EN_01319868_0028,  John Travolta, Kelly Preston
Fot. James Gourley/REX/Shutterstock/EAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Te słowa rozrywają serce. John Travolta po raz pierwszy opowiedział o stracie żony

Kelly Preston rok temu przegrała walkę z chorobą

Olga Figaszewska 22 kwietnia 2021 13:55
EN_01319868_0028,  John Travolta, Kelly Preston
Fot. James Gourley/REX/Shutterstock/EAST NEWS

To trudny czas dla rodziny Johna Travolty. Rok temu odeszła jego ukochana żona. Kelly Preston po kilku latach przegrała walkę z rakiem piersi. Modelka i aktorka pozostawiła pogrążonych w żałobie rodzinę i przyjaciół. „Nigdy nie zapomnimy miłości i życia Kelly”, pisał w lipcu 2020 roku John Travolta. Strata żony była dla niego niewyobrażalnym ciosem. Aktor zniknął z mediów i poświęcił się rodzinie. Dopiero teraz zdecydował się opowiedzieć o żałobie po śmierci ukochanej.

Śmierć Kelly Preston

Kelly Preston i John Travolta byli małżeństwem od 1991 roku. Zapatrzeni w siebie nawzajem, szczęśliwi… Świat stał przed nimi otworem i nie bez powodu byli uważani za jedną z najpiękniejszych i najpopularniejszych par Hollywood. Wspólnie doczekali się trójki dzieci – Jetta, Elli i Benjamina. Los ich nie oszczędzał… 

W 2009 roku zakochani musieli stawić czoła rodzinnej tragedii. 16-letni Jett zmarł podczas rodzinnych wakacji na Bahamach. Strata syna na zawsze zmieniła ich życie. Małżonkowie poświecili się działalności charytatywnej. Po latach rodzina otrzymała kolejny cios... Kelly Preston od dłuższego czasu zmagała się z problemami zdrowotnymi, nie zdecydowała się nigdy oficjalnie opowiedzieć o swojej chorobie. Zmarła w lipcu 2020 roku w wieku 57 lat. 

,,Z ciężkim sercem informuję, że moja piękna żona Kelly przegrała dwuletnią walkę z rakiem piersi. Odważnie walczyła, otoczona miłością i wsparciem wielu z was. Moja rodzina i ja zawsze będziemy wdzięczni lekarzom i pielęgniarkom [...] a także przyjaciołom i krewnym, którzy byli przy niej przez cały ten czas”, przekazał informację o odejściu ukochanej, John Travolta.

Zobacz też: John Travolta w poruszający sposób upamiętnił tragicznie zmarłego syna

Aktor postanowił wycofać się z mediów i zawiesił karierę. „Poświęcę teraz trochę czasu moim dzieciom, które straciły matkę, więc wybaczcie mi, jeśli zniknę na chwilę. Ale wiedzcie, że odczuję waszą miłość i wsparcie w nadchodzących tygodniach i miesiącach”, dodał. Musiał odnaleźć w sobie siłę, by zadbać o rodzinę, a teraz po raz pierwszy przerwał milczenie. W poruszających słowach wspomniał Kelly Preston. 

John Travolta o stracie żony

John Travolta zdecydował się udzielić wywiadu magazynowi Esquire Spain. W poruszającej rozmowie wspomniał żonę, Kelly Preston i opowiedział o żałobie po stracie jednej z najważniejszych osób w jego życiu.

„Najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby pomóc innym w żałobie, jest pozwolić im żyć w żałobie i nie komplikować tego. To jest moje doświadczenie”, powiedział aktor.

Gwiazdor nie ukrywa, że siłę daje mu myśl o rodzinie – dwójce pociech: córce Ellie i Benjaminie. Stara się im zapewnić szczęśliwą i bezpieczną przyszłość. Chciałby, żeby czuły się spełnione i robiły w życiu to, co kochają. Na razie nic nie wskazuje na to, by John Travolta myślał o powrocie na ekrany. 

Zobacz też: John Travolta w wyjątkowy sposób uczcił pamięć o żonie: „To była jedna z jej ulubionych rzeczy”

John Travolta, Kelly Preston, 1990 rok
Fot. Michael Ferguson/PHOTOlink.net/agefotostock/East News

John Travolta i Kelly Preston w 2013 roku:

John Travolta, Kelly Preston, 2013 rok
Fot. ADRIAN SANCHEZ-GONZALEZ/AFP/EAST NEWS

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.