Joanna Mazur i Jan Kliment
Fot. Instagram @tanieczgwiazdami
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Jak Jan Kliment przygotowuje Joannę Mazur do występów w Tańcu z gwiazdami?

„Dzięki tej bliskości wiem, jak rusza się jego ciało”

Weronika Kostyra 8 marca 2019 10:51
Joanna Mazur i Jan Kliment
Fot. Instagram @tanieczgwiazdami

Joanna Mazur zachwyciła widzów swoim pierwszym występem w programie Taniec z gwiazdami. Niewidoma sportsmenka udowodniła, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Wiele osób zastanawiało się, w jaki sposób para przygotuje choreografię, tymczasem Joanna i Jan Kliment zaprezentowali walca, który zebrał od jurorów najwyższe noty. Sportsmenka zdradziła, jak wyglądają jej treningi i przygotowania do kolejnych odcinków.

Jak Joanna Mazur uczy się tańca?

O tym, że biegaczka weźmie udział w nowej edycji show poinformowała sama Nina Terentiew na Gali Mistrzów Sportu 2018. Nie miała ona żadnych wątpliwości, że Joanna Mazur doskonale poradzi sobie na parkiecie. Udowodniła to już w pierwszym odcinku! Tajemnicą udanej współpracy z partnerem tanecznym jest ogromne zaufanie i bliski kontakt. „Osoby, z którymi na co dzień trenuję sport, czyli mojego trenera lub przewodnika, dotykam zazwyczaj za nogę, stopę czy biodro. Jankowi muszę zaś położyć rękę na pośladek, pachwinę... Muszę go czuć na swoich nogach, rękach, brzuchu. To głębsza bliskość”, powiedziała sportsmenka w rozmowie z Faktem. Początkowo taka bliskość była trudna i krępująca, lecz z czasem partnerzy oswoili się z nową sytuacją. „Na szczęście szybko to przełamaliśmy. Teraz nie wyobrażam sobie, by tego nie było. Janek pokazuje mi ruchy, kroki i dzięki tej bliskości wiem, jak rusza się jego ciało. Dzięki dotykowi staram się to odwzorować na sobie. Janek jest moimi oczami”, powiedziała Joanna Mazur.

Przypomnijmy, że Joanna Mazur zaczęła tracić w wieku siedmiu lat na skutek rzadkiej wady genetycznej. Obecnie pozostało jej jedynie szczątkowe widzenie światło-cień. Utrata wzroku nie jest dla niej jednak przeszkodą w tym, by spełniać swoje marzenia. Niedawno na Mistrzostwach Świata osób niepełnosprawnych zdobyła złoto w biegu na 1500 metrów, srebro na 800 metrów i brąz na 400 metrów.  Teraz przyszła pora na kolejne wyzwania.

Kibicujecie jej w Tańcu z gwiazdami? 

Joanna Mazur i Jan Kliment
Fot. Instagram @tanieczgwiazdami

Joanna Mazur i Jan Kliment
Fot. Instagram @mazurstawicki_t11_runningpair

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.