Kelly Preston nie żyje
Fot. East News
POŻEGNANIE

Nie żyje aktorka Kelly Preston. Żona Johna Travolty przegrała walkę z chorobą

Miała 57 lat

Ksenia Krasko 13 lipca 2020 10:15
Kelly Preston nie żyje
Fot. East News

Kelly Preston, amerykańska aktorka i modelka, zmarła po kilku latach walki z rakiem piersi. Smutną wiadomość przekazał jej mąż, John Travolta. Aktor zamieścił na swoim Instagramie archiwalne zdjęcie i w poruszających słowach zwrócił się do fanów.

Kelly Preston nie żyje

„Z ciężkim sercem informuję, że moja piękna żona Kelly przegrała dwuletnią walkę z rakiem piersi. Odważnie walczyła, otoczona miłością i wsparciem wielu z was. Moja rodzina i ja zawsze będziemy wdzięczni lekarzom i pielęgniarkom [...] a także przyjaciołom i krewnym, którzy byli przy niej przez cały ten czas”, przekazał John Travolta.

„Nigdy nie zapomnimy miłości i życia Kelly. Poświęcę teraz trochę czasu moim dzieciom, które straciły matkę, więc wybaczcie mi, jeśli zniknę na chwilę. Ale wiedzcie, że odczuję waszą miłość i wsparcie w nadchodzących tygodniach i miesiącach”, dodał aktor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

It is with a very heavy heart that I inform you that my beautiful wife Kelly has lost her two-year battle with breast cancer. She fought a courageous fight with the love and support of so many.  My family and I will forever be grateful to her doctors and nurses at MD Anderson Cancer Center, all the medical centers that have helped, as well as her many friends and loved ones who have been by her side. Kelly’s love and life will always be remembered. I will be taking some time to be there for my children who have lost their mother, so forgive me in advance if you don’t hear from us for a while.  But please know that I will feel your outpouring of love in the weeks and months ahead as we heal. All my love, JT

Post udostępniony przez John Travolta (@johntravolta)

Z Kelly Preston pożegnała się również córka, Ella Bleu. „Nigdy nie spotkałam nikogo tak odważnego, silnego, pięknego i kochającego jak ty. Każda osoba, która miała tyle szczęścia, by cię poznać, zgodzi się, że promieniowałaś światłem, które sprawiało, że wszyscy wokół byli szczęśliwi”, napisała. 

„Dziękuję za miłość. Dziękuję za wsparcie i dziękuję za uczynienie tego świata lepszym miejscem. Sprawiłaś, że moje życie jest piękne, i wiem, że nadal będziesz to robić. Tak bardzo cię kocham mamo”, czytamy na jej profilu.

Kelly Preston zadebiutowała w serialu telewizyjnym Capitol w 1982 roku. Zagrała w kilkunastu produkcjach, ale sławę przyniosła jej rola w filmie Bliźniacy, w którym partnerowali jej Danny DeVito i Arnold Schwarzenegger.

W 1991 roku wyszła za mąż za Johna Travoltę. W 1992 roku urodził się ich pierwszy syn Jett, w 2000 – córka Ella Bleu, a w 2010 roku syn Benjamin.

W 2009 roku małżeństwo musiało zmierzyć się z wielką tragedią. Najstarszy syn pary, Jett, zmarł w wyniku napadu padaczkowego podczas wakacji na Bahamach – uderzył głową w wannę. Po tym wypadku rodzina przez długi czas nie pojawiała się publicznie. Po stracie syna Kelly Preston i John Travolta zaangażowali się w działalność charytatywną. W ostatnich latach aktywnie wspierali kilkanaście organizacji zajmujących się dziećmi i zwierzętami.

Informacja o chorobie Kelly Preston zaskoczyła wiele osób, ponieważ aktorka nie ujawniała swojej diagnozy. Miała 57 lat. 

John Travolta i Kelly Preston na rozdaniu Złotych Globów
Fot. ONS

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…