Kult, Kazik Staszewski
Fot. Piotr Molecki/Dzien Dobry TVN/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Kazik Staszewski w złym stanie. Został podłączony do specjalistycznej aparatury

Kult wydał oświadczenie i odwołał koncerty!

Konrad Szczęsny 17 czerwca 2021 08:02
Kult, Kazik Staszewski
Fot. Piotr Molecki/Dzien Dobry TVN/East News

Fani drżą o zdrowie muzyka. Kazik Staszewski został podłączony do specjalistycznej aparatury. Kult opublikował oświadczenie i odwołał najbliższe koncerty. W jakim stanie jest artysta? Menedżer zespołu zdradził, co dolega wokaliście formacji!

Kazik Staszewski podłączony do aparatury. Co mu dolega?

Z powodu luzowania obostrzeń, Kult w ostatnich tygodniach powrócił na scenę. Tak jak wszyscy, po długiej przerwie zespół zaczął spotykać się ze swoją publicznością. W oświadczeniu podkreślili również, że nie zgadzają się na organizowanie takich wydarzeń wyłącznie dla tych, którzy przyjęli szczepionkę na koronawirusa.

„W związku z tym, że zaczynają pojawiać się pogłoski o koncertach i festiwalach przeznaczonych tylko dla zaszczepionych, chcemy opublikować w tym miejscu naszą decyzję. Grupa KULT nie bierze udziału w koncertach, na które będą wpuszczani tylko ludzie zaszczepieni. Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE. CHCEMY ŁĄCZYĆ, A NIE DZIELIĆ”, zaznaczyli.

Niestety, z uwagi na stan zdrowia Kazika Staszewskiego czwartkowy koncert w CKK Jordanki w Toruniu został odwołany. Powód? Do sieci trafiło zdjęcie artysty podłączonego do aparatury specjalistycznej!

„Drodzy... Bardzo nie lubimy przekazywać takich informacji... Jednak niestety, z powodu nagłej niedyspozycji wokalnej Kazika, jesteśmy zmuszeni przełożyć jutrzejszy (16 czerwca) koncert Kult Akustik w łódzkim Klubie Wytwórnia, a także zaplanowany na dzień później koncert w CKK Jordanki w Toruniu. Bardzo przepraszamy za zaistniałe niedogodności, jednak w tej sytuacji zdrowie Kazika jest dla nas najważniejsze. Wkrótce poinformujemy o nowych terminach tych wydarzeń. Wszystkie dotychczas zakupione bilety automatycznie zachowają swoją ważność dla nowych dat”, poinformowano.

W środę 16 czerwca na Facebooku Kultu opublikowano również zdjęcie Kazika Staszewskiego, na którym jest podłączony do specjalistycznej aparatury ułatwiającej oddychanie. Fotografia została podpisana bardzo wymownie: „walka trwa”.

Czytaj także: Kazik Staszewski nie prosił o pomoc z Funduszu Wsparcia Kultury: „Nic od nich nie chcemy”

Co dolega Kazikowi Staszewskiemu? Menedżer przerwał milczenie

W mediach społecznościowych od razu ruszyła lawina spekulacji, dotycząca stanu zdrowia lidera Kultu. Niektórzy twierdzili, że Kazik Staszewski zmaga się z zakażeniem koronawirusem. Jednak menedżer grupy zaprzeczył temu zarówno w rozmowie z Wirtualną Polską, jak i Plejadą.

„Ludzie żyją w szaleństwie, wszystko kojarzą z COVID-em, jakby nie było innych chorób i innych dolegliwości”, skomentował sensacyjne spekulacje Piotr Wieteska.

Co ciekawe, na jaw wyszło, że aparatura, do której został podłączony artysta, nie ma nic wspólnego z podawaniem tlenu. Maska jest częścią nebulizatora, czyli urządzenia, które stosuje się w przypadku astmy oraz które pomaga nawilżać struny głosowe! Wygląda zatem na to, że wokalista po prostu nadwyrężył je. Menedżer Kultu wyjaśnił również, że podpis „walka trwa” dotyczy piątkowego występu Kultu w Poznaniu. Zarówno Kazik Staszewski, jak i całe jego otoczenie robią wszystko, by nie odwoływać kolejnego występu. 

„Koncert jest aktualny na obecną chwilę, jeśli będzie odwołany, to wtedy podamy informacje. Na razie walczymy o koncert w Poznaniu”, podkreślił Piotr Wieteska.

Trzymamy kciuki za powrót artysty do pełni sił!  

Czytaj także: Michał Wiśniewski ostro krytykuje, Doda stanowczo wspiera. Gwiazdy o rządowych dotacjach na kulturę

Kazik Staszewski, Dzień Dobry TVN, Warszawa, 19.09.2020 rok
Fot. Piotr Molecki/Dzien Dobry TVN/East News

Kazik Staszewski, Dzień Dobry TVN, Warszawa, 19.09.2020 rok

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.