księżna Meghan, Meghan Markle
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Meghan pokazała pierwsze prywatne zdjęcie synka. Słodkie i urocze!

Wszystko z okazji obchodzonego dziś w Stanach Dnia Matki

Rafał Kowalski 12 maja 2019 15:59
księżna Meghan, Meghan Markle
Fot. East News

Dokładnie sześć dni temu na świat przyszło pierwsze dziecko księżnej Meghan i księcia Harry’ego. Na trzy dni po tym wyjątkowym wydarzeniu para podzieliła się z mediami informacją o tym, że chłopiec otrzymał na pierwsze imię Archie oraz że nie będzie miał tytułu hrabiego. Tergo samego dnia zobaczyliśmy pierwsze oficjalne zdjęcia, na których malec słodko śpi. Dziś szczęśliwa mama ukazała światu pierwszą fotografię, która pochodzi z jej prywatnych zasobów.

Pierwsze prywatne zdjęcie syna Meghan i Harry’ego

Na oficjalnym Instagramie książąt Sussex chwilę temu ukazała się fotografia, na której widać dwie małe stópki noworodka. W rękach trzyma je kobieca dłoń – najprawdopodobniej należy ona do Meghan, ponieważ taki sam kolor lakieru do paznokci księżna miała kilka dni temu, gdy widziała się z dziennikarzami. Oczywiście nie ma stuprocentowej pewności, że nóżki dziecka zaprezentowane w sieci należą do Archiego, ale wszystko na to wskazuje...

Choćby tekst dołączony do fotografii. Nawiązuje on do Meghan, która dziś pierwszy raz obchodzi Dzień Matki nie tylko jako córka, ale i mama właśnie. „Składamy hołd wszystkim dziś świętującym matkom - przeszłym, teraźniejszym i przyszłym, oraz tym, których już z nami nie ma, ale na zawsze będziemy o nich pamiętać.. Czcimy każdą z was”, brzmiał początek postu opublikowanego na profilu książąt Sussex.

W dalszej części zostało wyjaśnione, że w wielu państwach to właśnie dziś obchodzony jest Dzień Matki. „Dzisiaj jest Dzień Matki w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, RPA, Kenii, Japonii i kilku krajach w całej Europie. To pierwszy Dzień Matki dla Księżnej Sussex”, czytamy w sieci.

Na koniec dołączono tekst wiersza Lands, którego treść w oryginale brzmi następująco:

„My

mother

was

my first country;

the first place i ever live”

W wolnym tłumaczeniu poetycki tekst arabskiego twórcy Nayyiraha Waheeda można przetłumaczyć jako: „Moja matka była moim pierwszym państwem, pierwszym miejscem, w którym kiedykolwiek żyłem”.

Zobaczcie zdjęcie Archiego, które jest chyba najsłodszą rzeczą, jaką dziś zobaczycie w internecie. 

królowa Elżbieta II ogląda wnuka, księżna Meghan, jej mama i książę Harry
Fot. Getty Images

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.