Katarzyna Dowbor, VIVA! styczeń 2018
Fot. Iza Grzybowska
TYLKO U NAS!

Katarzyna Dowbor o tym, czy chciałaby wziąć udział w odbudowie katedry Notre Dame

„Żeby to się udało trzeba wielu lat”

Krystyna Pytlakowska 19 kwietnia 2019 14:47
Katarzyna Dowbor, VIVA! styczeń 2018
Fot. Iza Grzybowska

Dwa dni temu  braliśmy udział w spotkaniu autorskim z Katarzyną Dowbor, która napisała książkę Apetyt na życie. Wykorzystaliśmy okazję, by zapytać prowadzącą programu Nasz nowy dom o to, co sądzi o ostatnich tragicznych wydarzeniach we Francji. Jak odnosi się do memów z jej wizerunkiem, które krążą po sieci? Jeden z nich udostępnił nawet jej syn, Maciej. ,,Mamo!! Dasz radę !! Powiedz tak!!", napisał. Wszyscy zastanawiają się, czy Katarzyna Dowbor ruszy na ratunek Notre Dame!

Katarzyna Dowbor o odbudowie Notre Dame

Krystyna Pytlakowska: Czy wiadomo już jaki jest odbiór Twojej książki?

Katarzyna Dowbor: Tak do końca, to nie wiem, ale jak na razie zbieram bardzo dobre recenzje.

A co szczególnie ludzi interesuje w tym, co napisałaś?

Na przykład moje gotowanie, które jest dla mnie czymś nowym. Kiedyś nie miałam czasu na urzędowanie w kuchni.

Zwłaszcza wobec zbliżających się Świąt Wielkanocnych, przepisy na różne potrawy są bardzo ważne.

To prawda i przyznam się Tobie w zaufaniu, że właśnie zabrałam się za pieczenie mazurka, którego robię pierwszy raz w życiu. Trzymaj więc za mnie kciuki.

Nie muszę trzymać, bo Tobie wszystko się udaje. Twój syn uważa nawet, że mogłabyś odbudować katedrę Notre Dame!

Oj, dostało się mojemu biednemu synkowi! Jest za ten mem hejtowany, a przecież to był tylko jego hołd dla mnie, swojej matki i tak to trzeba odbierać.

Tak, wiem, że między Wami są teraz bardzo dobre relacje, a mnie ten komentarz po prostu rozbawił, mimo że dotyczył bardzo poważnej sprawy jaką jest zniszczony zabytek klasy światowej.

Żeby jednak go odbudować trzeba wielu lat. Przypomnij sobie, ile lat była budowana katedra… dwieście! Nie odtworzy się w 100 procentach tego, co było w jej architekturze. Jednak gdybym jeszcze pożyła dwieście lat, co jest dość wątpliwe, to z pewnością dałabym swoją wiedzę do odbudowy katedry. Ale póki co, mam lat 60 i o tym też jest moja książka. 

Katarzyna Dowbor, VIVA! styczeń 2018
Fot. Iza Grzybowska

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.