Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014
Fot. Zuzanna Krajewska
O TYM JEST GŁOŚNO

Joanna Kulig w żałobie. Straciła jedną z najbliższych osób...

Nie zdążyła się z nią pożegnać...

Gabriela Czernecka 9 lutego 2021 09:49
Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014
Fot. Zuzanna Krajewska

Joanna Kulig musiała zmierzyć się z osobistą tragedią. Straciła jedną z najbliższych osób Jak podaje Dobry Tydzień, Pani Helena, babcia aktorki przegrała walkę z chorobą. Od dłuższego czasu gwiazda chciała odwiedzić ukochaną babcię wraz z synkiem. Niestety, nie zdążyła… 

Joanna Kulig w żałobie. Zmarła jej babcia

Joanna Kulig jest jedną z najpopularniejszych polskich aktorek. Gwiazda świetnie radzi sobie nie tylko na polskim, ale i zagranicznym rynku. Sukces przyniosły jej role w filmach Zimna Wojna, Sponsoring czy w serialu The Eddy, ale najważniejszą rolą w jej życiu wciąż pozostaje rola matki małego Janka. Narodziny małego Jana zmieniły jej życie. „Zaczęłam u siebie nienawidzić pewnych cech, które sprawdzają się w zawodzie. Bycie aktorką i mamą jest sprzeczne”, wyznała aktorka.

Postanowiła postawić na równowagę między życiem rodzinnym i zawodowym: „Jak jest dziecko na planie, to jest ograniczona ilość czasu. Jak cały dzień grasz, to z dzieckiem spotykasz się na obiedzie. Moje doświadczenie z Jasiem było na planie The Eddy. Byłam z nim do południa w domu, jechałam na plan, pracowałam do 2 w nocy”, opowiedziała. „Mieszanie macierzyństwa z pracą średnio mi wychodzi. Nie lubię tego mieszać. Dziecko chce z tobą przebywać, więc lubię mieć podział”.

Zmarła babcia Joanny Kulig

Joanna Kulig przyznała też, że szansę na odrobinę odpoczynku zapewniła jej... pandemia koronawirusa. „Covid był dobrą przerwą. To wymusiło na wszystkich zatrzymanie. Te 2 miesiące to było odcięcie się od bodźców”, wytłumaczyła. Niestety jak podaje Dobry Tydzień, aktorka przeżywa teraz ciężkie chwile, bowiem właśnie odeszła jej ukochana babcia Helena.

Aktorka była bardzo z nią związana. I choć w ostatnim czasie ich kontakt ze względu na pandemię i bezpieczeństwo ograniczał się jedynie do rozmów telefonicznych to pani Helena, jak mówiła kiedyś Joanna Kulig, wciąż była jej największą fanką: „Zawsze przepięknie śpiewała. Kiedy jeździłam do niej do Grybowa, to napełniała mnie fantastycznymi inspiracjami twórczymi”, mówiła aktorka w jednym z wywiadów.

Pani Helena była dla niej ogromnym wzorem. Aktorka podkreślała, że to właśnie po niej odziedziczyła muzyczny talent: „Jak sama zostałam mamą, to pomyślałam sobie o jej trudzie i o tym, że jest wspaniałą osobą. Pomyślałam sobie, że zadedykuję jej nagrodę”, mówiła podczas rozdania Orłów 2019. 

Rodzinie aktorki składamy głębokie wyrazy współczucia.  

Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014
Fot. Zuza Krajewska

Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014, 20/2014
Fot. Zuza Krajewska

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.