Fot. Tytus Żmijewski / PAP
Pożegnanie

Łukasz Gajdzis nie żyje. Był znanym reżyserem oraz aktorem teatralnym i serialowym 

Zmarł przedwcześnie, miał 38 lat…

Marcjanna Maryszewska 20 marca 2023 09:30
Fot. Tytus Żmijewski / PAP

O śmierci Łukasza Gajdzisa jako pierwsze poinformowało Stowarzyszenie Dyrektorów Teatrów. Były dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy, reżyser oraz doskonale znany fanom polskich seriali aktor zmarł 18 marca 2023 roku w wieku 38 lat. Osoby z bliskiego otoczenia pożegnały go w poruszających słowach… 

Nie żyje Łukasz Gajdzis. Przyczyny i okoliczności śmierci

Odszedł na krótko przed swoimi 39. urodzinami, które świętowałby już 28 marca… Łukasz Gajdzis zmarł w sobotę 18 marca, a informację o tragedii przekazało Stowarzyszenie Dyrektorów Teatrów za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

W oświadczeniu nie podano do wiadomości publicznej żadnych szczegółów ani okoliczności śmierci polskiego aktora. 

Łukasz Gajdzis był również reżyserem, a także byłym dyrektorem Teatru Polskiego w Bydgoszczy, w którym występował w latach 2007-2012. W przeszłości pracował również jako kierownik artystyczny i zastępca dyrektora Teatru i. Fredry w Gnieźnie. Znany był z pewnością fanom seriali tj. “Na Wspólnej”, “Na sygnale” czy “Komisarz Alex”. Wcielił się również w lekarza w filmie “Johnny”.

CZYTAJ TAKŻE: Laura Łącz wspomina pierwszego męża, Dominika Kutę. Dlaczego odszedł z Czerwonych Gitar?

Łukasz Gajdzis, Bydgoszcz, 18.02.2020

Fot. Tytus Żmijewski / PAP

Osoby z otoczenia żegnają Łukasza Gajdzisa

Poruszone osoby z otoczenia Łukasza Gajdzisa pożegnały przyjaciela w przejmujących słowach… Głos zabrał m.in. scenograf Łukasz Błażejewski. Z osobistego wpisu dowiadujemy się, że oboje mieli wielkie marzenia związane z teatrem, które chcieli zrealizować wspólnie… 

„Jako reżyser przywiązywał dużą uwagę do scenografii i kostiumów wiec jako scenograf miałem z nim możliwość do spełniania marzeń o obrazach z rozmachem. Wiele mu zawdzięczam. Lubiłem nasze rozmowy o wielkich i małych sprawach i o eksperymentach w pracy i w życiu, o sukcesach i porażkach. Podejmował nieoczywiste i zaskakujące dla mnie decyzje. W pracy nigdy nie wybierał drogi na skróty, zawsze poszukiwał na nowo aktualnych odpowiedzi” — napisał.

Przyjaciela pożegnała także aktorka teatralna Agnieszka Radzikowska: „Nie napiszę niczego mądrego, bo nic nie da się w takich chwilach napisać. Żegnaj... Takiego Cię zapamiętam, jak na tym zdjęciu, takiego Cię znałam... Łukasz Gajdzis aktor, reżyser, były dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy, a przede wszystkim empatyczny, wrażliwy człowiek, który za chwilę miałby urodziny. (1984-2023)".

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Katarzyna Grochola: „Radziłam sobie w życiu z wieloma rzeczami, ale z tą jedną nie mogę

Osobistymi wspomnieniami podzieliła się również Dominika Matuszak, która od lat przyjaźniła się z Łukaszem Gajdzisem. Podkreśliła, że to właśnie dzięki niemu Teatr Polski w Bydgoszczy zagościł na festiwalu teatralnym w Avigon.

„Nasze 15 lat przyjaźni miało być tylko preludium. Mieliśmy przecież teraz płynąć na rejs marzeń, a później znów podbijać świat. Mój ogródek na zawsze będzie nosić Twoje imię. Z nikim innym nie prowadziłam tu tak niezwykłych rozmów o błahostkach, ale i poważnych dyskusji o życiu. Tyle razem przeżyliśmy… Gajdzisku Kochany, dziękuję Ci za wszystko i przepraszam za wszystko. Kiedyś jeszcze razem zatańczymy. Nie tylko na moście w Avignon. Znów zrobimy coś, o czym świat jeszcze nie słyszał. Aktor, reżyser, wykładowca akademicki, dyrektor Teatru w Gnieźnie i Teatru Polskiego w Bydgoszczy, który dzięki Łukaszowi pojawił się na najważniejszym festiwalu teatralnym świata w Avignon. Niezwykły człowiek i taki też przyjaciel. Bądź szczęśliwszy niż byłeś tutaj, choć ja tu już bardzo tęsknię”, czytamy.

Bliskim i rodzinie Łukasza Gajdzisa składamy najszczersze kondolencje.  

Źródło: Plejada.pl, Plotek.pl

Łukasz Gajdzis, Bydgoszcz, 28.11.2019

Fot. Tytus Żmijewski / PAP

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

OMENAA MENSAH: Prowadzi trzy fundacje, organizuje aukcje charytatywne, a kilka razy w miesiącu… zapowiada pogodę. W jej słowniku nie ma słowa „niemożliwe”! JAN A.P. KACZMAREK: O czym marzy kompozytor i laureat Oscara? Niezwykła rozmowa! KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA i ANNA ZALESKA: Matka i córka. Dziennikarka i prawniczka. Zawsze w kontakcie, lecz jest jedno „ale”. VITO BAMBINO: O muzyce, życiu na emigracji, miłości, ukochanym synku i o tym, jak to jest żyć pomiędzy.