Joanna Mazur, Viva! 8/2019
Fot. Bartek Wieczorek / LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Jan Kliment skomentował sytuację mieszkaniową Joanny Mazur!

„Wstydziła się. Nie pokazaliśmy tej toalety, bo warunki tam są hardcorowe”

Olga Figaszewska 19 kwietnia 2019 06:51
	Joanna Mazur, Viva! 8/2019
Fot. Bartek Wieczorek / LAF AM

Joanna Mazur, niewidoma biegaczka w sporcie osiąga kolejne sukcesy. Od niedawna możemy podziwiać ją na parkiecie Tańca z gwiazdami. Sportsmenka u boku Jana Kliemnta walczy o Kryształową Kulę. Jej historia poruszyła tysiące Polaków. W jednym z odcinków show Telewizja Polsat pokazała warunki, w których żyje Mistrzyni Świata i Europy niepełnosprawnych. Joanna Mazur nie potrafiła powstrzymać łez... W jednym z ostatnich wywiadów Jan Kliment opowiedział o sytuacji swojej tanecznej partnerki.

Jan Kliment o sytuacji Joanny Mazur 

Od kilkunastu lat Joanna Mazur zajmuje jeden z pokoi w krakowskim internacie ze wspólną łazienką na korytarzu. „To był bardzo trudny tydzień dla mnie. Janek poznał moją rodzinę, zobaczył też, jak naprawdę wygląda moje życie. To były trudne chwile, gdzieś to we mnie nadal jest i nadal jest mi z tym trudno, ale taka jest prawda, tak wygląda moje życie”, mówiła Joanna Mazur w rozmowie z JastrząbPost

Po emisji programu Telewizji Polsat w sieci ruszyły zbiórki pieniędzy, których inicjatorzy postanowili wesprzeć niewidomą biegaczkę. O jej sytuacji Joanny Mazur usłyszał również jeden z przedsiębiorców i to dzięki niemu, życie uczestniczki Tańca z gwiazdami wkrótce się odmieni. Sportsmenka otrzymała klucze do własnego mieszkania

Tymczasem Jan Kliment w rozmowie z Klaudią Wiśniowską w programie Na tapecie poruszył temat warunków życia Joanny Mazur. Okazało się, że podczas kręcenia materiału do jednego z odcinków, sportsmenka miała opory przed pokazaniem swojego miejsca zamieszkania.

„Chciałem, żeby Joanna pokazała, gdzie teraz mieszka... Ona trochę się tego bała. Wstydziła się, a ja nie wiedziałem dlaczego... Tu nic nie było grane. Ja po prostu wszedłem, widziałem, że wchodzę do akademika, ale to, co zobaczyłem... Dlatego powiedziałem, że dla mnie to jest koszmar, że niewidząca kobieta ma taką toaletę. Nie pokazaliśmy tej toalety, bo warunki tam są hardcorowe. Toaleta jest 50 metrów od tego mieszkania... Ona musiała w nocy iść te 50 metrów przy ścianie do toalety", relacjonował w programie Na tapecie.

Jan Kliment pomoże Joannie Mazur odnaleźć miłość jej życia? 

Tancerz odniósł się również do tego, co wydarzyło się po emisji odcinka. Internauci po raz kolejny pokazali swoją siłę i wielkie serce, udowadniając, że los Joanny Mazur nie jest im obojętny. „Było wielkie wzruszenie. Przyszło bardzo dużo ciepła od ludzi, od Polaków, którzy po prostu stworzyli konto i uzbierali dla niej około 300 tysięcy złotych. To była siła ludzka”, dodał.

Jan Kliment w rozmowie dziennikarką opowiedział o współpracy z Joanną Mazur. I nie ukrywa, że to dla niego duże wyzwanie. „Muszę powiedzieć, że bardzo dziękuję za to wyzwanie, bo to było coś, czego potrzebowałem”. Co więcej, tancerz zapowiedział, że postara się pomóc swojej tanecznej partnerce w znalezieniu mężczyzny jej życia.

„Z szukaniem męża to jestem teraz ekspertem. Bo Beata Tadla przez mnie może nie odnalazła męża, ale odnalazła nową miłość. Ogłosiłem casting, zrobiłem konkurs na męża Beaty i... Jednak się udało. Joanka! Znajdę ci męża! Najlepszego na świecie. Bo zasługujesz!”, zapowiedział w programie Superstacji. 

Joanna Mazur, Jak Kliment, „Taniec z gwiazdami”
Fot. VIPHOTO/East News

	Joanna Mazur, Viva! 8/2019
Fot. Bartek Wieczorek / LAF AM

Mieszkanie Joanny Mazur
Fot. Facebook @Taniec z Gwiazdami

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.