joanna trzepiecińska, Warszawa 08.09.2018 Narodowe czytanie Przedwiosnia
Fot. Michal Wozniak/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Joanna Trzepiecińska zanim spotkała miłość swojego życia, wdała się w romans z mężem Marii Pakulnis... 

W pewnym momencie aktorka musiała poradzić sobie z rolą samotnej matki

Damian Brillowski 23 lipca 2022 11:44
joanna trzepiecińska, Warszawa 08.09.2018 Narodowe czytanie Przedwiosnia
Fot. Michal Wozniak/East News

Życie uczuciowe serialowej Alutki z „Rodziny zastępczej” to gotowy scenariusz na melodramat. Jej relacje z mężczyznami dalekie były od ideału. „Byłam żoną, matką i kochanką”, przyznaje. Jej romans z mężem Marii Pakulnis odbił się szerokim echem w mediach. Później sama została zdradzona i opuszczona. „Jestem ofiarą patriarchalnego wychowania”, tłumaczyła. Mając u boku dwóch synów musiała poradzić sobie z losem samotnej matki. Oto burzliwe życie Joanny Trzepiecińskiej

Joanna Trzepiecińska: romans z Krzysztofem Zaleskim

Joanna Trzepiecińska zaskarbiła sobie sympatię widzów jako urocza Alutka z serialu „Rodzina zastępcza”. Jednak nie każdy zdawał sobie sprawę, jak burzliwe życie uczuciowe prowadziła swego czasu popularna aktorka.  

Już jako 24-latka oczarowała męską część widowni, gdy zagrała Annę w filmie „Sztuka kochania”. Jej wdziękom nie byli w stanie oprzeć się zarówno fikcyjni bohaterzy, jak i prawdziwi mężczyźni. Jeszcze będąc na studiach w Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, młodziutka Trzepiecińska wdała się w romans ze starszym o 17 lat reżyserem i aktorem Krzysztofem Zaleskim. Zakochani nie widzieli poza sobą świata. Nie przeszkadzał im nawet fakt, że mężczyzna był mężem aktorki Marii Pakulnis

Makia Pakulnis i Krzysztof Zaleski

Joanna Trzepiecińska zanim spotkała miłość swojego życia, wdała się w romans z mężem Marii Pakulnis
Fot. Andrzej Hrechorowicz / Forum

W krótkim czasie kochankowie zdecydowali się ze sobą zamieszkać, mimo niepochlebnych uwag ze strony środowiska artystycznego. Romans pary trwałby w najlepsze, gdyby nie pewna informacja. Pewnego razu Maria Pakulnis oświadczyła niewiernemu mężowi, że jest z nim w ciąży. W tym momencie mężczyzna porzucił  młodą studentkę aktorstwa i wrócił do żony. 

joanna trzepiecińska, Warszawa 08.09.2018 Narodowe czytanie Przedwiosnia
Fot. Michal Wozniak/East News

Joanna Trzepiecińska

maria pakulnis, Wroclaw 06.02.2019. Premiera filmu Planeta Singli 3
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Maria Pakulnis

Joanna Trzepiecińska: małżeństwo z Januszem Andermanem

Rozstanie z Krzysztofem Zaleskim było dla Joanny niezwykle bolesne. Jako młoda dziewczyna długo nie potrafiła sobie poradzić z miłosnym zawodem. Szczęście ponownie zagościło w życiu aktorki, gdy swej drodze spotkała pisarz i reżyser, Janusza Andermana. Mimo że mężczyzna był starszy od artystki o 16 lat, ujął ją swoją inteligencją, doświadczeniem i mądrością życiową. Przy nim nigdy nie odczuwała nudy. 

„Wyszłam za mąż z wielkiej miłości, miałam poczucie, że byłam kochana. Przeżyłam wiele pasjonujących lat, ze świadomością, że mam obok niezwykle interesującego człowieka. Jego przewaga doświadczenia, lat, intelektu, była inspirująca. Nigdy się z nim nie nudziłam. Uwielbiałam nasze wieczorne rozmowy”, przyznała aktorka przed laty w wywiadzie dla Gali.

ZOBACZ TEŻ:  Są razem od 12 lat, nigdy nie zdecydowali się na ślub. Oto historia miłości Ilony Łepkowskiej i Czesława Bieleckiego

Joanna Trzepiecińska, 18.04.2016 Warszawa Premiera filmu - Letnie przesilenie
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Joanna Trzepiecińska

Rozwód Joanny Trzepiecińskiej i Janusza Andermana

Owocem miłości Joanny Trzepiecińskiej i Janusza Andermana zostali dwaj synowie: Wiktor i Karol. Niestety, z upływem czasu w małżeństwie zaczęło dochodzić do coraz poważniejszych kryzysów. Jednym z nich było uzależnienie pisarza od alkoholu. Joanna Trzepiecińska miała jednak nadzieję, na zażegnanie kryzysu. Nadzieja się skończyła, kiedy mąż aktorki spakował walizki i wyprowadził się do innej kobiety. To ostatecznie zadecydowało o zakończeniu małżeństwa. Do rozwodu doszło w 2009 roku. 

„Odnoszę wrażenie, że przeceniałam rolę mężczyzn w życiu. Jestem ofiarą patriarchalnego wychowania, co owocuje wynoszeniem ich na piedestał. (...) Macierzyństwo to jest akurat najtrudniejszy obszar mojego życia, ponieważ ja moich chłopców wychowuję sama, bo tak się potoczyły losy z ojcem dzieciaków, że nie chciał się nimi zajmować. Człowiek, któremu zaufałam, człowiek, który był ojcem moich dzieci, nie stanął na wysokości zadania”, przyznała z rozgoryczeniem w wywiadzie dla TVN.

CZYTAJ TAKŻE: Joanna Trzepiecińska i Janusz Anderman: była wpatrzona w niego jak w obraz, później walczyła o przetrwanie

joanna trzepiecińska, dzieci, Wiktor, Karol, WARSZAWA 22.11.2010
Fot. VIPHOTO/East News

Joanna Trzepiecińska z synami Wiktorem i Karolem, Warszawa, 22.11.2010 rok

Joanna Trzepiecińska: nowy etap życia

Gdy Joanna Trzepiecińska po raz kolejny przeżyła miłosny zawód, po rozstaniu z mężem postanowiła skupić się wyłącznie na sobie. W tym celu zapisała się na terapię, rozpoczynając nowy etap swojego życia. „Byłam żoną, matką i kochanką, zarabiałam, organizowałam, nieźle karmiłam, bo mam do tego dryg. Ale dorosłam już do tego, że i mnie należy się odpoczynek”, stwierdziła.

7 września tego roku aktorka skończy 57 lat. Od roku tworzy szczęśliwy związek z Piotrem Śliwińskim. Również pod względem zawodowym dużo się u niej dzieje. Niedawno była gwiazdą nowego programu TVN „Mask Singer”, w którym demaskowała wokalistów skrytych pod ekstrawaganckimi kostiumami. „Lubię zakładać na siebie różne maski i im bardziej odległa jest postać, którą mam zagrać od tego, kim naprawdę jestem, tym jest to dla mnie o wiele bardziej fascynujące”, zdradziła w rozmowie z Co za tydzień 

CZYTAJ TAKŻE: Joanna Trzepiecińska o powrocie do „Rodziny Zastępczej": „Babcia Alutka? To byłoby ciekawe!"

joanna trzepiecińksa, Warszawa, 25.02.2022. Spotkanie z jurorami na planie programu
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Joanna Trzepiecińksa na planie programu "Mask Singer", Warszawa, 25.02.2022 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.