Znana artystka ma 70 lat i nadal koncertuje!

Gabriela Czernecka 3 października 2021 08:59

W latach 80. Romina Power i jej mąż Al Bano byli jednym z najpopularniejszych muzycznych duetów na świecie. Wygrywali znaczące festiwale, a ich płyty sprzedawały się w rekordowych ilościach. Wydawało się, że są dla siebie stworzeni i nic nie jest w stanie zniszczyć ich miłości. Niestety, gdy zaginęła ich córka, nic nie było już takie samo... Tragedia odcisnęła bolesne piętno na życiu artystki. Jak dziś wygląda? 

Romina Power i Albano Carissi - historia miłości

Ich związek od samego początku wzbudzał kontrowersje, ale różnica wieku była najmniejszym problemem. Historia ich miłości to niemal scenariusz romantycznego filmu. Ona – szesnastoletnia obiecująca aktorka. On – zakochany w operze 24-letni muzyk. Pochodzili z różnych światów. Ona wychowała się w domu hollywoodzkich aktorów, on urodził się w najbiedniejszym rejonie Włoch. Mimo tego połączyła ich prawdziwa miłość.

Po trzech latach związku, gdy Romina była w piątym miesiącu ciąży, zakochani stanęli na ślubnym kobiercu. W listopadzie 1970 urodziła się pierwsza córka pary, Ylenia Carrisi. Po niej na świat przyszli jeszcze syn Yari i dwie młodsze córki – Cristel i Romina Jr.

Czytaj także: Co dzieje się z córką Rominy Power i Al Bano? Para poprosiła o pomoc Krzysztofa Jackowskiego...

Zaginięcie córki Rominy Power i Al Bano

W połowie lat 70., gdy dzieci pary były już odchowane, zaczęli razem występować. Mieli wszystko – szczęśliwą rodzinę, górę pieniędzy i masę fanów. „26 lat raju i 5 lat piekła”, tak po latach podsumował Al Bano swoje małżeństwo z Rominą Power. To, co zniszczyło ten związek, to tragedia, jaka spotkała ich córkę, Ylenii Carissi. Gdy miała 24 lata, wyruszyła w samotną podróż do Stanów Zjednoczonych. Powiedziała rodzicom, że zamierza napisać książkę o środowisku ludzi bezdomnych mieszkających w Nowym Orleanie.

Para obawiała się, że za planem córki stoi starszy od niej o 30 lat uliczny grajek Alexander Masakela, którego poznała niewiele wcześniej. Nie zabronili jej jednak wyjazdu. Al Bano rozmawiał z córką przez telefon 1 stycznia 1994 roku, później ślad po niej zaginął. Ostatni raz widziano ją w hotelu, gdzie mieszkała wraz z Masakeli. Pewnego dnia zostawiła wszystkie swoje rzeczy i nigdy nie wróciła. Jej ciała nigdy nie odnaleziono. Co się z nią stało? Jednej ze strażników zeznał, że widział, jak rzuca się do rzeki Missisipi. W 2000 roku natomiast fotoreporter Roberto Fiasconaro zapewniał, że widział Ylenię Carrisi na stacji Santa Lucia w Wenecji. Zrobił jej nawet zdjęcie!

Romina Power i Al Bano latami próbowali poradzić sobie z zaginięciem córki. On po pewnym czasie pogodził się z jej zaginięciem. Podobno uznał, że Ylenia była uzależniona od narkotyków, które mogły doprowadzić do jej śmierci. Romina wciąż wierzy, że jej córka żyje i kiedyś wróci do domu. O pomoc poprosiła nawet w 2018 roku polskiego jasnowidza, Krzysztofa Jackowskiego! 

„Romina Power przekazała mi złoty woreczek, w którym znajdowała się piżama jej córki, a także trzy zdjęcia Ylenii. Po tylu latach od tragedii mówiła spokojnie, jednak w jej oczach widziałem nadzieję”, zdradził mężczyzna w rozmowie z „Faktem”.

Zadeklarowała, że zdaje sobie sprawę, że jej córka może nie żyć, ale zaznaczyła, że chciałaby dowiedzieć się, co się naprawdę z nią stało. 

„Obiecałem jej, że zrobię co w mojej mocy, żeby jej pomóc i w ciągu tygodnia wyślę jej przez internet opis mojej wizji tego, co się stało”, wspominał szczegóły ich spotkania Krzysztof Jackowski.

Romina Power teraz - co się stało z gwiazdą italo disco?

Odmienne zdania w kwestii zaginięcia podzieliły parę, która w końcu podjęła decyzję o rozstaniu. On związał się z Loredaną Lecciso, z którą ma dwoje dzieci (do dziś nie mają jednak ślubu). Ona w 2007 roku, gnana tęsknotą za zaginioną córką, kupiła dom w Sedonie w Arizonie. Podjęła decyzję o przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych i opuściła Włochy na zawsze. Dlaczego? Czuła, że łatka gwiazdy italo disco nie pozwala jej rozwinąć artystycznych skrzydeł (chciała spełniać się jako malarka i pisarka). Miała również dosyć zainteresowania mediów życiem prywatnym i spekulacji na temat zaginięcia córki. Szybko okazało się jednak, że za oceanem nie ma co liczyć na wielką karierę. Co więcej, w 2008 roku u jej matki, Lindy Christian, wykryto raka jelita grubego. Romina Power przeprowadziła się do domu rodzicielki w Palm Springs.

Opiekowała się nią aż do śmierci trzy lata później, 22 lipca 2011 r. Śmierć matki wstrząsnęła włoską artystką. Do tego stopnia, że wycofała się na jakiś czas z życia publicznego. Powróciła jesienią 2012 roku, wydając album „Da lontano”. Zawierał on utwory, które powstały w 1999 roku (wówczas jej małżeństwo z Al Bano dobiegło końca). Mimo że rozważała powrót do Włoch, ostatecznie takiej decyzji nie podjęła. W 2020 roku na Rominę Power spadł kolejny cios. Wówczas odeszła jej ukochana siostra, Talyn. Łączyła je wyjątkowa więź. Gwiazda wspomina ją regularnie za pośrednictwem mediów społecznościowych...

W 2013 roku wokalistka zdecydowała się ostatecznie po piętnastu latach nieobecności na scenie muzycznej powrócić i znów podbijać serca słuchaczy na całym świecie w duecie z byłym mężem. Miała być to jednorazowa przygoda, związana z 70. urodzinami Al Bano. Ostatecznie, z uwagi na ogromne zainteresowanie fanów, kultowy duet powrócił do koncertowania na stałe. Niektórzy spekulowali, że poza pojednaniem, para wróci do siebie także w życiu prywatnym. Póki co tak się jednak nie stało. W 2018 roku wystąpili na Sylwestrze w Zakopanem, a ich przeboje, jak Felicita czy Sempre, sempre śpiewali wszyscy zgromadzeni przed sceną. W 2020 roku pojawili się na Festiwalu Piosenki Włoskiego w San Remo z okazji jego 70-lecia. Zobaczcie, jak teraz wygląda Romina Power!  

Czytaj także: To rozbiło ich związek. Zawrotną karierę Rominy Power i Al Bano przerwała rodzinna tragedia...

1/6
Albano i Romina Power
Copyright @East News
1/6

Albano i Romina Power w 1982 roku.

2/6
Romina Power
Copyright @East News
2/6

Romina Power w 1999 roku.

3/6
Albano i Romina Power
Copyright @East News
3/6

Romina Power i Al Bano na Sylwestrze w Zakopanem.

4/6
AlBano i Romina Power
Copyright @East News
4/6

Romina Power ma obecnie 69 lat.

5/6
Albano i Romina Power
Copyright @East News
5/6

Tak Romina Power (69 lat) i Al Bano (77 lat) prezentowali się na zakopiańskiej scenie. 

6/6
Romina Power, 2020
Copyright @face to face/FaceToFace/REPORTER
6/6

Romina Power w 2020 roku.

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.