Anja Rubik, VIVA! 18/2018, jamnik
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO
O TYM SIĘ MÓWI

Anja Rubik poparła publicznie strajk nauczycieli i... Takiej krytyki się nie spodziewała!

„Zejdź na ziemię!”

Rafał Kowalski 8 kwietnia 2019 08:56
Anja Rubik, VIVA! 18/2018, jamnik
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Dziś w całej Polsce ruszył strajk nauczycieli. Pikietującym nie podobają się rządy minister edukacji Anny Zalewskiej. Pedagodzy domagają się od polityków podwyżek, a także zmiany oceny pracy, zmian w ścieżkach awansu i większych nakładów z budżetu państwa na oświatę. Postulaty te popiera także Anja Rubik. Modelka zamieściła w sieci wpis, w którym przyznaje, że jest całym sercem z nauczycielami.

Anja Rubik o strajku nauczycieli 2019

Post udostępniony na Instagramie modelki nawiązywał do jej prywatnych doświadczeń. „Jestem dumna z mojej siostry, która jest nauczycielką i wszystkich innych nauczycieli którzy również 8-go kwietnia zjednoczą się i zawalczą o swoją godność! Nauczycielki/Nauczyciele są odpowiedzialni za przyszłe pokolenia Naszego kraju, za kształcenie , wychowanie, bezpieczeństwo! To wstyd, że osoby tak ważne, z tak wielką odpowiedzialnością ledwo wiążą koniec z końcem!”, zaczęła swój wpis autorka cyklu SEXEDPL.

Gwiazda zaapelowała o zrozumienie sytuacji pedagogów i wybranej przez nich formy protestu. „Każdy Rodzic, dla którego przyszłość swojego dziecka jest ważna powinien wesprzeć ten strajk! Owszem, będzie to chwilowe utrudnienie ale nie ma innego wyjścia! Nauczyciel/ Nauczycielka , który jest sfrustrowany gdyż nie stać go/ją na zapłacenie podstawowych rachunków nie mówiąc o innych ważnych elementach życia - nie będzie w stanie być dobrym pedagogiem. Jestem o tym przekonana! Wspierajmy NAUCZYCIELI!”, napisała Rubik.

Krytyka wpisu Anji Rubik na temat strajku pedagogów

Niestety, nie wszyscy odbiorcy apelu Anji Rubik mieli takie samo zdanie na temat strajku, jak ona. Duża część internautów skrytykowała słowa modelki. „Tyle ze nauczyciele mają więcej wolnego niż normalny pracujący człowiek, wiec nie wiem po co jest to całe zamieszanie. Wiedzieli na jaką prace się wpisują więc no...”, „Pracują po 5 godzin dziennie, więc bez łaski, że biorą pracę do domu. Dwa miesiące wakacji, święta, ferie, wiecznie lekcje skrócone, dni dyrektorskie, a większość pracy i tak odwalają rodzice w domu i korepetytorzy. Niech się wezmą za robotę, lenie!”, „Aniu zejdź na ziemię, aż tak źle to nie jest, to nie Somalia. Moje dwie siostry są nauczycielkami. Maja domy rodziny, dzieci i zapłacone rachunki a i nawet na wakacje wyjeżdżają", „Z całym szacunkiem, ale są osoby, które naprawdę LEDWO wiążą koniec z końcem, nie mając tylko UŁAMKA normalnego etatu i WAKACJI. Mówienie, że nauczyciele ledwo wiążą koniec z końcem jest zwyczajnie śmieszne...” – to tylko niektóre z wpisów, które znaleźliśmy pod fotografią modelki.

Sama autorka popierającego nauczycieli wpisu nie kryła zażenowania komentarzami, które w pewnej części podchodziły pod hejt. „Jeszcze niedawno wszyscy krzyczeliście stop nienawiści! A tu nagle tyle się wylewa.. jestem w lekkim szoku!”, napisała Anja Rubik.

Komentarze zgromadzone pod tym jednym wpisem pokazują, jak gorąca atmosfera i liczne kontrowersje wywołują postulaty nauczycieli w całym kraju. Tak czy tak, protest właśnie ruszył. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Anja Rubik (@anja_rubik)

Anja Rubik, VIVA! 18/2018, jamnik
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.