Katarzyna Grochola, Viva! 2014
Fot. Marcin Kempski/I like photo
O TYM SIĘ MÓWI

Katarzyna Grochola: „Radziłam sobie w życiu z wieloma rzeczami, ale z tą jedną nie mogę

Pisarka poprosiła fanów o pomoc

Olga Figaszewska 18 marca 2023 10:48
Katarzyna Grochola, Viva! 2014
Fot. Marcin Kempski/I like photo

Katarzyna Grochola ma za sobą trudny czas. Pisarka zmierzyła się z rakiem prawego płuca. Przeszła podwójną operację, a wyniki badań są bardzo dobre. „Jestem silna. W moim życiu więcej było tąpnięć. Umacnia mnie to, że naprawdę wierzę, że jest coś silniejszego i potężniejszego od nas”, mówiła Katarzyna Grochola w jednym z wywiadów z Dorotą Wellman. Jednak nowe nagranie, które pisarka zamieściła w swoich mediach społecznościowych zaniepokoiło fanów. Poprosiła ich o pomoc. 

Katarzyna Grochola o nałogu. Zamieściła poruszające nagranie

Jakiś czas temu Katarzyna Grochola znów zmierzyła się z chorobą. Pisarka przeszła podwójna operację, miała raka prawego płuca. Nigdy nie traciła wiary i nie poddawała się chorobie. Najgorsze ma już za sobą, a wyniki badań są bardzo dobre. Pisarka wciąż dochodzi do siebie, a w trudnych chwilach zawsze może liczyć na wsparcie bliskich. „Jestem potwornie słaba, niestety. Nikt mnie nie uprzedził, że operacje na płucach są najbardziej krwawe i najdłużej się po nich dochodzi do siebie”, mówiła Katarzyna Grochola w rozmowie z Dorotą Wellman.

Pisarka wypowiedziała się także w kwestii polskiej ochrony zdrowia. Zwraca też uwagę na jedną ważną rzecz – nie należy ulegać i pozwolić, by strach nas opanował. „Służba zdrowia leży. Módlmy się o to, żebyśmy byli zdrowi. […] Walka z chorobą polega na tym, żeby się po pierwsze nie przestraszyć, po drugie skonfrontować z rzeczywistością, a po trzecie metody leczenia są lepsze niż 30 lat temu. Można szukać pomocy, również u terapeutów i psychiatrów. Rak nie jest końcem życia, czasami. Ale wszyscy kiedyś będziemy musieli umierać. Cieszę się, że to ja, a nie moje dziecko. To byłoby dużo gorsze”, dodawała w poruszającym wywiadzie.

Czytaj też: Katarzyna Grochola szczerze o walce z chorobą: „Jestem silna. W moim życiu więcej było tąpnięć

Katarzyna Grochola poprosiła fanów o pomoc

Ostatni film opublikowany na profilu Katarzyny Grocholi poruszył i zmartwił jej fanów, Okazuje się, że pisarka walczy z nałogiem nikotynowym. Zdarza się, że popala papierosy. Poprosiła obserwatorów, by podzielili się z nią sposobami na pozbycie rozprawienie się z nałogiem.

Kochani, pomóżcie. Radziłam sobie w życiu z wieloma rzeczami, ale z tą jedną nie mogę sobie poradzić. Podpalam. Mimo że dzwony ostrzegawcze w całym świecie chyba dzwonią, żebym się ratowała. Rzuciłam palenie, teraz znowu popalam. Jestem na desmoxanie, przeczytałam książkę Allena Carra, może macie jakiś sposób, który mi pomoże?”, mówi.

Internauci pospieszyli z radami i odpowiedziami. Niektórzy dzielili się z Katarzyną Grocholą swoimi doświadczeniami. „Sposobu nie mam, ale wspieram z całego serca ❤️ warto pogadać ze swoją głową — mi czasem się udaje nawet dojść do porozumienia ;)”, „Silna wola i przeświadczenie, że palenie papierosów to zbrodnia na samym sobie, a przecież JA jestem dla siebie najważniejszy/najważniejsza. Trzymam za Panią kciuki bo Pani jest kochana, ja Pani nie pozwalam, nie wolno ”, „Pani Kasiu , żadne terapie , żadne tabletki , po prostu silna wola , nic innego nie pomoże. Ja tak zrobiłam 20 lat temu, powiedziałam sobie, że palenie nic nie daje . Trzeba tylko chcieć !”, pisano.

Katarzynie Grocholi życzymy wszystkiego, co najlepsze.  

Sprawdź też: Jako jedyny poszedł w ślady ojca i spełnia się na scenie. Tak wygląda życie Jana Młynarskiego

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…