jak ja o ustawę w obronie dzikich zwierząt w sejmie? A może o Puszczę Białowieską? Albo o zaprzestanie dewastowania polskiego dziedzictwa przyrodniczego przez Szyszkę, partyjnego kolegę jej ojca? Walczy o atencję na ściankach i promocjach. I na tym jej waleczność się kończy”.

W ostrych słowach wylicza skąd u prowadzącej Projekt Lady tak personalny atak: „Przyczyna ataku Rozenek na mnie jest bardziej prozaiczna niżby się wydawało: kasa. [...] Rozenek, dla wielu właśnie synonim sztuczności i taniości, reklamuje kosmetyki  za olbrzymią kasę i dlatego bezpardonowo atakuje konkurencję czyli mnie i Pat&Rub, bo kosmetyki mojej marki odniosły sukces (ponad 16 milionów zł ze sprzedaży za pierwsze 8 mies. 2018 roku!), są skuteczne (tysiące opinii na profilu Pat&Rub na fb), są 100% naturalne (a ludzie wybierają naturalność) i NIE są testowane na zwierzętach”, pisze.

„Pat&Rub jest zdrowe, etyczne i ma zasłużony sukces i dlatego ja nie muszę kręcić jak Rozenek - i to ją tak wkurza, stąd ten atak na mnie. Ona REKLAMUJE za pieniądze markę, która wg organizacji międzynarodowej PETA niestety akceptuje okrucieństwo dla zysków. Tego nie przypudruje i tego sobie nie zoperuje”, dodaje.

Post Kingi Rusin poparły w komentarzach jej córka Pola, Olga Frycz, Paulina Sykut-Jeżyna czy Magda Gessler. Przypomnijmy, że konflikt Rozenek i Rusin zaostrzył się po tym, jak Małgorzata Rozenek została ambasadorką znanej marki kosmetycznej. Wówczas krytycznie na temat jej działalności wypowiedziała się Joanna Krupa, a zaraz później Kinga Rusin. Czy Małgorzata Rozenek-Majdan odpowie na zarzuty koleżanki ze stacji? Będziemy Was na bieżąco informować.  

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.