Jerzy Połomski
Fot. East News
O NIM JEST GŁOŚNO

Jerzy Połomski w domu opieki w Skolimowie? Pracownik przerwał milczenie

Jaki jest stan zdrowia artysty?

Konrad Szczęsny 10 marca 2020 18:38
Jerzy Połomski
Fot. East News

Pod koniec 2018 roku przestał koncertować, zrezygnował z prowadzenia auta a teraz ma mieć coraz większe problemy ze słuchem. 86-letni Jerzy Połomski, według pracowników Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, rozważa zamieszkanie w placówce. 

Jerzy Połomski ma problemy ze słuchem? Rozważa zamieszkanie w Skolimowie

Żyje samotnie w jednej z kamienic na warszawskim Mokotowie. Nie ma żony ani dzieci. I – jak twierdzi jeden z pracowników Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie - rozważał przez ostatnie tygodnie przeniesienie się do placówki.

„Już odwiedzał nasz ośrodek, oglądał pokoje, spacerował po ogrodzie, spotykał się z kolegami, którzy tu mieszkają”, zdradził w rozmowie z dziennikarzami „Dobrego tygodnia” pracownik ośrodka. Mówi się, że artysta ma świadomość, że takie rozwiązanie w dużym stopniu może ułatwić mu codzienne funkcjonowanie.

„Nie jest ze mną jeszcze tak źle, ale czuję, że się starzeję. I nie mam na to wpływu”, stwierdził w jednym z ostatnio udzielonych wywiadów.

Stopniowo ograniczał również swoją działalność i codzienne aktywności.

„Zawiesiłem jazdę autem, nie będę już prowadził! Mógłbym popełnić jakąś straszną pomyłkę. Poza tym ludzie jeżdżą nieostrożnie”, podkreślał.

Jerzy Połomski zawiesił działalność koncertową

Był aktywny zawodowo przez 62 lata. Zachwycał niebywałą energią sceniczną, nietuzinkową osobowością oraz mocnym, jedynym w swoim rodzaju głosem. W latach 60. i 70. Jerzy Połomski wylansował nieśmiertelne hity, które nucą kolejne pokolenia: „Bo z dziewczynami”, „Cała sala śpiewa z nami” czy „Daj”. Niestety, pod koniec 2018 roku postanowił na jakiś czas zrezygnować z występowania. Zaznaczał jednak przy tym, że to decyzja tymczasowa.

„Nie mam zamiaru rezygnować ze sceny. Proszę na mnie spojrzeć, jestem pełen sił i zdrowia. Tacy jak ja nigdy się nie poddają i walczą do końca”, deklarował z mocą.

Jak twierdzą informatorzy „Dobrego tygodnia”, u 86-letniego artysty pojawiły się jednak problemy ze słuchem i z racji wielkiego szacunku do publiczności i wiernych fanów, póki co plany powrotu na scenę nie są możliwe.

„Nie oszukuję się. Wokół mnie jest dużo pustych miejsc, nie ma już wielu ludzi, którzy dla mnie pisali piosenki, komponowali”, mówił jakiś czas temu.

My jednak mamy nadzieję, że będziemy jeszcze mieli wiele okazji, by zobaczyć – a przede wszystkim posłuchać! – pana Jerzego Połomskiego.  

Jerzy Połomski we wrześniu zeszłego roku skończył 86 lat:

Jerzy Połomski na koncercie
Fot. ONS

Jerzy Połomski, Kora, Kayah i Anna Maria Jopek na okładce VIVY!, grudzień 2003:

Kayah,
Fot. "Viva!"

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.