Jerzy Połomski, nagranie programu „Pytanie na śniadanie”, Warszawa, 12.03.2012 rok
Fot. Maciej Biedrzycki / Forum
O tym się mówi

Zatwierdzono projekt nagrobku Jerzego Połomskiego. „Połączenie sztuki nowoczesnej z klasyką”

Menadżerka ujawniła wyczekiwane szczegóły

Marcjanna Maryszewska 26 marca 2023 09:05
Jerzy Połomski, nagranie programu „Pytanie na śniadanie”, Warszawa, 12.03.2012 rok
Fot. Maciej Biedrzycki / Forum

Jerzy Połomski doczeka się nowego nagrobka. Już niebawem postawiony zostanie piękny pomnik upamiętniający zmarłego w drugiej połowie 2022 roku artystę. Menadżerka podzieliła się szczegółami dotyczącymi projektu — jest przekonana, że piosenkarzowi również przypadłby do gustu. Wiemy już, jak za kilka tygodni będzie wyglądał jego grób.

Jerzy Połomski doczeka się nowego pomnika

Informacja o śmierci artysty zasmuciła całą Polskę 14 listopada 2022 roku. Pamięć o Jerzym Połomskim pozostała jednak żywa, a fani wciąż tłumnie odwiedzają miejsce jego wiecznego spoczynku. Wkrótce będą mieli ku temu jeszcze jeden ważny powód — na nagrobku stanie bowiem nowy pomnik, którego realizacja została zaplanowana na przełom tegorocznej wiosny oraz lata. Wiadomo już, że kilka tygodni temu projekt został oficjalnie dopięty na ostatni guzik. Tymczasem czuwająca nad przedsięwzięciem menadżerka ujawniła mediom interesujące szczegóły. 

CZYTAJ TAKŻE: Pogrzeb Janusza Weissa. Żegnali go bliscy, przyjaciele i współpracownicy... 

Pogrzeb Jerzego Połomskiego, 23.11.2022

Fot. Jacek Szydlowski / Forum

Nowy grób Jerzego Połomskiego. Menadżerka opowiedziała o koncepcji 

O projekcie pomnika opowiedziała Violetta Lewandowska. Podpisana za życia artysty umowa o dożywocie zobowiązała ją do postawienia pomnika na jego grobie. Blisko cztery miesiące po śmierci Jerzego Połomskiego oficjalnie zatwierdzono koncept nowego nagrobka. 

„Dwa tygodnie temu zostały już podpisane umowy na wykonanie pomnika, bo projekt jest już też zatwierdzony. Trwało to tak długo, bo trwały konsultacje, także z jedną osobą ze Skolimowa. Nie chciałam decydować sama, skonsultowałam się z osobami, które mają smak” — przekazała Faktowi menadżerka odpowiedzialna za wypełnienie ostatniej woli Jerzego Połomskiego.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Halina Kowalska została z długami po mężu. Aktorka ze Skolimowa wystosowała poruszający apel

Trwają właśnie prace związane z realizacją zlecenia. Pomnik ma stanąć na warszawskich Powązkach do czerwca, a wszystkie detale zostaną skontrolowane osobiście przez Violettę Lewandowską. Na grobie pojawią się też symboliczne elementy. „Będę obecna przy montowaniu tej grubej, podwójnej szyby ze szkła. Na niej będzie profil Jerzego oraz mikrofon. Zdecydowaliśmy, że szyba będzie jednak ciemna, a to dlatego, że będzie się lepiej prezentowała na tle muru. Jasna nie byłaby tak widoczna. Przy tej szybie będą też dwa stopnie symbolizujące schody, po których Jerzy wbiegał a estradę”, tłumaczyła.

Menadżerka jest przekonana, że projekt ten przypadłby do gustu samemu artyście. Niestety cała wizja jest na razie pozostawiona wyłącznie wyobraźni fanów — firma realizująca nie wyraziła zgody na ujawnienie szkiców. „Jerzy zasłużył sobie na piękny pogrzeb i na piękny nagrobek. Miał dobry gust i wierzę, że jemu taki nagrobek by się podobał. To połączenie sztuki nowoczesnej z klasyką, a Jerzy uwielbiał nowe prądy w sztuce. Miał otwarty umysł i uwielbiał nowinki”, podkreśla w rozmowie z Faktem Violetta Lewandowska.  

Jerzy Połomski, 2013 rok

Jerzy Połomski, 2013 rok
Fot. VIPHOTO/East News

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

OMENAA MENSAH: Prowadzi trzy fundacje, organizuje aukcje charytatywne, a kilka razy w miesiącu… zapowiada pogodę. W jej słowniku nie ma słowa „niemożliwe”! JAN A.P. KACZMAREK: O czym marzy kompozytor i laureat Oscara? Niezwykła rozmowa! KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA i ANNA ZALESKA: Matka i córka. Dziennikarka i prawniczka. Zawsze w kontakcie, lecz jest jedno „ale”. VITO BAMBINO: O muzyce, życiu na emigracji, miłości, ukochanym synku i o tym, jak to jest żyć pomiędzy.