WIDEO VIVY!

Ile książek czytają Polacy? Mariusz Szczygieł przedstawił wyniki najnowszego raportu

Zanotowano nowy trend

Rafał Kowalski 14 października 2018 12:57

Choć z czytaniem wśród Polaków bywa różnie, to na szczęście istnieje grupa zapalonych miłośników literatury, którzy regularnie promują ją w mediach. Jedną z takich osób jest zdecydowanie Mariusz Szczygieł, autor książek i reportaży, który przed naszą kamerą zachęcał niedawno do sięgania po lektury.

Mariusz Szczygieł o czytaniu książek

Przy okazji bohater naszej sesji przywołał wyniki najnowszego raportu, według którego Polacy wciąż rzadko sięgają po książki, ale sytuacja jest o wiele lepsza, niż kilka lat temu. Ciekawą rzeczą jest też trend, który podobno rozpoczął się w naszym kraju. O co chodzi? Zobaczcie nasze wideo!  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…