WIDEO VIVY!

Ile książek czytają Polacy? Mariusz Szczygieł przedstawił wyniki najnowszego raportu

Zanotowano nowy trend

Rafał Kowalski 14 października 2018 12:57

Choć z czytaniem wśród Polaków bywa różnie, to na szczęście istnieje grupa zapalonych miłośników literatury, którzy regularnie promują ją w mediach. Jedną z takich osób jest zdecydowanie Mariusz Szczygieł, autor książek i reportaży, który przed naszą kamerą zachęcał niedawno do sięgania po lektury.

Mariusz Szczygieł o czytaniu książek

Przy okazji bohater naszej sesji przywołał wyniki najnowszego raportu, według którego Polacy wciąż rzadko sięgają po książki, ale sytuacja jest o wiele lepsza, niż kilka lat temu. Ciekawą rzeczą jest też trend, który podobno rozpoczął się w naszym kraju. O co chodzi? Zobaczcie nasze wideo!  

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.