Harry i Meghan w wywiadzie z Oprah
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Jak rodzina królewska zareagowała na wywiad Meghan i Harry'ego? „William i Karol są wstrząśnięci”

Czy Windsorowie wydadzą oświadczenie?

Gabriela Czernecka 9 marca 2021 10:11
Harry i Meghan w wywiadzie z Oprah
Fot. Getty Images

Nie milkną echa po wywiadzie Meghan i Harry’ego dla Oprah Winfrey. Para zdecydowała się ze szczegółami opowiedzieć o tym, jak wyglądało ich życie w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Choć oficjalnie mówiono, że królowa Elżbieta II nie zamierza obejrzeć rozmowy pary w telewizji, to z pewnością doradcy przedstawili jej najważniejsze fragmenty rozmowy. Czy rodzina królewska zdecyduje się wydać oświadczenie? Co Windsorowie myślą o wywiadzie pary? Poznajcie szczegóły. 

Jak rodzina królewska zareagowała na wywiad Meghan i Harry'ego?

Odkąd stacja CBS wyemitowała wywiad Oprah Winfrey z Meghan i Harrym, brytyjskie media rozpisują się na temat konsekwencji, jakie para może ponieść za naruszanie prywatności rodziny królewskiej. Para zasugerowała m.in. że jeden z wysoko postawionych członków rodziny królewskiej jest rasistą i to, jaki kolor skóry ma jego syn miało wpływ na to, że podjęto decyzje, by nie przyznano mu tytułu księcia. Wszyscy z niecierpliwością oczekują na reakcję pałacu, która jeśli wierzyć plotkom na razie wstrzymuje się od oświadczenia.

Meghan o samobójstwie u Oprah
Fot. Getty Images

Jak podaje Daily Mail mimo wielogodzinnych rozmów z doradcami, Karolem i Williamem, królowa Elżbieta II postanowiła wstrzymać się z komentarzem sytuacji, by w pełni przemyśleć, jakie kwestie poruszyć w oficjalnym komunikacie. Większość nie przypuszcza jednak, by pałac wydał jakiekolwiek oświadczenie, bowiem para tak naprawdę nie zdradziła żadnych tajemnic monarchii, tylko rodzinne historie. Przypuszcza się, że najbardziej kłopotliwa kwestia dotyczy głównie oskarżeń o rasizm wobec których Elżbieta II nie powinna przejść obojętnie. Jeśli więc królowa zdecyduje się wydać oświadczenie to z pewnością poruszy właśnie ten wątek. Na razie jednak oświadczenia nie ma, a brytyjska prasa powołując się na swoich informatorów ujawnia, jak na wywiad pary zareagowali poszczególni członkowie rodziny królewskiej.

William i Karol wstrząśnięci wywiadem Meghan i Harry'ego 

Według Daily Mail, książę Karol i książę William są wstrząśnięci słowami Harry’ego. W wywiadzie u Oprah Harry wyznał, że odejście z rodu Windsorów było dla niego bardzo trudne, ale na szczęście mógł liczyć na wsparcie ukochanej żony. Jego zdaniem odejście było najlepszą opcją, by uchronić Meghan przed tym, by nie podzieliła losu Diany. „Gdy byliśmy w Kanadzie, odbyłem trzy rozmowy ze swoją babcią i dwie ze swoim ojcem... jeszcze przed tym jak przestał odbierać ode mnie telefony”, powiedział książę Harry, nawiązując do relacji z księciem Karolem.

Konsekwencje odejścia z rodziny królewskiej książę odczuwa do dziś, bowiem znacząco wpłynęły na jego kontakt z ojcem. Książę Harry mówi jednak wprost, że nie widział wówczas innego rozwiązania: „Musiałem to zrobić dla dobra własnej rodziny. To nie powinno być dla nikogo żadnym zaskoczeniem. Smutne jest to, że to zaszło tak daleko, ale musiałem to zrobić dla zdrowia psychicznego mojej żony, Archiego i mojego, bo widziałem, dokąd to wszystko zmierza”, wyznał. Zapytany oto, czy ojciec już dzisiaj odbiera jego telefony, wyznał wprost: „Tak, odbiera. Musimy jeszcze sporo popracować nad tą relacją. Czuję się zawiedziony, ponieważ wiem, że przechodził przez coś podobnego (...). Zawsze będę go kochał, au zdrowienie naszej relacji jest moim priorytetem”, dodał.

Książę Harry w wywiadzie dla Oprah Winfrey zdradził także, jakie stosunki łączą go z bratem Williamem. „Bardzo kocham Williama. Przeszliśmy razem piekło i mamy wspólne doświadczenia, ale teraz jesteśmy na różnych ścieżkach”, wyznał, po czym dodał: „W tej chwili nasze relacje to przestrzeń. Miejmy nadzieję, że czas wszystko wyleczy”. Według brytyjskich magazynów Karol i William są zawiedzeni tym, że Harry w tak krytyczny sposób skomentował monarchię, której od lat był częścią. Nie spodziewali się, że jest zdolny do tego, by otwarcie mówić o rodzinnych problemach w mediach zamiast próbować rozwiązywać sytuację w prywatnym gronie. Czy kiedykolwiek uda im się naprawić wzajemne relacje?  

KSIĄŻĘ HARRY, KSIĘŻNA MEGHAN, KSIĄŻĘ WILLIAM
Fot. GETTY Images
 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.