Anja Rubik, Jacek Łęski
Fot. . MARCIN KEMPSKI/I LIKE PHOTO, Michal Wozniak/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Dziennikarz TVP obraża Anję Rubik za to, że poparła strajk nauczycieli!

Społeczny spór o oświatę wyszedł poza merytoryczne argumenty...

Rafał Kowalski 10 kwietnia 2019 11:57
Anja Rubik, Jacek Łęski
Fot. . MARCIN KEMPSKI/I LIKE PHOTO, Michal Wozniak/East News

Anja Rubik zdążyła nas już przyzwyczaić do tego, że poza wykonywaniem pracy modelki, tak samo ważne są dla niej sprawy społeczne. 35-letnia gwiazda jeszcze niedawno stworzyła filmy i książkę edukującą młodzież seksualnie, a dosłownie kilka dni temu wstawiła się za strajkującymi nauczycielami. Modelka chyba nie spodziewała się, jaka fala hejtu wyleje się na nią za ten krok...

Dziennikarz TVP skrytykował urodę Anji Rubik

Poza morzem komentarzy krytykujących poglądy Anji Rubik, w sieci pojawił się wpis dziennikarza TVP Jacka Łęskiego, który zamiast podjąć merytoryczną dyskusję z modelką na temat protestu, postanowił ją… obrazić. „Niby o gustach się nie dyskutuje, ale ona jakaś tak trochę brzydka jak na modelkę, co?”, napisał na Twitterze prowadzący takich programów jak Alarm czy Biznes Info. Anja Rubik jest uznawana za jedną z najlepszych modelek świata. Jej urodę docenił między innymi prestiżowy portal models.com, który umieścił Polkę w rankingu 10 najwybitniejszych modelek z całego globu.

Przypomnijmy, że niefortunny wpis dziennikarza Telewizji Polskiej jest pokłosiem posta Anji Rubik, w którym modelka otwarcie wyraziła poparcie dla strajku pracowników oświaty. „Nauczycielki/Nauczyciele są odpowiedzialni za przyszłe pokolenia Naszego kraju, za kształcenie, wychowanie, bezpieczeństwo! To wstyd, że osoby tak ważne, z tak wielką odpowiedzialnością ledwo wiążą koniec z końcem!”, mogliśmy przeczytać na Instagramie gwiazdy. Jaka była odpowiedź internautów? W dużej mierze negatywna…„Tyle ze nauczyciele mają więcej wolnego niż normalny pracujący człowiek, wiec nie wiem po co jest to całe zamieszanie. Wiedzieli na jaką prace się wpisują więc no...”, „Pracują po 5 godzin dziennie, więc bez łaski, że biorą pracę do domu. Dwa miesiące wakacji, święta, ferie, wiecznie lekcje skrócone, dni dyrektorskie, a większość pracy i tak odwalają rodzice w domu i korepetytorzy. Niech się wezmą za robotę, lenie!”, to tylko niektóre z komentarzy, które znaleźliśmy na Instagramie top modelki.

Jakie są postulaty strajkujących nauczycieli?

Nauczyciele, którzy strajkują od ósmego kwietnia domagają się spełnienia kilku postulatów. Pikietującym nie podobają się rządy minister edukacji Anny Zalewskiej a poza tym pedagodzy domagają się od polityków podwyżek, zmiany oceny pracy, zmian w ścieżkach awansu i większych nakładów z budżetu państwa na oświatę.

Wszystkim nauczycielom mocno kibicujemy. Jesteśmy także ciekawi, czy Anja Rubik odpowie na zgryźliwy wpis pracownikowi TVP… Myślicie, że powinna? 

Anja Rubik, Jacek Łęski
Fot. screen Twitter

Anja Rubik, VIVA! 18/2018, jamnik
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.