EN_01558849_0008.jpg pogrzeb Janusza Weissa, 23.03.2023
Fot. Wojciech Olkusnik/East News
Pożegnanie

Pogrzeb Janusza Weissa. Żegnali go bliscy, przyjaciele i współpracownicy...

Legendarny dziennikarz spoczął w wyjątkowym miejscu

Olga Figaszewska 24 marca 2023 07:04
EN_01558849_0008.jpg pogrzeb Janusza Weissa, 23.03.2023
Fot. Wojciech Olkusnik/East News

Janusz Weiss odszedł 10 marca 2023 roku. Miał 74 lata. Pogrzeb współzałożyciela Radia Zet odbył się na Wojskowym Powązkach w Warszawie. Rodzina, przyjaciele, znajomi pożegnali w czwartek wspaniałego dziennikarza.

Ostatnie pożegnanie Janusza Weissa

Współzałożyciel Radia Zet, wspaniały dziennikarz, pisarz i autor legendarnej audycji Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie zmarł 10 marca w wieku 74 lat. Janusz Weiss w ostatnich latach zmagał się z problemami zdrowotnymi.

Informację o śmierci dziennikarza przekazał  Radiu Zet jego syn: „Z głębokim żalem i w wielkiej rozpaczy zawiadamiamy, że 10 marca po ciężkiej walce z okrutną chorobą odszedł od nas Kochany Mąż, Wspaniały Tatuś, Człowiek Wielkiej Dobroci. Janusz Weiss".

Czytaj też: Łukasz Gajdzis nie żyje. Był znanym reżyserem oraz aktorem teatralnym i serialowym 

Uroczyste pożegnanie prezentera radiowego odbyło się 23 marca o godzinie 14.00 w domu pogrzebowym na Wojskowych Powązkach w Warszawie. Pogrzeb miał charakter prywatny. Dziennikarz spoczął w kwaterze GII, na miejscu nr 12. Rodzina Janusz Weissa poprosiła o nieskładanie kondolencji.

„Janusz Weiss spocznie w grobie na Wojskowych Powązkach. Grób znajduje się w kwaterze GII, na miejscu nr 12 w rzędzie "Tuje"”, przekazał Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Warszawie.

W ostatniej drodze towarzyszyli mu bliscy, przyjaciele i współpracownicy. Wśród żałobników pojawili się Szymon Majewski, Adam Michnik, Robert Kozyra, Rafał Bryndal, Krzysztof Skowroński.  

Adam Michnik, Janusz Weiss, pogrzeb, 23.03.2023
Fot. AKPA

Adam Michnik

Szymon Majewski,Janusz Weiss, pogrzeb, 23.03.2023
Fot. AKPA
Szymon Majewski

Krzysztof Skowroński, Janusz Weiss, pogrzeb, 23.03.2023
Fot. AKPA

Krzysztof Skowroński

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

OMENAA MENSAH: Prowadzi trzy fundacje, organizuje aukcje charytatywne, a kilka razy w miesiącu… zapowiada pogodę. W jej słowniku nie ma słowa „niemożliwe”! JAN A.P. KACZMAREK: O czym marzy kompozytor i laureat Oscara? Niezwykła rozmowa! KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA i ANNA ZALESKA: Matka i córka. Dziennikarka i prawniczka. Zawsze w kontakcie, lecz jest jedno „ale”. VITO BAMBINO: O muzyce, życiu na emigracji, miłości, ukochanym synku i o tym, jak to jest żyć pomiędzy.