John Travolta, księżna Diana
Fot. Anwar Hussein/ WireImage
O TYM SIĘ MÓWI

John Travolta ujawnia szczegóły tańca z księżną Dianą: „Czułem się jak w bajce...”

Jak w ogóle doszło do spotkania księżnej Walii z aktorem?

Gabriela Czernecka 23 kwietnia 2021 14:39
John Travolta, księżna Diana
Fot. Anwar Hussein/ WireImage

Taniec księżnej Diany z Johnem Travoltą uwieczniony na fotografiach znów powraca na łamach prasy. To historia niemal jak z filmu. Był rok 1985. Ona była księżną Walii, która lada chwila miała stać się „królową ludzkich serc”. On, aktor królem tańca, który wszedł na salony dzięki filmowi Gorączka sobotniej nocy. „To był jeden z tych najważniejszych momentów mojego życia”, wyznał w jednym z wywiadów John Travolta. Dziś powraca do tych wspomnień sprzed lat, ujawniając kolejne szczegóły tego podniosłego momentu w jego życiu.

John Travolta o tańcu z księżną Dianą

John Travolta udzielił właśnie pierwszego wywiadu, w którym zdradził, jak wygląda dziś jego życie po śmierci ukochanej żony. O codzienności, najważniejszych momentach w życiu i planach na przyszłość opowiedział w rozmowie z magazynem Esquire Mexico. Aktor Grease wrócił wspomnieniami m.in. do 1985 roku, kiedy miał okazję gościć w Białym Domu. To właśnie wtedy uwieczniono jego taniec z przyszłą królową ludzkich serc, księżną Dianą.

ZobaczTe słowa rozrywają serce. John Travolta po raz pierwszy opowiedział o stracie żony

Ówczesny prezydent, Ronald Regan wraz z żoną, Nancy, wydali oficjalną kolację, na którą zaprosili niezwykłych gości. Wśród nich znaleźli się właśnie m.in. John Travolta oraz księżna Diana. „Nie sądziłem, że poproszą mnie, bym z nią zatańczył. To był wielki przywilej i zaszczyt, pomyślałem: »Musi być powód, żeby to zrobić i lepiej dam z siebie wszystko«. Oznaczało to, że mam dobrze poprowadzić w tańcu i upewnić się, że dobrze się bawimy. To była łatwa część, ale sam fakt właściwego powitania Diany, bycia pewnym siebie i poproszenia jej o taniec było wyjątkowo skomplikowanym zadaniem”, powiedział John Travolta.

John Travolta i księżna Diana w tańcu

Okazuje się, że to żona prezydenta USA, Nancy Regan, powiedziała aktorowi, że księżna Diana chciałaby z nim zatańczyć. John Travolta postanowił więc spełnić marzenie księżnej Walii: „O północy dotknąłem ją w ramię i powiedziałem: »Czy zechciałbyś zatańczyć?« Odwróciła się i pochyliła głowę. Tańczyliśmy przez 15 minut”, wspomina ten moment, który uwieczniono na fotografii.

John Travolta taniec z księżną Kate
Fot. Anwar Hussein/Getty Images

Zdjęcie szybko obiegło świat i do dziś nazywane jest jednym z najsłynniejszych zdjęć Diany, na którym widać, że jest szczęśliwa: „Pomyśl o scenerii. Byliśmy w Białym Domu. Jest północ. Scena jest jak sen. Podchodzę do niej, dotykam jej łokcia, zapraszam do tańca. Obraca się i posyła mi ten zniewalający uśmiech, tylko trochę smutny, i przyjmuje moje zaproszenie. I oto tańczyliśmy razem, jakbyśmy byli w bajce”, wyjawił John Travolta w najnowszym wywiadzie. 

W wywiadzie dla gazety Telegraph w 2014 roku wyznał z kolei: „Ponieważ widziałem jej taniec z księciem Charlesem, widziałem, że jest silna. Wyglądało to jakby ona prowadziła w tańcu, ponieważ wiedziała, że cały świat patrzy, zatem musiałem dać jej do zrozumienia, że wiem co robię. Położyłem dłoń po środku jej pleców, a jej dłoń położyłem niżej tak żeby nie była zbyt wysoko i dać jej pewność, że wszystko będzie dobrze”

Zobacz równieżBez niej nie byłoby Ronalda Reagana! Te tajemnice skrywała jego żona

Przed laty w jednym z wywiadów dla Good Morning America, zapytanyo to, jakie wydarzenie z lat 80. chciałby przywrócić Travolta bez zastanowienia wyznał, że właśnie taniec z księżną Dianą: „„To był jeden z tych najważniejszych momentów mojego życia, zatem i lat osiemdziesiątych”. Nie ma wątpliwości, że wciąż jest to jedna z tych chwil, które nadal wspomina z rozrzewnieniem. 

John Travolta, księżna Diana
Fot. Anwar Hussein/Getty Images

Kreacje księżnej Diany zawsze wzbudzały spore zainteresowanie mediów. Ta, którą miała na sobie podczas imprezy w Białym Domu z pewnością zapisała się w historii. Oto suknie w stylu księżnej Diany!

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.