Jacek Rozenek, Centrum Prasowe PAP, 16.05.2018, Warszawa
Fot. Mariusz Gaczynski/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Jacek Rozenek ogłosił bankructwo? Aktor w szczerym wyznaniu o problemach finansowych

"Oszczędności starczyły na leczenie"

Dorota Falkowska 21 listopada 2021 10:32
Jacek Rozenek, Centrum Prasowe PAP, 16.05.2018, Warszawa
Fot. Mariusz Gaczynski/East News

Aktor filmowy, telewizyjny, teatralny i dubbingowy, znany z roli Artura Chowańskiego w „Barwach szczęścia”, a także były mąż Małgorzaty Rozenek-Majdan od dłuższego czasu zmaga się z problemami zdrowotnymi. Dwa lata temu Jacek Rozenek przeszedł dwa poważne udary mózgu. Mimo że mężczyzna wciąż nie wrócił do całkowitej sprawności, jego obecny stan zdrowia uległ dużej poprawie. Rehabilitacja i leczenie pochłonęły jednak wszystkie oszczędności aktora, przez co popadł on w długi. 

Jacek Rozenek: powrót do zdrowia po udarach

Jacek Rozenek wyznał w rozmowie ze "Świat i Ludzie" jak wygląda jego dzisiejszy stan zdrowia. Powoli odzyskuje sprawność w prawej ręce. Jeszcze rok temu nie mógł nią ruszać, a dziś ćwiczy intensywnie pod okiem trenera. Jeśli chodzi o prawą nogę, powrót do pełnej sprawności zajmuje więcej czasu, ale aktor się nie poddaje. Wie, jak ważne są dla niego regularne ćwiczenia. 

Jacek Rozenek kilka dni temu opublikował zdjęcie z sali treningowej, gdzie wraca do formy pod okiem trenera personalnego:


Jacek Rozenek: problemy finansowe

Problemy aktora nie skończyły się na utracie zdrowia. Rozenek w programie "Dzień dobry TVN" wyznał, że ma kłopoty finansowe. Są one na tyle poważne, że aktor zamierza ogłosić upadłość konsumencką.

"Przed udarem zarabiałem dużo pieniędzy i wydawałem je. A teraz przez dwa lata kupiłem sobie dwie rzeczy. Oszczędności starczyły na leczenie. Wpadłem w długi, jestem na etapie rozwiązania tego poprzez upadłość konsumencką. Nie było łatwo, ale było warto".

Czy Jacek Rozenek traktuje udar jako swojego rodzaju lekcję pokory od życia? Zapytany o to przez dziennikarzy, odpowiedział: "Nie, bo ja pochodziłem z rodziny, gdzie naprawdę nie było pieniędzy, więc ten udar nie po to był". 

Zobacz także: Tak Jacek Rozenek stawiał pierwsze kroki po udarze. Poruszające wideo

Jacek Rozenek, Wielki Test o Świętach w TVP, 19.12.2018, Warszawa
Fot. VIPHOTO/East News

Wsparcie byłej żony

Długi powrót do zdrowia sprawił, że Jacek Rozenek utracił wszystkie propozycje zawodowe. Nie mógł występować w teatrze, a także stracił pracę w serialu „Barwy szczęścia”. W tym ciężkim życiowym okresie bardzo wspomogła go była żona – Małgorzata Rozenek-Majdan. Okazała się ona wielkim wsparciem, wspomogła aktora także finansowo. „Małgosia pomaga Jackowi finansowo. I nie oczekuje, by płacił alimenty na synów. Teraz najważniejsze jest jego zdrowie”, wyznał Rewii informator. 

Czytaj też: Jacek Rozenek przez problemy zdrowotne został bez pracy. W trudnym czasie pomogła mu... była żona!

Jacek Rozenek o ojcostwie
Fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER

Życzymy aktorowi szybkiego powrotu do zdrowia i pełnej sprawności! 

 Jacek Rozenek, 09.06.2021

Jacek Rozenek bankructwo
Fot. VIPHOTO/East News

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.