Z ŻYCIA GWIAZD

Zmieniła ją osobista tragedia... Jak dziś wygląda Romina Power?

Znana artystka ma 69 lat i nadal koncertuje!

Gabriela Czernecka 2 stycznia 2021 14:03

W latach 80. Romina Power i jej mąż Al Bano byli jednym z najpopularniejszych muzycznych duetów na świecie. Wygrywali znaczące festiwale, a ich płyty sprzedawały się w rekordowych ilościach. Wydawało się, że są dla siebie stworzeni i nic nie jest w stanie zniszczyć ich miłości. Niestety, gdy zaginęła ich córka, nic nie było już takie samo... Tragedia mocno odcisnęła się na życiu artystki. Jak dziś wygląda? 

Romina Power i Albano Carissi - historia miłości

Ich związek od samego początku wzbudzał kontrowersje, ale różnica wieku była najmniejszym problemem. Historia ich miłości to niemal scenariusz romantycznego filmu. Ona – szesnastoletnia obiecująca aktorka. On – zakochany w operze 24-letni muzyk. Pochodzili z różnych światów. Ona wychowała się w domu hollywoodzkich aktorów, on urodził się w najbiedniejszym rejonie Włoch. Mimo to połączyła ich prawdziwa miłość.

Po trzech latach związku, gdy Romina była w piątym miesiącu ciąży, zakochani stanęli ślubnym kobiercu. W listopadzie 1970 urodziła się pierwsza córka pary, Ylenia Carrisi. Po niej na świat przyszli jeszcze syn Yari i dwie młodsze córki – Cristel i Romina Jr.

Zaginięcie córki Rominy Power i Al Bano

W połowie lat 70., gdy dzieci pary była już odchowane, zaczęli razem występować. Mieli wszystko – szczęśliwą rodzinę, górę pieniędzy i masę fanów. „26 lat raju i 5 lat piekła”, tak po latach podsumował Al Bano swoje małżeństwo z Rominą Power. To, co zniszczyło ten związek, to tragedia, jaka spotkała ich córkę, Ylenii Carissi. Gdy miała 24 lata, wyruszyła w samotną podróż do Stanów Zjednoczonych. Powiedziała rodzicom, że zamierza napisać książkę o środowisku ludzi bezdomnych mieszkających w Nowym Orleanie.

Para obawiała się, że za planem córki stoi starszy od niej o 30 lat uliczny grajek Alexander Masakela, którego poznała niewiele wcześniej. Nie zabronili jej jednak wyjazdu. Al Bano rozmawiał z córką przez telefon 1 stycznia 1994 roku, później ślad po niej zaginął. Ostatni raz widziano ją w hotelu, gdzie mieszkała wraz z Masakeli. Pewnego dnia zostawiła wszystkie swoje rzeczy i nigdy nie wróciła. Jej ciała nigdy nie odnaleziono.

Romina Power i Albano latami próbowali poradzić sobie z zaginięciem córki. On po pewnym czasie pogodził się z jej zaginięciem. Podobno uznał, że Ylenia była uzależniona od narkotyków, które mogły doprowadzić do jej śmierci. Romina wciąż wierzy, że jej córka żyje i kiedyś wróci do domu.

Odmienne zdania w kwestii zaginięcia podzieliły parę, która w końcu podjęła decyzję o rozstaniu. Jednak po piętnastu latach nieobecności na scenie muzycznej, powrócili i znów podbijają serca słuchaczy na całym świecie. W 2018 roku wystąpili na Sylwestrze w Zakopanem, a ich przeboje, jak Felicita czy Sempre, sempre śpiewali wszyscy zgromadzeni przed sceną. Zobaczcie, jak teraz wygląda Romina Power! ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?