Justyna Steczkowska, VIVA! 26/2019
Fot. Magdalena Łuniewska
POŻEGNANIE

Justyna Steczkowska pożegnała mamę. Podczas ceremonii padły poruszające słowa...

Pogrzeb Danuty Steczkowskiej opóźniono ze względu na pandemię

Redakcja VIVA! 20 maja 2021 12:55
Justyna Steczkowska, VIVA! 26/2019
Fot. Magdalena Łuniewska

Pani Danuta Steczkowska, mama Justyny, Magdy, Agaty i reszty rodzeństwa odeszła w listopadzie zeszłego roku, po długiej i ciężkiej chorobie. Ostatnie lata były bardzo trudne dla pani Danuty, ale bliscy wpierali ją z całych sił. „Nie chciałam, żeby trafiła do domu opieki, więc wzięłam to na siebie. Przerobiłam parter domu pod wymogi osoby niepełnosprawnej i mieszkamy razem. Nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej”, wyznała Justyna Steczkowska w wywiadzie VIVY! dwa lata temu. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, pogrzeb Danuty Steczkowskiej odbył się dopiero teraz, sześć miesięcy po jej śmierci.

Danuta Steczkowska nie żyje

Przykrą informację o śmierci Danuty Steczkowskiej przekazały jej córki. „Jestem wdzięczna Bogu za to, że miałam taką mamę, za to, że mogłam z nią być do końca. [...] Odeszła w naszym domu, otoczona dziećmi, które ją kochały i wnukami, które ją uwielbiały. Smutno mi mama bez Ciebie. Byłaś najdzielniejszą kobietą jaką znałam i człowiekiem o wielkim sercu”, pożegnała mamę Justyna Steczkowska.

Także Magda Steczkowska uczciła pamięć pani Danuty. „Wiem, że już jesteś w tym lepszym świecie... bez bólu... z Tatą u boku. Dziękuję Ci za wszystko, Mamuś”, napisała pod fotografią z rodzinnego archiwum.

Zobacz: Justyna Steczkowska opiekowała się mamą do samego końca. Historia niezwykłej relacji

Pogrzeb Danuty Steczkowskiej

Jak informuje Super Express, ceremonia pogrzebowa Danuty Steczkowskiej odbyła się 15 maja w kościele w Cieklinie (woj. podkarpackie). Ze względu na pandemię Covid-19 i ograniczenia z nią związane, minęło pół roku od chwili śmierci mamy rodzeństwa Steczkowskich. Spoczęła na miejscowym cmentarzu.

Podczas ceremonii padły poruszające słowa. „Tak mi Mamo jest smutno bez Ciebie, brak Twych słów i ciepła Twych rąk, lecz Ty pewnie wolisz być w niebie, a tu jest pusty kąt. Tak mi Mamo jest smutno bez Ciebie, czy powrócić wolno ci tu? Leczy Ty pewnie wolisz być w niebie, chociaż ja proszę wróć”, pożegnał Danutę Steczkowską ksiądz, głosząc kazanie w imieniu jej dzieci [cyt. za jaslo.naszemiasto.pl].

Bliskim Danuty Steczkowskiej składamy wyrazy współczucia. 

Zobacz: Agata Steczkowska wspomina zmarłych rodziców. „Ich miłość była ogromna i zauważalna...”

Justyna Steczkowska w sesji magazynu VIVA!, 2019 rok

Justyna Steczkowska, VIVA! 26/2019
Fot. Magdalena Łuniewska

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.