Czym się zajmowały, zanim dołączyły do rodzin królewskich?

Ksenia Krasko 10 października 2022 10:15

Choć dzisiaj są znane i uwielbiane, to zanim dołączyły do rodzin królewskich zajmowały się zupełnie czymś innym. Księgowość, biznes, dziennikarstwo, aktorstwo... Możliwe, że niektóre z tych kobiet nawet nie spodziewały się, że kiedyś staną się żonami królów lub książąt, a ich życie już na zawsze całkowicie się odmieni... 

Kim królowe i księżne były w przeszłości? Czy wszystkie z nich poświęciły swoją karierę na rzecz królewskich obowiązków? Sprawdź w naszej galerii!  

Czytaj też: Księżna Charlene zachwyciła swoją kreacją! Na jej twarzy w końcu widać uśmiech

1/10
Księżna Kate, Kate Middleton, kapelusz Kate Middleton
Copyright @East News
1/10

Kate Middleton

Księżna Kate wyszła za mąż za księcia Williama w 2011 roku. Jest kochającą matką trojga dzieci, oraz zarządza napiętym kalendarzem brytyjskiej rodziny królewskiej. Jednak mało kto wie, że kiedyś pracowała od 9 do 17 w firmie zaopatrzeniowej swoich rodziców.

2/10
Sophie Rhys-Jones
Copyright @ONS
2/10

Sophie Rhys-Jones

Zofia, hrabina Wesseksu, pracowała w różnych firmach, zanim otworzyła własną – RJH Public Relations. W 2002 roku, 3 lata po ślubie z księciem Edwardem, zrezygnowała ze stanowiska prezesa, aby poświęcić się obowiązkom królewskim.

3/10
Sofia Hellqvist, księżna Sofia, szwedzka księżna, szwedzka rodzina królewska
Copyright @East News
3/10

Sofia Hellqvist

Księżna Zofia ze Szwecji była modelką i gwiazdą reality show. Potem przeniosła się do Nowego Jorku, aby studiować rachunkowość i pracować jako instruktorka jogi. W 2010 roku zwróciła uwagę przystojnego szwedzkiego księcia Carla Philipa.

4/10
Grace Kelly urodziny
Copyright @East News
4/10

Grace Kelly

Księżna Monako była uwielbianą gwiazdą Hollywood! Aktorka i książę Rainier III pobrali się w 1956 roku. Grace zrezygnowała z aktorstwa w wieku 26 lat, ale do tego czasu otrzymała nominację do Oscara za rolę w „Mogambo”, a także zdobyła wymarzoną nagrodę dla najlepszej aktorki za film „Dziewczyna z prowincji”.

5/10
duńska rodzina królewska, księżna Mary, księżna Maria Elżbieta, książę Frederyk, książę Frederic
Copyright @East News
5/10

Księżna Mary

Księżna Mary z Danii, urodzona i wychowana w Australii, uzyskała dyplom z handlu i prawa na Uniwersytecie w Tasmanii. Rozwijała karierę w reklamie aż do 2000 roku – wtedy poznała księcia Fryderyka w pubie w Sydney, i jej życie zmieniło się na zawsze.

6/10
księżna Meghan, Meghan Markle
Copyright @East News
6/10

Meghan Markle

Księżna Sussex ukończyła studia na Northwestern University w Illinois, ale także robiła karierę w Hollywood. Pojawiła się w tak znanych serialach jak „90210”, „Bez śladu” i „Suits”. Prowadziła blog o stylu życia o nazwie The Tig, a w 2016 roku została globalnym ambasadorem World Vision Canada.

7/10
Księżna Charlene, Charlene Grimaldi, księżna Monako, monakijska rodzina królewska
Copyright @ANGELA WEISS/AFP/East News
7/10

Charlene Grimaldi

Przed ślubem z księciem Monako Albertem II, księżna Charlene była zawodową pływaczką. Zdobyła trzy złote medale i jeden srebrny na Igrzyskach All-Africa w 1999 roku, a później rywalizowała na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 2000 roku, gdzie zajęła piąte miejsce w składzie drużyny RPA.

8/10
królowa Letycja, królowa Letizia
Copyright @Rex Features/East News
8/10

Letycja, królowa Hiszpanii

Królowa Letycja była kiedyś bardzo szanowaną dziennikarką. Uwielbiała swoją pracę, i nie bała się wyzwań, takich jak wyjazd do Iraku. Wciąż uważa, że zawód pomógł jej odnaleźć miłość życia – przykuła uwagę króla Filipa podczas dziennikarskiej wizyty w Hiszpanii.

9/10
Zainspiruj się królewską fryzurą
Copyright @EAST NEWS
9/10

Rania al-Abd Allah

Zanim została królową Jordanii, pracowała w marketingu. Po ukończeniu Administracji Biznesu na Uniwersytecie Amerykańskim w Kairze, przez krótki czas pracowała w Citibanku. Potem podjęła pracę w dziale marketingu w Apple Inc. w Ammanie.

10/10
księżniczka Wiktoria ze Szwecji obchodzi 41. urodziny
Copyright @Getty Images
10/10

Daniel Westling

Jedyny mężczyzna w naszym zestawieniu pracował w domach starości, a potem zainteresował się sportem i w 2006 roku otworzył własną siłownię. Został osobistym trenerem księżniczki Wiktorii. Pomimo królewskich obowiązków, wciąż zgłębia tajniki fizjologii, aktywności fizycznej i zdrowia.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.