Katarzyna Dowbor, VIVA! styczeń 2018
Fot. Iza Grzybowska
O TYM SIĘ MÓWI

Katarzyna Dowbor rozprawiła się z plotkami na temat jej konfliktu z Dorotą Szelagowską

Co zdradziła?

Olga Figaszewska 9 listopada 2021 13:13
Katarzyna Dowbor, VIVA! styczeń 2018
Fot. Iza Grzybowska

W jednym z ostatnich wywiadów Katarzyna Dowbor opowiedziała o relacji z Dorotą Szelągowską. Obie dziennikarki prowadzą podobne formaty w różnych stacjach. Cieszą się ogromną sympatią i zaufaniem widzów. Czy jest między nimi cień rywalizacji? Czy mają ze sobą kontakt? 

Katarzyna Dowbor o Dorocie Szelągowskiej 

Remontują domy swoich bohaterów i zmieniają ich życia. Dorota Szelągowska i Katarzyna Dowbor jeżdżą po całej Polsce, często pracują kilkanaście godzin dziennie, poświęcają projektom wiele serca i uwagi. Każda ekipa daje z siebie wszystko, by pomóc osobom, które nie są w stanie samodzielnie wykonać zmian w miejscu zamieszczania, głównie ze względów finansowych. 

Niektórzy zastanawiali się, jakie relacje łączą Dorotę Szelągowską i Katarzynę Dowbor. Media spekulowały, że panie ze sobą rywalizują, ale główne zainteresowane szybko ucięły te domysły. Dziennikarki szanują swoje osiągnięcia i mocno kibicują. Okazuje się, że znają się od dłuższego czasu.

Dorota Szelągowska miała okazję przeprowadzać wywiad z Katarzyną Dowbor wiele lat temu. „Poznałyśmy się przed laty, gdy Dorota przyjechała z kamerami do mojego domu, żeby przeprowadzić ze mną wywiad. Chętnie zaproszę ją jeszcze raz, bo mam już siódmy, zupełnie inny dom”, tłumaczyła prowadząca Nasz nowy dom w rozmowie z Party

Zobacz też: Dorota Szelągowska świętowała urodziny! Na imprezie pojawił się Adam Sztaba z żoną

Katarzyna Dowbor i Dorota Szelągowska: jakie mają relacje?

W dalszej części odniosła się do komentarza, jakoby dziennikarki miały ze sobą konflikt. Katarzyna Dowbor podkreśliła, że to nieprawda. Podkreśliła też, że oba programy znacząco się różnią. „Totalne remonty” Doroty Szelągowskiej skupiają się na designie, z kolei „Nasz nowy dom opiera się na wsłuchaniu się w potrzeby bohaterów. Obie panie uważają, że na tym polu jest jeszcze wiele miejsca dla innych programów remontowych. Najważniejszą ich ideą jest niesienie pomocy inny ludziom.

„Kiedy okazało się, że Dorota startuje z podobnym formatem, dziennikarze dzwonili do mnie i pytali, czy jestem z tego powodu wściekła i czy uważam, że to plagiat. Odpowiadałam, że nie, bo ja i moja ekipa nie jesteśmy w stanie wyremontować wszystkich mieszkań wszystkim potrzebującym. Im więcej takich programów, tym lepiej. Każda ma swojego widza i myślę, że tak naprawdę to dwa zupełnie inne programy”, wyjaśniła gwiazda. 

Katarzyna Dowbor i Dorota Szelągowska wykonują świetną pracę. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem ich wysiłku i poświęcenia. Każdej z nich przyświeca ważny cel.  

Przeczytaj też: Katarzyna Dowbor na co dzień odnawia domy innych... A jak wyglądają jej cztery kąty?

Katarzyna Dowbor, VIVA! styczeń 2018
Fot. Iza Grzybowska

Dorota Szelągowska, Viva! 8/2020
Fot. Iza Grzybowska

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.