Jacek Rozenek
Fot. Mateusz Jagielski/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Jacek Rozenek walczy o powrót do sprawności po udarze. Lekarze nie dawali mu szans

„Mówili, że umiera i nie przeżyje nocy. Dostawałem informacje, że to już koniec”, mówi syna aktora

Olga Figaszewska 6 marca 2021 15:51
Jacek Rozenek
Fot. Mateusz Jagielski/East News

W maju 2019 roku Jacek Rozenek przeszedł udar. Od tamtej pory aktor walczy o powrót do pełni sił. Nie poddaje się i wierzy, że wkrótce mu się to uda. W dodatku ma obok siebie życzliwych ludzi, którzy mocno go wspierają. Jacek Rozenek o stanie swojego zdrowia i wydarzeniach sprzed dwóch lat mówił w rozmowie z Dzień Dobry TVN. 

Lekarze nie dawali szans Jackowi Rozenkowi

Jacek Rozenek ma siłę i determinację, które pomagają mu wrócić do sprawności. Jeszcze w 2019 roku lekarze nie ukrywali, że sytuacja aktora jest krytyczna. Jego przyjaciółka, Adrianna Biedrzyńska tłumaczyła w rozmowie z Dzień Dobry TVN, że jej Jacek Rozenek miał rozległy zawał serca, którego udar był konsekwencją.

Aktorowi, jego rodzinie i przyjaciołom trudno powracać do tamtych wydarzeń. Diagnoza specjalistów nie była optymistyczna. „Na początku tej choroby, lekarze myśleli, że ja jestem schodzacy z tego świata i tak przygotowywali rodzinę”, mówił Jacek Rozenek.

Lekarze mówili, że umiera i nie przeżyje nocy. Więc pojechałem się pożegnać z ojcem. Ze wszystkich storn dostawałem informacje, że to już koniec. Nie wierzyłem, że chce mnie zostawić już teraz”, mówił jego syn, Adrian Rozenek.

Jacek Rozenek, 2018 rok
Fot. Mariusz Gaczynski/East News

Aktor usłyszał od lekarzy, że nie będzie chodził, nie będzie uprawiał sportu. ,,Straszne rzeczy mówili”, powiedział poruszony Jacek Rozenek. Widać, jak bardzo się pomylili. Aktor zawsze dawał z siebie wszystko, zdobywał szczyty. Teraz jest skoncentrowany na walce powrotu do pełnej sprawności. „Pierwszego dnia, kiedy zwolniono mnie ze szpitala i wróciłem do domu, ze 4 razy leżałem na twarzy i nie pozwoliłem sobie pomóc. To jest potworny błąd, jeśli komuś pomaga bardzo rodzina. Tym osobom są wydzierane różne czynności z rąk i nie mają kiedy ćwiczyć, w związku z czym zapadają się w sobie. To potworna choroba psychiczna i o tym się nie mówi”, wyznał w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Jacek Rozenek o powrocie do pełni sił 

Jacek Rozenek ćwiczy nad wzmocnieniem organizmu. Ma w sobie tyle siły i pogody ducha, że z pewnością postępy będą coraz lepsze! „Jacek przybył do nas włócząc nogę, z kompletnie opuszczoną ręką bez ruchu. Za to jego mowa była logiczna. To był prosty pacjent, bo jego determinacja, siła i wiara skutkują takim, a nie innym efektem”, mówiła w rozmowie z Dzień Dobry TVN, dyrektor Centrum Opieki i Rehabilitacji w Gryficach, Ewa Pasaman-Paciorek.

Aktor w rozmowie z dziennikarzami opisał swoje zmagania w powrocie do zdrowia. Myślał, że ze względu na aktywny tryb życia uda mu się szybciej osiągnąć efekty. Wzmocnienie nogi zajęło mu rok, niektóre ćwiczenia wciąż sprawiają mu trudność. Do większości rzeczy, które robił przez udarem udało mu się wrócić.

„Przeczytałem o komorze normobarycznej i to mi pozwoliło chodzić. Stwierdziłem, że to mi pozwoli przetrwać najcięższe chwile. Po roku zacząłem poruszać ręką. Pięć razy w tygodniu byłem na basenie, ale teraz już pływam”, mówił. 

Życzymy dużo sił i szybkiego powrotu sprawności fizycznej! 

Źródło: Dzień Dobry TVN

Jacek Rozenek w 2021 roku

Jacek Rozenek, 2021
Fot. Niemiec/AKPA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.