John Travolta, Księżna Diana
Fot. East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Legenda Diany trwa. Przeczytaj, dlaczego słynna fotografia tańczącej księżnej wróciła na czołówki gazet

Olga Figaszewska 12 października 2016 09:00
John Travolta, Księżna Diana
Fot. East News

Historia niemal jak z filmu. Był rok 1985. Ona była księżną Walii, która lada chwila miała stać się „królową ludzkich serc”. On, aktor John Travolta, był królem tańca, który wszedł na salony dzięki filmowi „Gorączka sobotniej nocy”.  I to właśnie Travolta przypomniał magiczną scenę,  która ponad 30 lat temu miała miejsce w siedzibie amerykańskich prezydentów.
 
W poniedziałek zapytany przez reportera „Good Morning America” o to, jakie wydarzenie z lat 80. chciałby przywrócić Travolta bez zastanowienia wyznał, że właśnie taniec z księżną Dianą„To był jeden z tych najważniejszych momentów mojego życia, zatem i lat osiemdziesiątych” - wyjaśnił.

"Nie wiedziałem i nie oczekiwałem, że zatańczę z księżną Dianą. Podeszła do mnie żona prezydenta, Nancy Reagan i powiedziała:  - To jest jej [księżnej – przyp. red] życzenie. O północy, podszedłem i delikatnie poklepałem ją po ramieniu i powiedziałem: „Czy zatańczysz ze mną?”. Odwróciła się i skinęła głową, jak to zwykle robiła i wtedy odpłynęliśmy w tańcu na 15 minut" – opowiadał o tańcu z księżną Travolta. 

 

Jak się tańczy z księżną?  

 

Choć do dziś aktor twierdzi, że te 15 minut na parkiecie uczyniło jego życie lepszym, to w 1985 podszedł do tańca bardzo technicznie.

"Ponieważ widziałem jej taniec z księciem Charles'em, widziałem, że jest silna. Wyglądało to jakby ona prowadziła w tańcu, ponieważ wiedziała, że cały świat patrzy, zatem musiałem dać jej do zrozumienia, że wiem co robię. Położyłem dłoń po środku jej pleców, a jej dłoń położyłem niżej tak żeby nie była zbyt wysoko i dać jej pewność, że wszystko będzie dobrze” - mówił o pamiętnym tańcu Travolta w wywiadzie dla gazety „Telegraph” w 2014 roku.

 

Michael Jackson, Księżna Diana
Fot. East News

Michael Jackson z księżną Dianą podczas rozdania światowych nagród muzycznych, The World Music Awards.

 

Księżna Diana spotykała się z wieloma sławnymi osobami. Przyjaźniła się z nielicznymi. Elton John należał do ścisłego kręgu bliskich jej osób. W hołdzie księżnej, w dniu pogrzebu wykonał przekształconą wersję piosenki „Candle in the Wind”.  

 

Michael Jackson w wywiadzie z Barbarą Walters, zaraz po śmierci Diany, powiedział: „Była taka miła, kochająca i urocza…”. Do ich spotkania doszło tylko raz za kulisami koncertu w 1988 roku w Londynie.

 

Zobacz też: Z dzienników księżnej Diany: „Cięłam piersi i uda nożem do cytryn. Zawsze po kłótniach z Karolem”

 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.