Joanna Koroniewska, VIVA! listopad 2013
Fot. Olga Majrowska
z życia gwiazd

Joannę Koroniewską i jej ojca łączy trudna więź. „Drogi Tato, ten samolot już odleciał

Leszek Koroniewski zostawił rodzinę, gdy aktorka miała dwa latka…

Marcjanna Maryszewska 1 marca 2023 15:50
Joanna Koroniewska, VIVA! listopad 2013
Fot. Olga Majrowska

Dziś Joanna Koroniewska jest spełnioną aktorką, a u boku Macieja Dowbora stworzyła wspaniałą i szczęśliwą rodzinę. Jej życie nie było jednak w pełni wolne od problemów. Gwiazda z żalem wspomina dzieciństwo oraz ojca, który porzucił ją, gdy była zaledwie dwuletnią dziewczynką… Jak dziś wygląda ich relacja?

Joanna Koroniewska — trudne dzieciństwo. Ojciec zostawił rodzinę, gdy miała dwa lata

Aktorka nie miała łatwego życia. Ze smutkiem powraca pamięcią do czasów młodości, które nie szczędziło jej bolesnych ciosów. Joanna Koroniewska jest owocem związku pani Teresy oraz Leszka Koroniewskiego, który ukrywał przed ukochaną fakt, iż jest… żonaty. Gdy ich córka miała niespełna dwa lata, porzucił rodzinę i wyjechał do Niemiec.. Po latach tłumaczył, że jego migracja miała podłoże polityczne. 

“Pod koniec lat 70. musiałem ze względów politycznych wyjechać do Niemiec, lecz mieliśmy ze sobą kontakt. Urwał się, kiedy kariera Asi nabrała tempa. Jedno drugiemu powiedziało o dwa słowa za dużo. Chcę to odkręcić”, zwierzał się w rozmowie z Dobrym Tygodniem stwierdzając, że wszystkie jego życiowe decyzje miały związek z trudną przeszłością oraz wychowaniem w przemocowym domu.

CZYTAJ TAKŻE: Joanna Koroniewska: „Zawsze wiedziałam, co jest w życiu najważniejsze – bo wcześnie to straciłam”

Joanna Koroniewska spotkała się z ojcem ponad dekadę później, lecz czasem ich relacja uległa znacznemu pogorszeniu. Wtedy los zadał jej kolejny cios — gdy kończyła studia, straciła ukochaną mamę. Pomimo braku wsparcia ze strony taty w najtrudniejszych chwilach, gwiazda jeszcze kilkukrotnie próbowała odnowić utracony kontakt. Zaprosiła go nawet na plan serialu “M jak miłość”. Tymczasem Leszek Koroniewski bardzo długo wypominał z żalem córce, iż ta nie zaprosiła go na ślub z Maciejem Dowborem. Nie miał również okazji poznać swoich jedynych wnuczek… 

Joanna Koroniewska, VIVA! listopad 2013

Joanna Koroniewska, VIVA! listopad 2013
Fot. Olga Majrowska

Joanna Koroniewska straciła kontakt z ojcem. Jak dziś wygląda ich relacja?

Po latach milczenia, aktorka w dosadnych słowach odpowiedziała na zarzuty Leszka Koroniewskigo. Wówczas jej ojciec poza stwierdzeniem, że córka uniemożliwia mu kontakt z wnuczkami, miał wobec niej jeszcze inne zarzuty... “Miałem do Asi trochę żalu. Gdy jej mama była w hospicjum, to pomagała jej moja teściowa z pobliskiego Raszyna. Asia spędzała u niej weekendy i obiecywała, że też będzie ją wspierać. Nie robiła tego”, stwierdził na łamach Dobrego Tygodnia.

Joanna Koroniewska zabrała głos, reagując na wypowiedzi ojca za pośrednictwem Instagrama. Aktorka podkreśliła, że tak prywatne kwestie nigdy nie powinny były ujrzeć światła dziennego.

ZOBACZ TAKŻE: Był dwukrotnie żonaty, żadne z jego małżeństw nie przetrwało. Sekrety i tajemnice Ireneusza Czopa

“Drogi Tato, ten samolot już odleciał. Wiele lat temu. Życzę ci wszystkiego dobrego, po raz kolejny przypominając, że najlepiej kontaktować się z bliskimi osobiście, nie przez publikacje w gazetach, bo to najdobitniej świadczy o prawdziwych intencjach człowieka. Ja codziennie czytam wiadomości od wielu nieznanych mi osób w mediach społecznościowych, więc argument jakoby się przez lata nie dało, JUŻ NIESTETY przestał istnieć. Smutne jest to, że są ludzie, którym bardziej zależy na swoim własnym wizerunku niż rzeczywistej potrzebie. I to aż tyle w temacie. To pierwszy i mam nadzieję ostatni mój publiczny komentarz w tej sprawie", obiecała sobie. "Ojciec to stan emocji, a nie wspólny kod DNA” - podkreślała gwiazda.

W jednym z wywiadów mówiła z kolei: “To jest człowiek, który woli się lansować niż widzieć swoje dzieci. Jeśli udziela wywiadów, zamiast się ze mną skontaktować, to najlepiej świadczy o jego intencjach”. Aktorka nie wie jednak, co przyniesie przyszłość. Nie wyklucza całkowicie możliwości pogodzenia się z Leszkiem Koroniewskim, dlatego w przeciwieństwie do niego woli nie zabierać w tej sprawie głosu publicznie.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Joanna Przetakiewicz i Rinke Rooyens - razem na przekór wszystkim. Uzdrowiła go miłość

“Nie mam żalu, natomiast mam wrażenie, że tutaj to jest jakaś medialna sytuacja. Dlatego nie chciałabym jej podkręcać i o niej mówić, ponieważ to się dzieje poza mną. Nic do mnie nie dochodzi, a wszystko rozgrywa się w mediach. [...] Mimo wszystko jednak bym pozostała przy tym, że jak komuś zależy na kontakcie, to zna mój numer, a nie idzie do mediów”, stwierdziła podczas wizyty w podcaście Zdanowicz pomiędzy wersami 

Źródło: Plejada.pl, Pudelek.pl, SE.pl

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…